PDA

Zobacz pełną wersję : Albopilosek



vebus
29-07-2013, 09:14
Witam mam 14 lat i wlasnie rozpoczelem swoja prezygode z terrarystyka. Na poczatek duzo czytalem fachowych ksiazek a potem zapoznalem sie z trescia serwisu terrarium.com.pl Jestem posiadaczem ok. 4,2 cm Kędziorka. Mam kilka pytań:
1. Która to może być wylinka [L] ??
2. Dlaczego on lubi siedziećw miejscu i nic nie jeść ??
3. Czy potzrebuje dużo czasu na aklimatyzację [zbiornik dl, szer, wys 40,20,20]
4. Czy mogę go teraz karmic pinkami? jest juz troche duzy ale coz... Facio w sklepie doradzil swierszcze ale nie byl pewny czy nie jest jeszcze za maly...

Pozdrawiam Vebus
Licze na rychłe porady
Z góry dziekuje

Obcy
29-07-2013, 09:18
mozesz karmić swierszczami , jaką "fachową" literature czytałeś?

vebus
29-07-2013, 09:19
pelno ksiazek o terrarystyce a nie wiecie ktora to wylinka i nie znacie odp. na pozostale pytania?

Neo2
29-07-2013, 09:20
Z tego co wiem w jezyku polskim "fachowe" są dwie moze trzy książki(jeśli liczymy encyklopedie terrarystyki

Charm
29-07-2013, 09:24
>>>Na poczatek duzo czytalem fachowych ksiazek a potem zapoznalem sie z trescia serwisu terrarium.com.pl
początek bardzo dobry :-)

>>>Jestem posiadaczem ok. 4,2 cm Kędziorka. Mam kilka pytań:
>>>1. Która to może być wylinka [L] ??

mój kędziorek po L7 był mniej więcej tego rozmiaru (od 10dni L8 :D ).. więc pewnie coś koło tego..

>>>2. Dlaczego on lubi siedziećw miejscu i nic nie jeść ??
pająki trudni zrozumieć, siedzi tam, gdzie mu dobrze, a co do jedzenia, to pająki czesto robią sobie "głodówkę"
;-)

>>>3. Czy potzrebuje dużo czasu na aklimatyzację [zbiornik dl, szer, wys 40,20,20]

trochę duży jak na podrostka.. może dlatego też nie ma apetytu.. spróbuj może go przełożyć do trochę mniejszego

>>>4. Czy mogę go teraz karmic pinkami? jest juz troche duzy ale coz... Facio w sklepie doradzil swierszcze ale nie byl
>>>pewny czy nie jest jeszcze za maly...

za mały nie jest na pewno... tylko wybierz mniejsze świerszcze ;-) (mój vagans ma około 1,5 cm, a je malutkie świerszcze :D)


pzdr Agnieszka

Mefisto
29-07-2013, 09:30
Pełno książek? To raczej nie w naszym języku.

2. Pająk nie jest ruchliwy bo to pająk a nie skowronek.
4. Opowiadania większości "faciów" z zoologików mozesz włożyć między bajeczki. :)
Świerszczami można karmić dużo mniejsze pająki. Przecież świerszcz nie rodzi się od razu duży...

Atrax Robustus
29-07-2013, 09:52
Hej
Jesli chodzi o porady fachowcow w zoologu, to badz ostrozny :] Nie twierdze, ze wszyscy w zoologach sie nie znaja, ale wedlug mnie, wiekszosc z nich nie nalezy do osob, ktorym mozna zaufac na 100% :)
Na sam poczatek wystarczy poczytac FAQ. Informacje tu zawarte opisane byly na podstawie doswiadczen innych terrarystow oraz tez i moich doswiadczen. Niektorzy maja inne szkoly i metody hodowli, ale FAQ na poczatek wystarczy. Archiwum starszych postow tez sie przyda.
co do faq, to: http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php

Co do zoologikow, to mialem dzis zalosna sytuacje w sklepie, w ktorym kupuje gryzonie dla weza.
Mianowicie wszedlem i zobaczylem 2 terraria.

1. Pterinochilus murinus mieszkajacy w blotnistym terrarium!!!..bez najmniejszego ogrzewania (a terrarium polozone blisko drzwi). W blocie tapla sie 7-8 swierszczy. W rogach zalegla plesn, a pajak ma uwita kryjowke przy gorze terrarium. Chcialem kupic, ale cena oczywiscie kosmiczna, no ale coz... nie zabronie im sprzedawac murinusa po 7 wylince za 140 zl przeciez. Nikt nikomu cen nie narzuca :)

2. dorosly albopilosum w totalnie przesuszonym terrarium, bez kryjowki, wokol plataja sie zwloki owadow i kawaleczki miesa.

Powiedzialem grzecznie pani z zoologicznego, aby zwilzyla troche terrarium albopilosum, to UWAGA - wlala wode ze szklanki do terrarium murinusa. No to mamy basenik. Powiedzialem, ze murinusa trzeba przeprowadzic, bo ma za mokro, no i powiedziala, ze to zrobi.
Przypomnialem takze, zeby w koncu skropila to terrarium albopilosum, to napelnila kolejna szklanke woda i polala nia pajaka, mowiac, ze nie bedzie musial szukac wody po terrarium, skoro bedzie mokry.
Pajak jest w tym sklepie juz od dlugiego czasu. Wyglada bardzo zle, ale kasy tez na jego kupno nie mam :)

Wychodzac ze sklepu uslyszalem "ten pajak chyba jest jakis chory".
Mruknalem tylko podnosem, ze niedziwne.

Klimak
29-07-2013, 12:35
słuchaj "faciów" z zoologika:) jak 2 lata tamu kupowałem w koronie karaczany madagaskarskie to kolesiówa zanim mi je sprzedała to mówiła że je sama hoduje i zna sie na tym po czym włożyła grube rękawiczki wzieła szklanke i zaczeła łapać karaczany i ostrzegałą mnie że mocno gryzą<lol2> myślałem że nie wytrzymam tam:P

vebus
29-07-2013, 12:42
facet z ktorym gadalem to doswiadczony hodowca bylem u niego w domu bo to znajomy moich rodzicow wiem ze sie nza na rzeczy ja tylko rposze o pomoc przy moim albopilosa

Klimak
29-07-2013, 12:54
która to L to nie mam pojęcia. Mój cały dzień siedział w norec i dopiero na wieczór wychodził a co do jedzenia to różnie raz jadł 4 świerszcze dziennie innym razem jednego na 2tygodnie. Karmić pinkami możesz go zawsze ale świerszcze są według mnie lepsze bo bardziej sie ruszają i nie zakopują się pod ziemie. A co do aklimatyzacji to przynajmniej mój już na drógi dzień znalazł sobie norke i wszystko było o.k:)

vebus
29-07-2013, 13:08
dzieki Klimak a moze mi ktos powiedziec jakie rosliny moge posadzic? narazie wyczytalem w 'fachowej literaturze' [angielskiej] ze mozna sadzic sukulenty wiec posadzilem...

Mefisto
29-07-2013, 13:09
Na pewno nie żywe, bo pająk i tak je "przesadzi", a poza tym potrzebują światła. Najlepiej wybierz coś ze sztucznych.

vebus
30-07-2013, 09:04
a mam jeszcze jedno pytanie i jeszcze jedno pytanie w zwiazku z albopiloskiem... jak mniej wiecej "na oko" zmierzyc wilgotnosc w jego terrarium... a drugie to jaki duzy mu dac pojemniczek z woda? naparstek to chyba za maly bedzie...

42d3e78f26a4b20d412==