PDA

Zobacz pełną wersję : Syczacy albopilosum



Garet008
29-07-2013, 09:44
mam problem i to można powiedzieć za***isty bo otworzyłem pojemnik z kędziorem
po 8 wylince a on podnius przednie odnurza i zaczął jak gdyby pozorować atak i przyczym wydawał takie niemiłe odgłosy szczękoczułkami czu to normalne???. Mi się wydaje że najpierw powinien wyczesać włoski a nie odrazu mnie atakować

FaUnA_BoX
29-07-2013, 09:49
hehe może to Blondi?? ;)...

Kross
29-07-2013, 10:02
pierwsze widze pierwsze czytam czy to aby napewno kedzior >?<

bachus
29-07-2013, 10:04
heheh, od kiedy to albopilosum stryduluje ?? :P Może rzeczywiście to nie kędziorek :)

LUKa_
29-07-2013, 10:37
hehehe fajny kendzior ci sie trafil nie chcesz sie zamienic ?? ;-)

mich
29-07-2013, 10:44
wow :D mojemu kedziorowi zdaza sie rzuac na pensete ale zeby syczec?

nokeg
29-07-2013, 10:59
tak pozatym to niema regóły ze najpier wyczesuje włoski, później sie bardziej denerwuje, następnie pokazuje zęby jadowe itd...:-) yo cecha osobnicza, niektóre atakują bez ostarzezenia (nawet kędziorki, więc sie niedziw):-)

Latarnik
29-07-2013, 11:35
Bardzo dziwne ...myślę , że albo to nie kędzior albo ci się coś pomyliło ..., a jeśli chodzi o atakowanie to tak jak napisali to poprzednicy to cecha osobnicza ....

"Istotnie , obawa śmierci jest najkomiczniejszym zludzeniem jakiemu od tylu wieków ulega ludzkość . Dzicy boją się pioruna , huku broni palnej , nawet zwierciadła , a my , niby cywilizowani , lękamy się śmierci !" - B.Prus "Lalka"

Hellhamer
29-07-2013, 11:36
moze on spiewa:)

Awikularia
29-07-2013, 12:15
Nie jest to dziwne. Przeciez to dzikie zwierze, pajak. Dlaczego ma nie atakowac, jak mu sie cos nie spodoba? Przeciez sa agresywne B. albopilosum, a w literaturze sa opisy ukaszen przez ten gatunek ptasznika. A co do sposobu ataku: jeden wyczesze wloski parzace, a drugi zaatakuje klami...

Klimak
29-07-2013, 12:16
ja swojego kędziora L8 to palcami z jego norki wyciągałem i tylko uciec próbował:) a atakował tylko świerszcze

morda
30-07-2013, 11:52
Normalka - emilia (wg. opisu itp.) bardzo spokojna Brachypelma. A co powiecie na emilię, która stawia się przy dmuchnięciu? Kumpel ma taką i ma bardzo zadziorny charakterek.

Odnośnie strydulacji (syczenie) - bardzo dużo ptaszników posoada narządu do strydulacji... o ile nie wszystkie. Czytałem o syczącej irmini, u mnie syczała geniculata... słyszałem o strydulującym smithi i boehmei...

A to, że kędziorek ma taki charakter to fajnie - masz coś odmiennego...

nokeg
31-07-2013, 04:01
ja dmuchne na moją rosea to odrazu pokazuje ząbki, ale nie atakuje moge ją pogłaskać po zabkach i nic nie zrobi:-)

sebooz
31-07-2013, 11:38
też mam kedziorka po 8 wylince, ale mi się nie trafił z takim fajnym charakterkiem :( moim zdaniem to masz wielkie szczęście. ja naprzykład chciałbym mieć pajączka który jest agresywniej nastawiony do otoczenia niż reszta pająków ( i dlatego szukam Blondi :D ) Ja na twoim miejscu bym się cieszył z takiego charakterku

Bor
31-07-2013, 11:48
Blondi agresywna? :-P Są o wiele agresywniejsze gatunki. Ciekawie musi się prezentować taki agresywny albopilosum, ze względu na to, że to jest jakby... śmieszne.. Jakoś nigdy nie boję się manewrować na polu tej Brachypelmy i gdyby zaczęła atakować, prawdopodbnie bym się uśmiał. Może nie czuję należytego szacunku do tego rodzaju, kto wie.. One po chwili się i tak zatrzymują i nic nie robią, hehe. Poza tym, myślę, że gdyby przyszło co do czego, to i tak by uciekł. :-P No nie wiem, może bym zmienił zdanie, gdyby mi się taka Brachypelma trafiła. :)

Łukasz
01-08-2013, 02:31
Ja juz sie nauczylem ze pajak jak kobieta, zawsze zaskakuje i jest niezdecydowany :D Moj boehmei kiedys przechodzil wylinke w pionie :P tzn w kryjowce chcial sie przewrocic na plecy ale sufit mial za nisko i przechodzil wylinke w pionie :P udalo mu sie ^^ a albopilosa ma taka gleboka kryjowke ze wogole jej nie widac normalnie jak podziemny :P musialem jej torfu dosypac bo dokopala sie do dna i siedziala na plastiku :) teraz ma warstwe z 12 cm torfu i pewnie niedlugo znowu sie do dna dokopie bo teraz jest mniej wiecej 5 cm od dna :)

Baku
02-08-2013, 05:33
pisałem juz o tym kiedyś ... mianowicie kazdy pająk jest wstanie wydawać dzwienki i nie koniecznie musi mieć ten systewm rowków .. no bo te tak zwane naządy strydulacyjne to nic innego jak zagłębienia i wypukiłości na exoszkielecie ... taak jak 2 tarki


co do agresywności to przesadzałem ost bohemei i delikatnie patyczkiem ( mam taki specjalny z kulą sylikonową na koncu :] - dobry do przesadzania murinusów :] ) a ona sie odwrucia w podskoku i zasadziła zemby w sylikon :]

Mort_80
03-08-2013, 08:49
Mam samicę Brachypelma Boehmei, i ona też styrduluje. W żadnym opisie tego pająka nie znalazłem informacji na temat styrdulacji, niemniej mój to robi.

42d3e78f26a4b20d412==