PDA

Zobacz pełną wersję : L4 wylinka... irminka :)



smogg
05-08-2013, 10:54
Witam,
wróciłem do domu dzisiaj i zobaczylem 'drugiego' pakączka w gnieździe mojej irminki :))) chcialem wyjąć wylinke i przy tym zniszczylem dosc gniazdo... :-/ czy nie zaszkodzi to pająkowi, ktory jest kilka godzin po wylince.. ? czy dac mu jakies schronienie na jakis czas? wogóle odwłok... ma jakis mały :p nie zbyt proporcjonalny do reszty ciałka :P

pozdro

wino
05-08-2013, 11:49
heheheh tak to jest po wylince kazdy pajączek ma mniejszy odwłok po wylince niz przed jej przejsciem nic sie nie stanie jak pajaczkowi rozwaliłes gniazdo zbuduje sobie nowe

Dezerter
05-08-2013, 11:52
ja co wylinke zdejmuje im sieci jezli maja porozwalane chyba ze moej cmabridgei maja norki w ziemie to nawet nie ruszam ale tak to wymienia bo torf sie osadza resztki zarcia i w ogole wiec sie nie przejmuj, a odwlok ma zawsze duzo mniejszy po wylince wiec nie pekaj i odczekaj z dawaniem zarcia nic mmu nie bedzie jak go otrzymasz troche musza mu zeby stwardniec powodzenia

Bor
05-08-2013, 12:35
Tak od razu też nie musisz się pchać po tą wylinkę (chyba, że chcesz seksować). Jeżeli już musisz, zrób to delikatnie, nie zaczepiając pająka.

boehmei fan
05-08-2013, 15:11
ten nieproporcjonalny odwlok to taki ma byc:)))))))))))0
zobaczysz jaki "maly " bedzie miala za kilka wylinek i te wielkie nogi siegajace do sufitu:)

morda
06-08-2013, 03:11
Ludzie - nie przesadzajcie znowu z gniazdem. TO, że sie zniszczy to nie koniec świata. Ja w większości moich pająków w ogóle nie mam kryjówek i wszystko się dobrze trzyma. Irminia sobie sama zbuduje lub odbuduje zniszczone gniazdo. Swoją drogą moja siedzi już chyba z pół roku bez gniazda.

Awikularia
06-08-2013, 03:47
Tez mam taka bez gniazda i sie tym nie martwie ;).

Bor
06-08-2013, 04:54
Jeżeli chodzi o gniazdo. Najsłynniejsze z jego odbudowywania są chyba murinusy, hm? Bo zauważyłem, że nadrzewnym się to nie spieszy.

morda
06-08-2013, 13:17
Moja samica murinusa ma lekko kącik zawalony pajęczyną. Do gniazda to właściwie niepodobne. Mam ją już kilka miesięcy i też jej się nie chce.

42d3e78f26a4b20d412==