PDA

Zobacz pełną wersję : sciana do wodospadu



Lukas
16-05-2014, 13:06
Witam was, chciałbym do terrarium zrobić ściane wodospadowąna około 1 metr wysoką oraz 60-70 cm wysoką(potężny wodospad),ma ktośmoże pomysł w jakis sposób i z jakich materiałów mógłbym to wykonać?,myslałem o piance poliuretanowej, co o tym sądzicie, a czego użyć jako podstawy?, może ktoś robił, może ktoś wie, dzięki z góry za idee i rozwiązania ! czesc

Dambala
16-05-2014, 13:50
Najlepiej r korka prasowanego/technicznego (taki jak w biofilu) z niego ładnie uformujesz wodospad. Na stronce biofila masz opisane jak robić. Najlepszy sposób według mnie;)

M_L_O_D_Y
16-05-2014, 14:10
Zrób tak jak Dambala radzi tylko jest jeden minus we wrocławiu jest tragicznie z dostępnoscia korka:(ale niełam sie spytaj sie Vorax jak byłem u niego to miał jeden płat moze ci sprzeda spytaj sie bo spytac sie nie zaszkodzi
Zycze powodzenia w budowie:)

fran
16-05-2014, 14:43
Mam ten sam problem i tez sie przymiezałem do pomysłu z biofila, ale teraz mysle o czyms moze mniej efektownym, ale napewno łatwiejszym w wykonaniu :) MIianowicie chce zamocowac 3-4 póloki, jedna nad drugą, na ich brzegach przykleic tez korek i costawic tylko miejsce tam, gdzie ma wyplywac woda, no i z ostatniej polki woda bedzie wracala do basenu. Mam tez zamiar posadzic tez roslinki odzielajac na danej polce miejsce przeplywu wody od tego korka na brzegu tez korkiem :). Nie wiem tylko jak rozwiązac sprawe z oswietleniem tego wodospadu, czy oswietlac po prostu zieloną zarówka o malej mocu czy nic nie kombinowac juz. I martwie sie tez czy jak caly dzien bedzie wodospad chodzil to czy wilgotnosc nie bedzie przesadzona. Sorry za zagmatwany opis, ale prosciej sie nie dalo. :))))))

Bujal
16-05-2014, 15:07
Witam powiem wam tak szczeże sam robilem tydzień temu wodospad z półkami na żywe rośliny o wymiarach wysunięty był na 25 cm szerokść jego to 40 długość od góry do dołu to 70 cm robiłem go z korka technicznego prasowanego który kupiłem w SZREKU jestem zadowolony wszystko seie świetbie trzyma rośliny nie odpadają i co najwarzniejsze jest piękny

Lukas
17-05-2014, 04:22
dzieki z apomoc, bardzo sie przydała, fran...podsunałes mi pomysł odnośnie połkowanego wodospadu, zrobie chyba p[rzez cała długośc terrarium, czyli 300 cm długosci i około 1.5 metra wysopkosci bedzie mial...a jak!! im większy tym bardziej efektowny :) pozdrawiam

fran
17-05-2014, 07:18
jak zrobisz to wstaw koniecznie fotki, ale wydaje mi sie ze jak zrobisz przez cała długoosc to nie bedzie efektowne tylko popsuje wystrój. Takie jest moje zdanie... Ale uwazam ze jak zrobisz na 1 metr to starczy w zupelnosci :))))

M_L_O_D_Y
18-05-2014, 14:31
No co zaduże to niezdrowe zbyt duży wodospadzik może popsuć wnętrze twojego terra,a przytym jak sie narobisz(teraz wiem co mówie bo sam zje***** sprawe zrobiłem za duży a tak sie podniecałem ze będzie taki piękny;)a wcale jak sie okazało tak niebyło):(

fran
18-05-2014, 15:20
jak macie jakies fotki wodospadow w Waszych terrariach to powklejajcie zebysmy mogli miec inspiracje :))))

M_L_O_D_Y
20-05-2014, 14:07
NO ja niestety niemam bo niemam cyfrówki:(

lada
23-05-2014, 07:29
Kiedys ktoś pisał o tym jak zrobić a wodospad z korka jest zajebisty!

Luke
09-06-2014, 04:37
wodospad z biofilu nie jest wcale taki rewelacyjny. Znam o wiele lepszy, sprawdzony i tańszy sposób. Kupujesz jedną grubą taflę styropianu, albo więcej (zależy jaki ma byc kąt nachylenia) formujesz coś na kształt stromej kaskady, którą następnie pokryj atlasem i przymocuj uzbierane, płaskie kamienie. Im grubsza warstwa kleju tym szczelniejsze wypełnienie między kamieniami. ważne aby nakładany atlas łączył sie ze zbiornikiem wody, w przeciwnym razie woda poleci z tyłu.

Dambala
09-06-2014, 04:55
Luke wszystko zależy od tego jkai jest wystrój terra bo ien wsadzisz do terra z korkiem wodospadu z atlasu i na odwrót, wszystko musi współgrać ;)
A co do wodospadu z Biofila to kwestia gustu mi tam sie podoba korek jest rewelacyjny a nie podoba mi sie tło robione atlasem;) Kazdyrobi jak woli

42d3e78f26a4b20d412==