PDA

Zobacz pełną wersję : Stromatopelma Calceatum kilka pytan POMÓŻCIE :)



halun
29-07-2013, 11:34
siemka chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej o tym wlasnie pajaczku bo to co przeczytalem w opisie mi nie wystracza ..najlepsza chyba opinia tych ktorzy choduja ten gatunek ptaszora
Ciekawy jestem np. czy ten pajak robi duzo pajeczyny.. (moj jak narazie wogle jej nie robi) jak wogle robi to swoja kryjowke ?
mowia ze to straszny agresor ...niewiem moj zadnej agresji nie przejawia na szczescie..choc moze to dlatego ze to dopio L4 ;)
piszcie wsyztsko co ciwkawe na temat tego gatunku...wszytskie uwagi i wskazowki mile widziane :)

z gory dziekowa

pozdro

Barto
29-07-2013, 11:38
Agresywność zależy od osobnika. Może trafiłeś na "baranka" :D Zobaczysz jak urosnie. Czasami pająki nabierają temperamentu z wiekiem :) Tak było z moją P.Irminia i innymi. Pozdrawiam !

halun
29-07-2013, 11:58
no moze tak bylo tez z moim P.murinus ..jak byl maly to doslownie zero agrsji..teraz to sliczna samica i naprae nie wacha sie zaatakowac :)

Awikularia
29-07-2013, 12:11
Należy do średniej wielkości ptaszników. Dorasta do 5 cm ciała. Gatunek ten prowadzi nocny tryb życia – dnie spędza w kryjówce. Wymaga wyższego terrarium o optymalnych wymiarach 20/20/30 cm (dł./szer./wys.). Jako podłoże można zastosować substrat kokosowy lub torf. Do terrarium tego gatunku można włożyć gałęzie i sztuczne rośliny. Pająk zbuduje gniazdo w jednym z rogów terrarium, nanosząc na pajęczynę trochę torfu. Optymalna temperatura dla tego gatunku to 22-29 stopni (nocą może spadać do 18-20 stopni), a wilgotność 80%. Nie wytwarza oszalamiajacych ilosci pajeczyny. Jad może być niebezpieczny dla człowieka. Po ukąszeniu Stromatopelma calceatum występuje zwykle nieznośny, promieniujący ból. Nie ma przy tym wyraźnej opuchlizny. Jeżeli zdarzy się ugryzienie, należy zażyć wapno (Calcium) i udać się do najbliższego pogotowia. Samce i samice mają jad o takiej samej sile. Jest to pająk bardzo szybki i skoczny. Atakuje bez ostrzeżenia. Nie wyczesuje włosków parzących z odwłoka. Nie nadaje się dla początkujących.

halun
29-07-2013, 12:24
dzieki Awikularia ....moj nie ma jeszce kryjowki ale caly dzin potrafi przesiedziec w jednym miejscu a wieczorekiem to potrafi chodizic caly czas..penetruje swoj maly swiat hehe..
tylko zauwazylem ze strasznie salbo trzyma sie szyby ..chodzi mi o to ze jak chodzi po bocznej szybie to tak jakby zsuwa sie po niej..nawet jak satnie w smijescu to zaraz sie zsunie na sam dol ..albo odczepi sie i spada...niewiem dlaczego :|
inne pajaczki dobrze sie trzymaja tej scianki ten jakos nie....niewie moze tak ma ten gatunek ??

i`am
29-07-2013, 13:41
szybka, dosc szybko rosnie, plochliwa, nie za czesto przejawia agresje;]

FURUS
29-07-2013, 16:02
moja s. calceatum dzisiaj chciala zabic pojemnik w ktorm ja trzymam:P

loko
29-07-2013, 16:40
Bardzo sympatyczny spider, afrykanin z terenow zachodnich sawann, czesto sa to pajaki agresywne, bardzo szybkie i skoczne, maja silny jad. temperatura optymalna to 26-28C co do wilgotnosci kolo 80%, lecz ja trzymam w 50% pajaki robia wtedy znacznie wiecej pajeczyny, a maja sie tez dobrze. Co do terra to jesli zamierzasz rozmnazac.. samice najlepiej umiescic w terra 30x30x40 (w przyszlosci samiec bedzie mjal wiecej miejsca na ucieczke). Samice dojrzewaja po 10-11L zyja kolo 10 lat.

Awikularia
30-07-2013, 02:15
Halun, moje Stromatopelmy robia dokladnie tak samo...

morda
30-07-2013, 11:49
Poczytaj co Stromatopelmy wyprawiają w Afryce. Link jest gdzieś na Forum a artykuł na Arachnoboards.

Robi pajęczynowe gniazdka (podobne do gniazd Psalmopoeusów). Ma silny jad, szybki i skoczny. Raczę naprawde uważać przy przenosinach, karmieniu itp. Raz pająka goniłem po pokoju i znalazł się cudem.

halun
31-07-2013, 08:19
morda, mozesz mi dac link do strony z tym artykulem ..z gory dziekowa :)

morda
01-08-2013, 15:29
http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?s=&threadid=5832

42d3e78f26a4b20d412==