PDA

Zobacz pełną wersję : Cześć jestem nowy i potrzebuje uzupełnienia wiedzy!



OmeN
13-08-2013, 05:18
Witam Wszystkich!
Choduje pająki od 7 miesięcy i chciałem uzupełnić swoją wiedze tak do przynajmniej 87%. Przeczytałem kilka poradników, książek ale to mi nie wystarcza. Chciałem dowiedzieć się od innych chodowców (bardziej doświadczonych) takich rzeczy jak:
1. Ile wylinek przechodzi samiec zamin osiągnie tą ostatnią (czy zależy to od niego czy od gatunku np. smithi 14 i koniec)?
2. Jak sposób karmienia pająka (czy ważne jest karmienie co 2 dzień mniejszymi owadami, czy np. raz na 1.5 tygodnia większą sztuką), jest korzystniejszy dla niego?
3. Wygląd terrarium (głównie zdjęcia, można wysłać na maila:omenlord@o2.pl), jego wilgotność i temperatura (jaka jest najkorzystniejsza)?

Bor
13-08-2013, 05:30
Hmmm...
1) Zależy też od niego, chociaż nie będzie to jakaś potworna różnica. Jeden albopilosum dojrzeje po 11, drugi po 12.
2) Jeden gatunek je więcej, drugi mniej, to zależy również od niego. Najlepiej kiedy jest zainteresowany, po prostu podawać ten pokarm, moim zdaniem. Czyli załóżmy co te 2 dni.
3) Zależy od gatunku. ;) Występujace na pustyniach i półpustyniach lubią w dzień ok. 29 stopni i słabą wilgotność, przy czym jakiś ptasznik występujący w deszczowych lasach tropikalnych będzie potrzebował tej wilgotności więcej i temp. trochę niższą.

Mefisto
13-08-2013, 05:30
Witamy na forum. :)
Na początek małe pytanko. Kiedy uznasz, że już jest 87%? ;)

1. Nie ma na to reguły. Nie tylko pająki różnych gatunków ale i wewnątrz jednego gatunku dojrzewają w różnym czasie. Jako przykład przeczytaj temat kilka linii niżej (o kędziorku po 10 wyl.).
2. Jeśli je, to go karm. Jeśli nie je, to nie karm. Nie ma na to jakiejś specjalnej "metodologii". Jedyne o czym musisz pamiętać to to, żeby jedzonko nie było większe od ciała pająka.
3. Wszystko zależne od gatunku i wieku pająków. Temperatura dla większości (o ile nie dla wszystkich) pająków może być ok. 25 st.

Najlepiej poczytaj archiwum i FAQ.

loko
13-08-2013, 07:13
hmmm.. tak te 87% jest zastanawiajace. :D
Sluchaj ale z ta wiedza to uwazaj, bo tak bedziesz analizowac niebawem wykresy spektometryczne jadu poszczegolnych gatunkow, wyszukujac niuansow w budowie poszczegolnych lancuchow bialek. Nie wiem jak Ty ale ja powinienem zajac sie czyms istotniejszym niz zawalac 6 nocy w tygodniu. :D


co do pytan to zgadzam sie w pelni z Borem, pocoz pisac to samo.

co do materialow strzel mi z maila to ci kilka rzeczy podesle w odpowiedzi.

pozdrawiam

OmeN
13-08-2013, 09:19
Wielkie dzięki panowie za rozwianie kilku wątpliwości ;) Z tym 87% to wiecie taki żart (^_^) Loko jak masz jakies fajne artykuły, zdjęcia czy cokolwiek o chodowli tych pięknych zwierząt to bardzo mile będzie jak wyślesz na omenlord@o2.pl jeżeli nie sprawi ci to kłopotu.
Mefisto FAQ już przeczytałem, a archiwiwum to się zaraz zobaczy!

talullah
13-08-2013, 09:32
Cześć, witamy w klubie!
Pytania są ważne i większość odpowiedzi faktycznie znajdziesz w literaturze. Jednak sam będziesz musiał trochę poćwiczyć. Jak chodzi o terrarium, jego wielkość i wystrój, to też zależy od wielkości pająka. Najczęściej terrarium powinno rosnąć wraz z pająkiem, czyli po kolei: pudełeczko od filmu (ok. L1-L3), dalej pojemnik do moczu, następnie większy pojemnik do sałatek. Tu nie ma sensu robić wystoju. Pająk nie może mieć zbyt dużego pojemnika, gdyż nie bądzie potrafił polować (ma słaby wzrok). Jeśli chodzi o jedzenie to wcale nie jest łatwa sprawa, szczególnie u małych pajączków. Czasem trzeba nieźle pokombinować. Nasze maluchy nie bardzo chcą jeść kawałki mączników, a całe robale są za duże. Malutkie świerszcze, dopiero po wylęgu, są trudne do utrzymania. Dwa razy pokarm (świerszcz) zjadł nam pajączki. Jeden pająk-Murinus był już dość spory (L4) i pożarł go wcale nie dużu świerszcz. Ale nie martw się. Jednym hodowla wychodzi lepiej, innym gorzej.

morda
13-08-2013, 11:13
1. Różnie. Jeden dojrzeje po 8 inny po 14. Zależne od gatunki a rozpiski chyma robić nie będziemy...
2. Sposób - wrzucić świerszcza i patrzeć na jego zgon. Ja karmię świerszczami co tydzień i wszystko mi żyje.
3. Twoja inwencja...

42d3e78f26a4b20d412==