PDA

Zobacz pełną wersję : Avicularie



KnockeR
02-08-2013, 15:14
Mam 3 avicularie metallice L2 to moje pierwsze avi więc troszkę miałem z nimi kłopotów moim zdaniem pojemniki na mocz nie nadają się do tego gatunku! Pająki zawsze robiły sobie gniazda na wieczkach przy odkręcaniu ich gniazda się niszczyły a pajączki były nerwowe. Postanowiłem je przełożyć do takich wysokich (około 10 cm wysokie) pudełek po świerszczach. Pająki zrobiły sobie śliczne gniazda w narożnikach już nie muszę się stresować że podczas zakręcania obetnę im przypadkowo nogę. Mam jeszcze pytanie karmię je wylęgiem świerszcza staram się tak wrzucać świerszczyki aby wpadały do gniazda wtedy są natychmiast zjadane:) ale czasami nie idzie trafić i maludy biegają po dnie. Nurtuje mnie pytanie czy avicularie w ogóle wychodzą ze swoich gniazd bo moje jak już spadnie na dno to jakoś się nie śpieszą aby sobie zejść po jedzonko:(

Bor
02-08-2013, 15:17
Wydaje mi się, że jeżeli zglodnieją, to same zejdą. ;)

Grażynka
02-08-2013, 15:22
wychodzą i to codziennie tylko ty tego nie widzisz bo to sie dzieje w nocy jak śpisz ;]

Bor
02-08-2013, 15:25
Wypatrują tylko kiedy pójdziesz spać, a rano świerszcza już nie będzie. ;-P Tak? :> Wlasnie, zgasze już swiatełko moim podopiecznym. ;)

tomi666
03-08-2013, 01:40
mam podobnie :) jedna avi rozpiela siec na przegach pojemnika , tak ze odkrecajac nie niszcze jej, ale druga uparcie robi to na pokrywce, co niestety prowadzi do niszczenia podczas otwierania.wiekszy problem to karmienie.
nie mam wylegu swierszcza tylko takie ok. 1 cm. nawet je uszkodzilem troche, ale ani przez caly wczorajszy wieczor pajaki sie nimi nie zainteresowaly ani przez noc. czy nie sa za duze. pajaki sa po L2.
czasem jak wlapie mala owocowke to pajaczek ja zjada.

Nevermore
03-08-2013, 14:39
pokarm powinien byc proporcjonalny do dlugosci cialka pajaczka... wiec sam dostosuj...

x ray
03-08-2013, 15:04
tak avicularie wychodza najczesciej noca bynajmniej moja ,choc sa jak ja to okreslam domownikami ..siedza godzinami w gniezdzie, w ciągu dnia mniej aktywne choc nie mniej.... zalezy .W okresie przed wylinką gniazdo jest umacniane i wszystkie wejscia sa zasklepione pajezczyna ..tak aby zaden intruz nie dostał sie do gniazda .wylinke najczesciej przechodzi w gniezdzie .które skrupulatnie jest ciagle poprawiane i wzmacniane.W poszukiwaniu za pokarmem potrafi przepenetrowac cała powierzchnię swojej siedziby ...jak jest głodna oczywiscie ; )

Arnie
04-08-2013, 01:40
moze postaw ten pojemniczeg dogory nogami :D wtedy pajak zrobi sobie gniazdo na dnie a ty bedziesz mogl odkrecac bez niszczenia gniazda

ziu
04-08-2013, 01:58
moje ciagle widac :-) i tez mala versi zrobila sobie lej korzystajac z pokrywki w pudelku na mocz i wogole mi to nie przeszkadza nawet ja wyjmuje do zdjecia.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==