PDA

Zobacz pełną wersję : włoski u poecilotherii



Grażynka
24-07-2013, 09:10
poecilitherie nie wyczesują włosków (jak i wiekszość pajaków nadrzewnych) ale czy te włoski mogą sie samoczynnie wyczesać np. przy jakimś otarciu o coś czy jakichś kolwiek innych okolicznościach?? czy ich włoski sie wcale nie wyczesują??

b.s.

boje sie sprawdzić pędzelkiem ;] bo moja fasciata jest troszke agresywna :P

Awikularia
24-07-2013, 09:12
Raczej nie.

SPeCTeR
24-07-2013, 09:34
A Ty jak sie o cos mocniej przytrzesz to nie tracisz wlosow ?

Grażynka
24-07-2013, 09:40
nie poruwnuj włosów ludzkich do pajaka :D nie chodzi mi o mocne obtarcie tylko powiedzmy zawadzenie o coś ;]

bachus
24-07-2013, 10:11
Włoski gatunków "nieczeszących" nie są ewolucyjnie przystosowane do spełniania roli obronnej, nawet jeśli w wyniku otarcia wypadną to kontakt z nimi nie grozi raczej żadnymi silnymi odczynami, chyba że są one same w sobie silnym alergenem w przypadku konkretnej osoby, ale to już trzeba mieć dużego pecha. Ja np. mam alergię na sporo różnych rzeczy (pyłki, kurz, owoce cytrusowe, jad owadów - tych które standardowo gryzą jak komary, gzy ==> po ich użadleniach mam 5-cio centymetrowe buły :P ) ale nie miałem żadnych odczynów po kontaktach z wylinkami moich ptaszorów albo ich pajęczynowymi gniazdami.

Atrax Robustus
24-07-2013, 12:28
Zgadzam sie. Aczkolwiek przy dosc silnym czynniku mechanicznym, czesc wloskow moze zostac wyrwana, ale to troche tak, jakby spytac, czy pajakowi, pod wplywem dzialania duzej sily moze odpasc konczyna :)

bachus ma tu racje, bo pajaki "starego swiata", czyli te wszystkie Poecilotherie przykladowo, nie sa ewolucyjnie przystosowane do wyczesywania wloskow. Pan Bog wyposazyl je za to w speed i silny jad ;). Podejrzewam, ze cytrynowozolta kolorystyka spodu ich odnozy rowniez spelnia role odstraszajaca.
Moze i niektorzy o tym nie wiedza, ale kolor zolty w przyrodzie to barwa odstraszajaca, charakterystyczna dla zwierzat chcacych zasygnalizowac, ze sa niebezpieczne/trujace/szkodliwe, dlatego podejrzewam, ze taka Poecilotheria przyjmujaca postawe obronna ma duza szanse na sploszenie tym wroga.
Ale to taka mala dygresja.
Pozdrawiam.

Diabolo
24-07-2013, 14:54
nikt nie wzial pod uwage tego ze pajaki nie wyczesujace wloskow... NIE MAJA WLOSKOW PARZACYCH ;]

bachus
24-07-2013, 23:41
Czytaj uważniej, właśnie o to mi chodziło kiedy pisałem, że ich włoski nie są przystosowane do obrony :)

Diabolo
25-07-2013, 01:55
"ich wloski nie sa przystosowane do obrony" - zupelnie tak jakby je mialy ;]

Grażynka
25-07-2013, 11:01
bo on je ma ale nie sa przystosowane do obrony ten wzorek który ma na odwłoku to chyba jest właśnie z włosków :D tak mi sie przynajmniej wydaje

Diabolo
26-07-2013, 02:27
wzorek jest zrobiony w taki sam sposob jak na przyklad u chromy, nie jest z wloskow parzacych. zadna poecilotheria i reszta nadrzewnych nie maja na swoim wyposazeniu wloskow parzacych :)

42d3e78f26a4b20d412==