PDA

Zobacz pełną wersję : B. Smithi - nietypowe zachowanie



Maniak
23-07-2013, 09:18
Dzisiaj rano zaobserwowałem wylinke u mojego pająka (nimfy II) tak więc jego pierwszą w życiu. Od rana miał problem z wylinieniem połowy odwłoka (można powiedzieć że mu się "przykleiła"), ale zostawiłem do powrotu ze szkoły (może sam da rade). Wracam a on wciąż ten sam problem więc mu pensetą pomogłem ten kawałeczek zrzucić. Teraz siedzi w kryjówce i się nie rusza. W FAQu napisali żeby nie tykać go po wylince bo jest delikatny i zestresowany. Czy ta nieruchliwość pająka po wylince to cos normalnego czy mam zacząć się martwić? Za odp z góry thx i pozdrawiam wszystkich terrarystów.
Maniak

Spellcaster
23-07-2013, 09:20
Jezeli go nie uszkodziłeś tą pęsetą to jego zachowanie jest normalne i nie ma sie co martwic .

Grażynka
23-07-2013, 09:22
było go nie ruszać. daj mu teraz spoku nie sprawdzaj czy żyje. jeśli masz szczęscie to nic mu nie bedzie ale jesli wylinka sie nie odkleiła i zerwałeś mu kawałek skury to może nie przeżyć!!

Grażynka
23-07-2013, 09:23
i rada ma przyszłość jesli sie przykleja wylinka to należy zwilżyć to miejsce wodą ale nie robić też tego odrazu tylko powiedzmy po 2 dniach

Maniak
23-07-2013, 09:33
pensetą go nie tykałem tylko wylinkę delikatnie a i nie było większych problemów z odklejeniem. Delikatnie zeszła a skóry nie zerwałem sądząc po obserwacji wylinki.

x ray
23-07-2013, 09:35
..........dokładnie to co powiedziała Grażynka ...wiecej mu mogłes zaszkodzic niz pomóc ale badzmy dobrej mysli napewno bedzie ok

Bor
23-07-2013, 09:50
Pierwszą wylinkę chyba przechodzą z nimfy I do nimfy II? ;) Zgadzam się z poprzednikami. Mogłeś tak szybko nie interweniować i dać mu trochę czasu. A to, że się nie rusza to chyba normalne. Po 1) jest zmęczony po wylince, po 2) to jest w koncu Brachypelma. ;>

beer
23-07-2013, 10:23
spoko nic mu nie bedzie;)

Atrax Robustus
23-07-2013, 10:39
Nietypowe zachowanie to to raczej nie jest, chyba bedzie ok, ale na przyszlosc uwazaj bardziej.

Awikularia
23-07-2013, 14:19
Dorzuce swoje trzy grosze - jezeli wylinka przyklei sie do odwloka pajaczka, nie zdejmujcie jej od razu w ten sam dzien. Dajcie maluchowi czas na stwardnienie, tak z 4-5 dni, dopiero pozniej mozna probowac sciagac stary oskorek. Maluchy sa bardzo delikatne, zwlaszcza po linieniu. My nie zauwazymy ranki na ciele malca wielkosci lebka od szpilki. A pozniej sa posty typu "moj pajak padl, co mu jest, nie mial zadnej rany". Wiec uwazajmy na to, co robimy, bo z dobrych checi mozna przedobrzyc...

Maniak
24-07-2013, 06:14
Ok, na razie jest żywy i nawet włoski mu na nóżkach powyrastały. Chyba jest ok.

42d3e78f26a4b20d412==