PDA

Zobacz pełną wersję : MurinusL1 vs. Pinka



Klimak
25-07-2013, 07:16
Dostałem wczoraj murinusa i cambridgei L1. Murinus zdążył sobie już w ciągu jednej nocy zrobić spore gniazda a cambridgei tylko pare linek puściła na wykałączkach i dalej siedzi na ziemi. Dzis kupiłem im białe robaki no i...wżuciłem załego koło gniazda murinusa on sie cofnoł a pinka zaplątała się w pajęczynie i niszczy mu gniado żucając się:( zostawie to tak do jutra rano jeśli jej nie zje to zabiore tylko zkąd to będe wiedzieć jak dzied sie zakopie??cambridgei dałem takie zielone coś co lata czasem po domu(chudziutkie zielone ze skrzydełkami dużymi oczami i długimi czułkami) i żucił sie na to od razu i właśnie je nie wiem czy dorwał by pinke. Myślałem że może za duże są robaki to przeciełem na pół tylko nie wiem czy to cos da przecież ona sie odrazu przestaje żucać i co ma żucić do pojemniczka takiego padniętego pinka??pająk sie nim w ogóle zainteresuje??

Bor
25-07-2013, 07:23
Rozgniataj pinkom główki albo przecinaj na pół. Pająk jak będzie głodny, to się tym pokarmem zainteresuje, spokojnie.

Klimak
25-07-2013, 07:26
czyli co rozwalić łeb i wżucić??jak zgłodnieje to i zdechłego zeżre tak??

ironkapela
25-07-2013, 07:27
Murinusy i cambrigdei z reguly nie maja problemow z pinka. Moze poprostu murinus musial sie przyczaic troche. Wsadz go w ciemne miejsce a napewno sie zajmie pinka :) Z cambrigdei mozesz zrobic tak samo. Pajaki napewno nie beda mialy problemu z dopadnieciem pinki. Gartunki ktore posiadasz bez problemu potrafia chwycic muche ktora jest duzo szybsza od pinki. Pozdrawiam

Yeter
25-07-2013, 07:34
A to co podales cambridgowi to Chrysopa vulgaris czyli złotook pospolity :p

Klimak
25-07-2013, 07:42
też tak myślałem z tym złotookiem:) mi nie chodzi o szybkośc pinki tylko że jak żuce ją na torf to sie zakopie, a jak żuce ją na pajęczyne to zaczyna sie żucać i ją rozwalać a murinus sie wycofuje(przynajmniej teraz tak było) a jak rozwale łepek to sie nie rusza i leży(mówią że takiego padniętego też zje) spróbuje jeszcze pod wieczur żucić im po pince i sie zobaczy ale moim zdaniem murinus teraz będzie zestresowany bo ta pinka to mu 1/3gniazda rozwaliła

Bor
25-07-2013, 07:45
Rozgnieć/przekrój i podaj. Jak będzie głodny, zje "padline". :) Ja swoim takie podaje i jak są głodne, to jedzą.

Grażynka
25-07-2013, 10:58
pajaki w nocy są aktywne i zwiedzaja "terrarium" jeśli natrafią na padlinęi śa akurat głodne to zjedzą spokojnie!!

Atrax Robustus
25-07-2013, 11:47
Albo karm czyms innym.
poczytaj tez archiwum i faq, znajdziesz na pewno troche rozwiazan.
Pozdrawiam.

Klimak
25-07-2013, 12:27
no postaram sie coś złąpać odpowiedniej wielkości innej możliwości nie widze a świerszczy w życiu nie będe hodować już je miałem one MASAKRYCZNIE cykają

Bor
25-07-2013, 12:44
Mi się to cykanie podoba. :> Wyśmnienicie się przy tym śpi. Może dlatego, że lubię spać pod namiotem itp. Z tym wyjątkiem, że w łóżku mam wygodniej. :) Jak innym sie podoba cykanie? :-P

Klimak
25-07-2013, 12:54
hehe niby lepiej sie śpi przy 10-30 sztukach ale jak miałem 200sztuk w pokoju to nie dało sie zasnąć w ogóle a po jakimś tygodniu to byłem już tak rozdrażniony że jak je tylko usłyszałem to mnie nerwica brała:Pale nieważne to nie ten temat:)

Klimak
25-07-2013, 12:57
a może by tak ktoś kto chodował te gatunki albo nawet inne od L1 i karmił je pinkami dał mi nr. GG??lepiej tak pogadać niż przez posty

Grażynka
25-07-2013, 13:50
masz w peofilu możesz zagadać do kogo chcesz myśle ze wszyscy ci chętnie pomogą :D

Klimak
25-07-2013, 23:11
sorki za pomyłke biały robak to nie pinka a mi chodziło o białe robaki:P

Klimak
25-07-2013, 23:21
ten cambridgei złapał wczoraj wieczorem złootooka pospolitego i trzyma go do tej pory(nastepny dzień rano) nie za długo??niewiem ale raczej nei ma sie czym martwić a murinus zjadł chyba połowe białego robaka bo jakos sie skrócił czyli problem mam już z głowy teraz jest nowy...żeby podtrzymac temperature wkładam pudełeczka na noc do terrarium gdzie są karaczany madagaskarskie i ogrzewanie i zauważyłem dzisiaj że u moich pajączków pojawiły sie roztocza...tępie je narazie ręcznie bo jest ich mało ale boje sie że może to pajączkom zaszkodzić

Bor
25-07-2013, 23:37
Z robaczkami tak samo, jeżeli są za duże, albo przeszkadza Ci ich zakopywanie się, przekrój. Roztocza mogą pająka nawet zabić.. Najgorsze jest to, że kiedy raz się pojawią, ciężko je do końca wytępić. Nie mam doświadczenia w zwalczaniu roztoczy, bo nigdy z nimi problemów nie miałem. Najlepiej chyba będzie zmienić podłoże i sprawdzić, czy nie dostały się na pająka. Jeżeli są one u karaczanów, też coś z tym zrob...

Bor
25-07-2013, 23:40
Cambridgei powinien sobie poradzić, ptaszniki potrafią długo jeść. Ogrzewanie możesz sobie przecież zamontować w postaci żarówki o niewielkiej mocy, nie musisz ich wstawiać do karaczanów..

Klimak
26-07-2013, 05:13
u karaczanów mi nie przeszkadzają bo są tanm już dośc długo i nic im nie robią ale martwie sie o pajączki:( jet ich coraz więcej (pytanie bo może ja sie myle roztocza to takie małe szare czy czarne i jak sie do nich coś zbliży to skaczą??)

42d3e78f26a4b20d412==