PDA

Zobacz pełną wersję : Wirlkość terrarium i temperatura + wilgoć



S_Z_Y_B_K_I
29-07-2013, 03:13
Mam Lasidore Parahybane i oczywiście jestem początkującym hodowcą i nie wiem czy moge trzymać narazie pajączka w malym słoiczku z wilgotnym torfem a jesli tak to w jakis sposób moge utrzymac tam odpowiednią temperature i wilgoć????
Prosze o odpowiedz

Bor
29-07-2013, 03:23
Co masz na myśli pisząc mały słoiczek? Wielkość musi być taka, aby pająk mógł się spokojnie obrócić i przejść w nim wylinkę (weź pod uwagę wzrost pająka po wylince). Nie zapomnij o odpowiedniej wentylacji. Po której on jest wylince? Jeżeli L3-5, polecałbym pojemnik na mocz, dostępny w aptece, są bardzo użyteczne. Temperatura ok. 26 stopni w dzień, z lekkim spadkiem w nocy (załóżmy te 23 stopnie). Jeżeli w domu masz chłodniej, zaopatrz się w czerwoną żarówkę o mocy 15/25W, w zależności od potrzeb. Co do wilgotności, to staraj się, aby nie było błota, ani też nie było sucho na wiór. Na oko.

S_Z_Y_B_K_I
29-07-2013, 04:37
Teraz zadaje pytanie grzecznościowe kolega mnie o to prosił.
On jako terrarium uzył akwarium o wymiarach 30x18x25 (Szerokość x Głębokość x Wysokość). Pyta czy moze w takim duzym terrarium go trzymać czy pają sie bedzie tam dobrze czuł? czy poprostu nie zaszkodzi mu duza przestrzeń.

KoMar_83
29-07-2013, 04:46
to zależy od pajączka... może sie gubić w takim terra... może sie również zadomowić na takiej przestrzeni, zależy czy będzie pokarm przyjmował normalnie... i oczywiście przydałoby sie podać nr wylinki, żeby móc dokładniej określić rozmiar pojemnika...

Szpaq
29-07-2013, 05:40
Jesli to jest l. parychybana L3 to niech wyladuje spowrotem w pojemniku po foto ewentualnie na mocz

S_Z_Y_B_K_I
29-07-2013, 05:52
Dziekuje Wszystkim za pomoc :))))

42d3e78f26a4b20d412==