PDA

Zobacz pełną wersję : mały ptasznik nie chce jeść



Vanaloon
05-08-2013, 07:20
Hej!!! Niedawno razem z kumplem nabyliśmy na targach zoologicznych dwa ptaszniki czerwononogie, Brachypelma boehmei 2L. Tamten zdawał się jednak ciut większy, a jego odłok bardziej owłosiony, no dobra... pająka mam około 9-10 dni, nic jednak nie zdjadł... czemu???? nie chce jeść!!!! Ptasnzik kumpla je bardzo ładnie. Mój, po wielu próbach karmienia małymi i większymi świerszczami, meszkami, pinkami krojonymi i małymi... zdaje się że żarcie po prostu olewa, a wręcz sie go boi
bo albo robaczek przepełznie przed jego nmosem, a on ani drgnie, albo wręcz... gdy wyczuje ruch pinki zwiewa na ścianki, małego pudełeczka od kliszy fotograficznej... nie wiem czy to bezpieczne słyszałem ze dzieki sporym zapasom białka potrafi wytrzymać 1,5 miesiąca bez jadła... mimo to się boję. Nie wiem, pająka trzymam jak już wspomniałem w pudełeczku na kliszę, na torfie, dbam by miał tam wiarę wilgotno i żeby miał czym oddychać, co się dzieje???? Bardziej doświadczonych hodowców serdecznie proszę o radę... mogę zrobić i wysłać zdjęcie ptasznika na maila, jeśli taka potrzeba zajdzie, proszę o pomoc i rady.

Goblin
05-08-2013, 07:25
Zapraszamy do FAQ :] stawiam na wylinke :]

Bor
05-08-2013, 07:29
Nic mu się nie stanie. Będzie głodny to zje, może w międzyczasie przejdzie wylinkę. Oto link do strony, którą definitywnie powinieneś przeczytać: http://www.terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php

pac
05-08-2013, 08:37
niech jeszcze 20 osob napisze ze pajak prawdopodobnie bedzie mial wylinke i zeby kolega przeczytal faq..

Awikularia
05-08-2013, 09:06
A jak wyglada twoj pajak? Czy ma ciemny albo blyszczacy odwlok? Albo jedno i drugie? Jezeli tak, to szykuje sie do linienia. Z tym gatunkiem juz tak jest, ze mlode dosc dlugo nie jedza, zanim wylinieja. Pilnuj wilgotnosci - Brachypelma boehmei nie przepada za blotem, w naturze ten gatunek zyje na polpustyniach. Zbyt wysoka wilgotnosc podloza (a co za tym idzie, powietrza) moze niezbyt korzystnie wplywac na pajaka.

42d3e78f26a4b20d412==