PDA

Zobacz pełną wersję : Tylko dla chcących odpowiedzieć



oltynka
08-08-2013, 12:08
Witam!

Jestem tu nowa i jakoś tak dziwnie trafiłam na kilka postów, w których krytykuje się początkujących za to, że pytają. No cóż, ja też odważę się być laikiem. Mam pytanie. Jak postępować z p. kędzierzawym (tak, tak, tym przez Was znienawidzonym :) ) po wylince ? Rzecz dotyczy 3 wylinki. Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez rad "doświadczonych" hodowców.
Pozdrawiam

Ola

Klimak
08-08-2013, 12:12
tak jak po 2wylince:)odczekaj jakiś tydzień po wylince i wszystko dalej normalnie no chyba że chcesz jeszcze powiększyć pojemnik w którym go trzymasz

KoMar_83
08-08-2013, 12:13
daj mu przez kilka dni absolutny spokój, żeby mógł dojść do siebie po wylince...

oltynka
08-08-2013, 12:14
Bardzo dziękuję za odpowiedź (muszę zauważyć, że była ona miła i rzeczowa :) ). Zapomniałam dodać, że otrzymałam go juz po 2 wylince, więc nie wiem jak to wygląda. Ale swoim postem wracasz mi wiarę w to forum :).

Pozdrawiam

Ola

oltynka
08-08-2013, 12:16
Dziękuję :). Jeszcze jedno, kiedy powinnam zwiększyć terrarium do rozmiarów terrarium :) ? Na razie trzymam go w pojemniczku po kliszy ( z włóknem kokosowym rzecz jasna). Mam go ok. miesiąca i muszę powiedzieć, że się wciągam :)

Ola

Atrax Robustus
08-08-2013, 12:19
Aczkolwiek czasem moze sie przydac i to: :>
http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php

KoMar_83
08-08-2013, 12:19
zasada jest jedna... pojemnik na pająka musi być takiej wielkości, żeby mógł sie w nim swobodnie obrócić... należy sukcesywnie więc zwiększać rozmiar pojemnika... a do dużego terra, hmmm przełóż jak będzie miał ze 3,5 cm ciałka...

KoMar_83
08-08-2013, 12:23
fakt... FAQ to podstawa... jednak nie jestem za tym, żeby ochrzaniać ludzi od razu, że go nie przeczytali... można zasugerować... odpowiedź dana przez "żywych" ludzi jest dla "nowych" wiarygodniejsza...

kosiu
08-08-2013, 12:48
Kobiecie to pomogą :d ahqq żartuje....

oltynka
08-08-2013, 13:05
O, wielkie dzięki za ten link :), tego właśnie było mi trzeba. Niestety moje lenistwo (nazywane niekiedy brakiem czasu) kazało mi iść po najmniejszej linii oporu i zadać pytanie na forum :). Nie, no ogólnie to mi sie tu podoba, niniejszym pragnę powiedzieć, że zostaję stałą wielbicielką tego forum :).

Pozdrawiam

Ola

Atrax Robustus
08-08-2013, 13:05
Niestety "nowi" musza sie dostosowywac. Trzeba uwierzyc w pewne "prawdy", tym bardziej, ze FAQ nie powstal na podstawie wlasnego "widzi mi sie", lecz na podstawie opinii i pomyslow wielu innych. Ja tylko zebralem to w calosc i spisalem :)
Ma to raczej ulatwic ruch na forum i zaleganie zbednych postow, ale mimo wszystko ludzie nie podchodza do tego zbyt entuzjastycznie, a pozniej pojawiaja sie posty: "dlaczego zginal moj post".

oltynka
08-08-2013, 13:07
Skądś znam ten ton, hmm. To tak na marginesie, mam wrażenie, że kiedyś rozmawialiśmy, ale mniejsza z tym.

Pozdrawiam

Ola

Atrax Robustus
08-08-2013, 13:16
Spokojnie :) Kazdemu moze sie zdarzyc. Link do FAQ nietrudno jest przeoczyc.

Gorzej jest, jak ktos wie co to jest FAQ, do czego sluzy i gdzie jest, a i tak pyta sie o to samo ;)

KoMar_83
08-08-2013, 13:21
wiem, wiem Atrax... zgadzam się z tym w 100%... sam zobacz jak napisałeś, że istnieje FAQ i należy się z nim zapoznać... pełna kultura :) ...niektórzy niestety jej nie mają...

ziu
08-08-2013, 14:52
a moze by wytluscic FAQ i napisac przed linkiem do forum pajaki zeby przed napisaniem posta przeczytali faq :)?

KoMar_83
08-08-2013, 15:04
albo zrobić test z FAQa dla nowych użytkowników, który będzie kluczem do pisania postów na forum... :)

Bor
08-08-2013, 15:28
Ja zazwyczaj nie lubię czekać na wszelkiego rodzaju odpowiedzi na forum i szukam z początku informacji sam. Jakiś mam nawyk. ;> Mało tego, bardzo lubię czytać o rzeczach, które mnie interesują nawet po kilka razy (ale to chyba normalne). ;-P FAQ jest wyśmnienicie napisane.

GALN
08-08-2013, 15:37
Atrax idę o zakład że masa ludzi nie wie co to FAQ :) taka jest prawda .Ja bym zamienił FAQ na np. Kliknij tutaj FAQ otrzymasz odpowiedź na większość pytań . I takim zielonym drukiem.To by rozwiązało sprawę przyznam się że Faq jak powstało to dowiedziałem się o jego istnieniu z postów na forum słowo Pajęczaki przysłania wszystko ;) tymbardziej osobie która posiada od niedawna nowego włochatego pupila.

Dark Raptor
08-08-2013, 15:55
A nie można byłoby umieścić go jako "przyklejony" post, pojawiający się zawsze na początku wyświetlanych tematów? Można dowalić jakiś kolorek by był widoczny i nikt nie przegapi, bo faktycznie teraz nieźle się maskuje.
I można zmienić tytuł na coś w stylu "Wszystko co powinieneś wiedzieć o hodowli pająków (FAQ)". Wilk syty i owca cała :)

maka
09-08-2013, 00:27
racja....bardzo trudno go znalesc....ja tez sie dowiedzialam o nim z forum ......pajeczaki przyslaniaja wszystko...........szczegolnie jak sie szybko czegos szuka..........powinno byc wlasnie takie cos...........jak ktos chce zadac pytanie to wyskakuje info odsylajace najpierw do FAQ.....i jesli uznaje,ze tam go nie ma swobodnie pisze posta...........
jednak pierwsze zderzenie z rzeczywistoscia jest bardzo niemile!!!............pelno to zadufanych w sobie "gostkow",ktorzy potrafia byc jedynie bardzo niegrzeczni.......
dlaczego nowi i grzeczni ludzie powinni sie wlasnie do nich dostosowac???????????????
moze to tamci dostosowali by sie do tych grzecznych............zreszta jest zawsze wybor,
jak nie chcesz odpowiedac to tego nie rob...........
pytanie wydaje sie ci bardzo smieszne i za proste dla ciebie omijaj je szerokim łukiem....................wlasnie takie cos powinno wyskakiwac wlasnie tym "gostkom"
forum wiele traci!!!!!!!!!!!!!!!
niedlugo nowi beda sie bali zadac wogole jakiekolwiek pytanie............i wtedy chyba forum umrze

zielony13
09-08-2013, 00:55
Witam. A ja i tak nie będe się bał zadawać jakichkolwiek pytań na które nie znam odpowiedzi. Co do "stałych bywalców" tego forum tzw. "doświadczonych" to niektóre odpowiedzi i rady wręcz mnie szokują. Ja też jestem nowy ale już swoje wiem i nie sugeruje sie wszystkimi odpowiedziami - niektóre są naprawde idiotyczne (oczywiście nie ubliżając nikomu) Więc dobra rada dla tych Co chcą komuś "nowemu" pomóc
POWINNIŚCIE BYĆ DUMNI ŻE "NOWI" WAS PYTAJĄ O COKOLWIEK BO TRAKTUJĄ WAS JAKO EKSPERTÓW W TEJ DZIEDZINIE !!!!!!

ponczos
09-08-2013, 01:59
I znów się zaczyna.. Ehh.. ;//

ponczos
09-08-2013, 02:00
Z tym "wielbieniem" to jeszcze troszkę poczekaj.. Dziwne rzeczy się tu nieraz dzieją!! ;P

krzdab2150
09-08-2013, 05:06
Eeeeh powiem tak: na tym (i innym forum też) dowiedzialem sie mase rzeczy o pajakach, choc poczatkowo pytalem takze o bzdury (pozornie dla kogos to bzdura, dla kogos innego wazny problem).

Porzadek musi byc, ale zebysmy np. nie zaczeli przypominac linuksowcow z ich odpowiedziami: to juz bylo - rok temu pytal o to Stefan, pogoogluj troche lub poszperaj w dokumentacji a poza tym RTFM i wogole.

zielony13 ma racje...

Ale z drugiej strony zielony13 sam zobaczy, ze korzystanie z forum, na ktorym co 2. temat to "a moj pajak ma wylinke" lub "moj pajak je pinke - czy to dobrze" robi sie nudnawe i ... w pewien sposob zasmiecone.

zielony13
09-08-2013, 07:26
Z tym też się zgodze że po pewnym czasie niektóre posty są zbędne i powtarzają się często. Głównie chodzi mi też o to że dużo postów znajduje się nie tam gdzie trzeba ( na forum o wijach zaczyna się rozmawiać o ugryzieniach skolopendry a po dwóch czy trzech postach rozmowa przechodzi w ugryzienia ptaszników)
Krótko mówiąc trzeba się zastanowić najpierw na jakim forum umieszcza się posty. Bo posty typu "mój pająk przeszedł wylinkę" na forum pajęczaków są stanowczo zbędne i zgadzam z "krzdab2150" i według mnie powinno się takie posty usuwać-albo przenosić na forum "na każdy temat" !!!!!!!!!!!

spider13
09-08-2013, 12:22
ja też jestem niedoświadczonym hodowcom i przyznam ci że narazie nie ruszaj swojego pupila (niech oswoi sie ze swoją wylinką za jakieś 2-3dni) wszystko bedzie dobrze

spider13
09-08-2013, 12:25
i jeszcze jedno jeżeli trzymasz go w pojemniku na mocz to gdzieś po czwatej wylince przenieś go do pojemnika po sałatce szwedzkiej i bedzie ok :-)

spider13
09-08-2013, 12:29
a pozatym nie powinnaś mieć żadnych problemów ja hoduje pajączki od miesiąca i już mam trzy i kupuje jeszcze cztery a moje trzy pajączki to
-gramostola rosea L6
-brachypelma smithiL3
-acanthoscurria geniculataL8

pac
09-08-2013, 12:29
po 4 wyl. mozna jeszcze spokojnie go trzymac w pojemniku na mocz i bedzie mu calkiem dobrze..

bachus
10-08-2013, 05:39
Co do nieuprzejmych odpowiedzi - każdy nowy po jakimś czasie będzie znudzony tematami o wylinkach kędziora i "czemu mój pająk nie je, nie robi kleksa, nie mieszka w domku z kokosa i ma czarną plamkę na odwłoku". Od tego jest FAQ (nawiasem mówiąc rzeczywiście trochę za mało widoczny link) i przycisk szukaj, tematy wałkowane po 100 tysięcy razy naprawdę zaśmiecają forum i robią się po jakimś czasie irytujące.

Co dla mnie jest jeszcze bardziej irytujące to błędy, już nie mówię o ortografii, ale jak z nią ktoś ma problem to jest MS Word i sprawdzanie pisowni, piszcie w wordzie i wklejajcie, bo naprawdę aż się żal robi jak się czyta wypociny co bardziej zdolnych. Natomiast jeszcze gorszy jest brak jakiejkolwiek interpunkcji połączony z brakiem logiki, ładu i składu wypowiedzi, które bywają po prostu bezsensowne i nieprzetłumaczalne na polski. Dalej jeszcze tematy wątków, nie związane z ich treścią, człowiek przegląda sterty bzdur w poszukiwaniu czegoś sensownego.
Jeszcze sporo innych dupereli, ale ręce mnie już bolą.

Ostatnia rzecz - jeśli chodzi o kłótnie "nowych" ze "starymi" to raczej nic się nie zmieni, to działą mniej więcej jak fala, za rok dzisiejsi nowi będą wyśmiewać i ganić innych nowych i kółko się zamyka.

Sory za te nudy, nie czytajcie tego :P

Pozdro :)

Bor
10-08-2013, 13:22
Mnie jeszcze gorzej denerwują odpowiedzi w postaci "hehe", ":D", "buahaha". Krew mnie o prostu zalewa. Z tą ilością postów to jakaś obsesja. Nie wspomne o ludziach, którzy zakładają temat i każdej odpisującej osobie odpisują "aha, rozumiem". Nie będę wymieniał nicków, ale niektórzy powinni wziać to sobie do serca i przemyśleć.

42d3e78f26a4b20d412==