PDA

Zobacz pełną wersję : Raz jeszcze!



Huriko
29-07-2013, 09:42
Ostatnio na forum aż do znudzenia wałkowany jest temat apteczek i postępowania w przypadku ugryzienia. Jako, że także posiadam te bardziej jadowite postanowiłem spytać się lekarza o takowe postępowanie. Co mi powiedział dzielę się z wami:

1.) Ukąszone miejsce popsikać DERMAPHENAZOLem. Jeśli w późniejszym czasie ukąszone miejsce jest zaczerwienione, powtórzyć. Jeśli rana zaczyna ropieć natychmiast udać się do lekarza!
2.) Natychmiast po ukąszeniu przyjąć jedną tabletkę ZYRTECu. Zaczynając od następnego dnia przyjmować co wieczór 1 tabletkę przez tydzień (bądź do ustąpienia objawów).
3.) Od momentu ukąszenia przez następny tydzień (bądź do momentu ustąpienia objawów) przyjmować 3x dziennie 2 tabletki CALCIUM C.

ZACHOWAĆ SPOKÓJ!
W przypadku nasilenia objawów - udać się do lekarza!

Dermophenazol - 9,75 zł
Zyrtec - 12,55 zł
Calcium C - 4,74 zł (smak cytrynowy ponad 5 zł :)

Na zdrowie :)

bachus
29-07-2013, 09:53
Na Zyrtec potrzebujesz recepty, zreszta na większość przeciwalergicznych oprócz homeopatycznych musi być recepta. Ja bym jednak wybrał Telfast, jest lekiem o jedną generację nowszym i nie powoduje ubocznych efektów senności, do tego można dostać większe dawki (180 mg), ewentualnie Claritine jest też dobry ale powoduje raczej znaczną senność.

Maniak
29-07-2013, 10:20
Przyjmuję Zyrtec na alergie z objawami kataru siennego i wiem że recepty nie potrzeba na małe opakowania tylko na te duże. Oczywiście w małym jest 1/2 ilości tabletek z dużego więc jak masz 2 małe to tak jak 1 duży na recepte. Wiem że to nienormalne ale tak jest i tak mi radzą w aptece kupować.

bachus
29-07-2013, 10:30
Mnie tam moja mama - lekarz pediatra - zaopatruje w proszki więc i tak się receptami nie martwię :P

Huriko
29-07-2013, 12:06
Podałem cenę na to większe opakowanie, na mniejsze rzeczywiście nie potrzeba recepty, kosztuje około 9 zł jeśli się nie mylę, znajduje się tam 7 tabletek czyli tyle, ile trzeba przyjąć.

ketnip
29-07-2013, 23:01
Witam

Ja proponuje Virlix sam to brałem ostatnio jak mnie osa upierdzieliła,

a BTW dobrze że się to lato kończy nie będzie już tego dziadostwa.

42d3e78f26a4b20d412==