PDA

Zobacz pełną wersję : Rekord bez wylinki



InDeNem
31-07-2013, 14:11
Jest tak, pająk B. Boehmei dojechał do L=7 w dniu 27.02.2004 i od tamtej pory nie przeszedł wylinki, jadł całkiem nieźle przez cały czas, od dwóch miesięcy już nic nie chce. Tyłek ma taki łysy że aż się świeci,,,,nerwowy sie trafił często się trzepie....................wiem że są podobne tematy na forum ale nie znalazłem o pająku co od 7 miesięcy nie przeszedł wyliki, może ktoś z was ma podobne doświadczenia i jest mi w stanie powiedzieć jak to się skończy ( będzie wylinka czy sie przekręci ).................................wszystkie możliwe pomysły aluzje itp mile widziane.

ironkapela
31-07-2013, 14:18
To jest poprostu nie mozliwe...

GALN
31-07-2013, 14:22
ironkapela hihihih ;)
InDeNem to nie rekord one tak mają im starszy pająk tym pużniej, moja rozea 13 wylinkę miała prawie po 20 miesiącach

InDeNem
31-07-2013, 14:22
a jak mam ci to udowodnić,,,,mam wszystkie wylinki od początku jest ich 6 szt. zapisane mam w notesie każdą datę wylinki z dokładnością do 2 dni...........taki jest fakt..............mało tego pająk jest bardzo ruchliwy i nerwowy

InDeNem
31-07-2013, 14:28
tak się zastanawiam czy go nie zmusić jakoś ( mniejszy pojemnik + większa temperatura) bo już zaczeły go przerastać inne pająki młodsze o pół roku............kurde twardziel jakiś

GALN
31-07-2013, 14:37
InDeNem pisałem ci że tak mają i to prawda pisano wiele razy że pająki nie przechodzą wylinek jak w zegarku a tumbardziej wielka rozbieżnośc jest u Boehmei i Smithi w tym że twój pająk tak długo nie przeszedł wylinki nie ma nic nienormalnego wystarczy temperatura 19 stopni nonstop i jeszcze dłużej będziesz czekał.
ironkapela sobie kawał zrobił i tak napisał a ty odrazu na serio :) Możesz podnieśc temperaturę do 27 stopni to troszkę przyśpieszysz wylinkę.

herzog
31-07-2013, 14:39
InDeNem boehmei nie należy do gatunku ptaszników które szybko rosną.Lepiej się przyzwyczaj bo na kolejne możesz czekać o wiele dłużej.A 7 mięsięcy to nie aż tak długo.Nie martw się niczym i czekaj cierpliwie na wylinke.

InDeNem
31-07-2013, 14:41
ma cały czas w terraium od 24 do 27 stopni,,,,,,,,,,,,,,,,,poczekamy zobaczymy,,,,a w temacie jak w zegarku to mam 2 takie co mają jak na razie reguralne jak
"miesiączka" co 30-31 dni ;)................i dla tego ten mnie wkurza bo sie opimpala i nie rośnie.

GALN
31-07-2013, 14:44
nie pękaj ja mam taką smithi wszystkie w większych pojemnikach a ona jeszcze z kodaka nie wyrosła :) Wszystko będzie ok.

InDeNem
31-07-2013, 14:56
GALN dzięki,,,,,,,,,,,,,,czyli poczekamy zobaczymy,,,,

x ray
31-07-2013, 15:05
...dokładnie mam taką sama sytuacje smithi jest po 6 wylince i wyglada jak kleszcz ..np trochę przesadzam ..jak najedzony kleszcz ...ale ta jedza od poczatku bardzo mało je i w porównaniu do innych pajaczków ma nieregularne wylinki ...dawno sie juz do tego przyzwyczaiłem i czasmi nawet sie zastanawiam ..czym ona zyje jak dosłownie "nie je "i jak wspomniał GALN na upartego to bym ja zapakował do kodaka ..ale ze wzgladu na staż ma swoje przywileje i jest w wiekszym pojemniku ....napewno bedzie ok zpajaczkiem nie ma co sie martwic robakiem :)

Hajdi
31-07-2013, 17:03
moze boi sie dorosnac ;P
z tym wiaza sie problemy;P
pierwsze zaplodnienie,mlode itd ;]

Awikularia
01-08-2013, 03:06
Moja samica A. versicolor (w tej chwili po 9 wylince) nie liniala 13 miesiecy. Tak wiec naprawde nie masz sie czym przejmowac, ja takze zapisuje wszystkie daty linien moich pajakow. Moje B. boehmei zachowuja sie dokladnie tak samo - moja samiczka jest w tej chwili okolo 10-11 wylinki i ostatnio liniala 8 lipca 2003 roku. A wiec minelo juz ponad 15 miesiecy. W zadnym wypadku sie tym nie przejmuje, bo i po co?

Grażynka
01-08-2013, 07:23
a w miejscu wyczesanych włosków jaki ma kolor?? jeśli czarny i błyszczący to znaczy ze juz dlugo nie bedziesz czekał jeśli "pomarańczowy" to se jeszcze troche poczekasz. tak jak juz ktoś napisał jeśli sie kupuje smithi albo boehmei to trzeba sie z tym liczyć :D

morda
01-08-2013, 15:28
A co jakby to był crawshayi na przykład? One rosną strasznie wolno. Rosea, która nie je i nie linieje 2 lata? Hmm... po prostu pająki czasem tak linieją i to nie jest zależne od nas. Mogą mieć super warunki i dalej tak zwlekać z wszystkim.

Baku
02-08-2013, 05:25
mam b smitchi L2 nie liniała przez 3-4 miechy ... ale to dlatego ze dostałem ją jako zwrot bo kupujący sie rozmyślił ... - 3 tygodnie na poczcie przelezała :]

42d3e78f26a4b20d412==