PDA

Zobacz pełną wersję : Acanthoscurria geniculata-temperatura



spider13
12-08-2013, 14:41
Czy moja gienia L9 obecnie bo dzisiaj rano przeszła wylinke (pierwszy raz widziałem jak mój pajączek ma wylinke) w opisach gatunków było napisane że temperatura poniżej 25stopni nie zagraża jej życiu czy temperatura 23stopni ustawiona na termostacie na dłuższą mete nie będzie jej barzdzo pszeskadzała?

herzog
12-08-2013, 15:05
23 stopnie to nie jest tak tragicznie.Nic nie bedzie pajakowi.Ja zreszta tez mam niewiele wyzsza i wszystko jest wporzadku

spider13
12-08-2013, 15:18
dzięki za odpowiedź prawie dwa miechy mam pająki ale nigdy nie widziałem jak linaiały aż do dzisiejszego ranka tylko że moja "gienia" wyliniała opierając sie przednimi łapkami o szybe i wylinka została w tej pozycji ale gdy wylazła leżała na plecach fajny widok troche sie bałem czy nic sie jej nie stanie ale wszystko ok

herzog
13-08-2013, 01:48
nie martw się tym w jakiej pająk pozycji będzie przechodził wylinke.One to robią w różnych pozach miałem kilka przypadków że na stojąco to robiły...

spider13
13-08-2013, 07:47
oto sie nie martwie poprostu tp fajnie wygląda ;)

Gufi
13-08-2013, 09:45
Ja u Geniculaty w dzień mam 22 stopnie a w nocy nie wiem nie mierzyłem żyje i sie fajnie ma:D

morda
13-08-2013, 11:19
Ja co noc mam 16*C. Wszystko żyje choć Avicularii nie kupie chyba nigdy. W dzień wachania od 19-24-26*C.. jakoś tak.

maka
13-08-2013, 12:22
deko za niska w nocy....ale 23 moze byc...jak bedzie niska temperatura pajak bedzie maly......byly juz takie przypadki,ze pajaczek po L8 wygladał jak L4.....
nienadawal sie do rozmnazania...........dobra tamperatura pozwala sie dobrze rozwijac pajaczkowi.....ale znowu za wysoka przespisza metabolizm i powoduje skracanie zycia.....wiec najlepiej jak maja taka ,jaka jest podana w opisie gatunku
jesli bedzie mial od 22 do 27-28 bedzie dobrze

spider13
13-08-2013, 14:30
moze to sie śmieszne wyda i pomyślicie że ściemniam ale to prawda mój kumpel krzdab2150 kupił sobie gramostole aureostriatum albo jakoś tak ;) no i wyciąga pajączka z pojemniczka a pająk jakby nieżywy więc robi terrarium i nawilża torf gorącą wodą oczywiście pajączka nie było przy nawilżaniu ;) no i pajączek siedzi w terra i temperatura sie podniosła a tu nagle pajączek ma wylinke no i po jakiś 2 godzinach po wylince przychodze do niego on mi mówi co sie stało no to idziemy na pizze przychodzimy a pajączka nie ma patrze a on na górnej szybce siedzi ;) i troche to nas zdziwiło bo moja gienia jeszcze odpoczywa a ta jego gramostola miała wylinke już w czasie podróży i po czterech godzinach odpoczywania już zaczeła łazić moją acanthoscurrie jeszcze zrozumiem bo to była jej 9 wylinka ale gramostola miała 7 i to i tak dlamnie to fenomen bo nigdy nie slyszałem żeby pająk odrazu po wylince zaczoł chodzić

Bor
13-08-2013, 15:13
Mój murinus przeszedł niedawno wylinke na L2 i również bardzo szybko zaczął godzić po ściankach. Ba, trzymał sie bardzo mocno i nie chciał zejść.

spider13
13-08-2013, 15:17
jego gramostpla nadal siedzi na szybie

krzdab2150
14-08-2013, 02:04
siedzi tam wariatka zały czas. To fakt. Tam było ciepło od lampki, więc podejrzewam, że ładowała akumulatory po wychłodzeniu w transporcie - dlatego tam wlazła!
Tak wogóle to już się z nią pożegnałem, bo po odebraniu przesyłki wyjąłem z pudełka... martwego pająka.
Przełożenie jej do terrarium z ciepłym stosunkowo podłożem spowodowało, że.... pajączkowi drgnęła noga, a potem ... zaczął odchodzić karapaks, no i się zaczęło.
Cieszę się, że tak wyszło! Widocznie nie mogła już czekać z tą wylinką jak zaczęła w najmniej sprzyjających okolicznościach, bo w podróży!

A wogóle, to jescze dodatkowo lasiodora mi wczoraj wyliniała więc mamy plagę wylinek w Międzyzdrojach!

Pozdrawiam serdecznie.

spider13
16-08-2013, 04:54
teraz mam nowe 4 pajączki i tylko czeka jak zaczną linieć są piękne

42d3e78f26a4b20d412==