PDA

Zobacz pełną wersję : co to za robaczki????



wino
14-08-2013, 03:22
czesc
jakies malutkie robaczki od czasu do czasu przebiegnom powłuknie w terrarium mamja 0,5mm i dosyc szybko biegaja wydaje mi sie ze to chyba nie sa skoczonogi tylko cos innego co to moze byc??????

wino
14-08-2013, 03:23
sorki za błędy

rastafaq
14-08-2013, 04:17
UŻYWAJ MAGICZNEGO PRZYCISKU SZUKAJ !!!:)
CIEKAWSCY ŻYJĄ KRÓCEJ

talullah
14-08-2013, 05:24
Ja nie wiem co to może być, bo nie widzę. Jednak uważaj, bo możesz mieć kłopoty. To mogą być ziemiurki, a to paskudztwo. Czy twoje terrarium i podłoże w nim przygotowywałeś sam, czy masz je z "odzysku". Czasami można złapać te robale podczas transportu, wymiany, a nawet zakupu nowych pająków, czy nowego wyposażenia. Ale może nie jest tak źle. Powodzenia.

loko
14-08-2013, 07:55
Gromada: owady (Insecta)
Rząd: muchówki (Diptera)
Nadrodzina: grzybiarkowate (Fungivoridae)
Rodzina: ziemiórkowate (Sciaridae)
Gatunek: ziemiórka pleniówka (Licoria militaris)


Diptera to jeden z najliczniejszych rzędów owadów. Łatwo je odróżnić od innych owadów, gdyż mają tylko jedną parę skrzydeł (tylne skrzydła zredukowane są do kolebkowatych przezmianek) — stąd też często nazywa się je dwuskrzydłymi. Ziemiórka pleniówka liczy sobie 6 mm długości, jest koloru czarnego z jaskrawożółtym od spodu odwłokiem. Występuje głównie w wilgotnych lasach. Larwy ziemiórki odżywiają się szczątkami organicznymi i niektórymi grzybami. Od końca czerwca do połowy sierpnia larwy kilku gatunków ziemiórek (Licoria militaris, Licoria thomae) odbywają wspólne wędrówki w postaci długich korowodów, które tłumaczy się albo poszukiwaniem pokarmu albo wyszukiwaniem dogodnego miejsca do przepoczwarzenia.

[Na podstawie książki Adolfa Braunsa „Owady leśne”]

nie sa grozne dla pajaka...hcoc potrafia sie niezle rozmnozyc, ale nie podejzewam by byly to one.

wino
14-08-2013, 08:34
man nadzieje ze to nic groznego
wszystkim dzieki za odpowiedzi

rastafaq o co ci chodzi?????

Mondry
14-08-2013, 08:55
A jakiego koloru są te robaczki?

wino
14-08-2013, 11:25
takie kremowe

boehmei fan
15-08-2013, 02:26
ja nie mam pojecia co to moze byc a mieliscie kiedys nicienia (nie wiem jak to sie odmienia) u mnie wyszedl z konika polnego, i nie wiem czy to grozne jest

wino
15-08-2013, 03:52
mojemu kumplowi tez wyszedł nicien z konika polnego i pajak to zaczoł zrzerac ale on sie kapnoł i wzioł mu to bo sie przestraszył nie wiedział co to jset wiec wolał zabrac to pajakowi

Kolrek
15-08-2013, 04:05
Tez mialem. W sumie nic zlego sie nie stalo. Wymienilem podloze i po klopocie.

pac
15-08-2013, 08:08
chodzi mu o to co Ci zawsze pisze pod Twoimi postami.. poszukaj sobie w archiwum o robaczkach..

p.s. skoczogonki..

wino
15-08-2013, 09:19
aha dzieki:)

morda
15-08-2013, 14:24
Jak kremowe to mogą być roztocza. Skoczogonki sa białawe.

Keroveen
16-08-2013, 15:35
To BARDZO prawdopodobne że są to roztocza ;))
Białe są raczej niegroźne, kremowe są niegroźne dla pająków, chociaż są krwiożercze i stanowią duże zagrożenie dla gadów.
Można się ich pozbyć albo wymieniając podloże, dezynfekując terra nadmanganianem potasu, albo wkładając obrożę przeciwpchelną dla psów i kotów;)
Jakbyś przygotowywał nowe podłoże, to najlepiej kokogrunt, który zalej gorącą wodą. Ziemi ani torfu nie polecam, gdyż jest ona zwykle z roztoczami;))), które także biorą się z zepsutych resztek pożywienia ;)

loko
16-08-2013, 16:45
propozycja z obroza jest raczej potworna, zawieraja one aktywny diazinon albo tetrachlorvinphos. Jednym slowem pozbedziesz sie roztoczy, skoczogonkow i pajaka za jednym zamachem.

Keroveen
17-08-2013, 03:21
Loko,
zależy jaka obroża;)
Ja osobiście stosowałam obrożę firmy Selecta, która zawiera permethrin, u mojej agamy brodatej oraz u kilku pajączków i wszystkie przeżyły a nawet czują się bardzo dobrze ;))) a roztocze znikły.

42d3e78f26a4b20d412==