PDA

Zobacz pełną wersję : Jejku jakich ja mam sąsiadów ;)



spider13
16-08-2013, 12:23
Dzisiaj kumpel dokładniej przed chwilą poprosił mnie nachwile do chaty no i wchodze a tu jego stary na mnie że on niechce żebym ja chodował ptaszniki bo boi sie że one do niego przejdą jak uciekną i że to niebezpieczne.To ja mu mówie że choduje tylko takie ktore mają jad porównywalny do użądlenia osy oczywiście nie powiedziałem mu o murinusie i zaczoł pier..... że ptaszniki przyjmują forme przetrwalinikową i coś tam jeszcze.
p.s. powiedzcie czy byliście kiedyś w takiej sytuacji?

x ray
16-08-2013, 12:28
..........nie,...... bo sie nie chwalimy nikomu. :P

Z_Y_G_I
16-08-2013, 12:29
Ja naszczęście nie mam takich problemów bo mieszkam w swoim domku ;]

OmeN
16-08-2013, 12:30
Stary ja Ci powiem tak, o moich pająkach wie tylko kilka osób (moich znajomych), a sąsiedzi mnie typowo pier... (chodź ptaszniki powinny mieć usuwane kolce jadowe, gdzieś tak czytałem). A jak się coś przyburzą to po mnie to spłynie i powiem, że ja nic takiego nie hoduje bo mam ARACHNOFOBIE ;P i że są źle poinformowani !

BZYK
16-08-2013, 12:31
No to masz duży problem,szczególnie z racji młodego wieku. Musisz jak najszybciej znaleźć jak najwięcej argumentów. Najlepiej jak by cię wsparli rodzice bo sam sobie może sobie nie poradzić.

spider13
16-08-2013, 12:35
rodzicom powiedziałem i powiedzieli że nic mu do tego co hoduje i czy to jadowite czy nie ,a tak pozatym to pżeciesz to był mojego kumpla stary więc to mój kumpel mu powiedział

spider13
16-08-2013, 12:36
i jeszcze jedno ja ronie wystawe w szkole z krzdab2150 i dlatego ludzie o tym wiedzą

OmeN
16-08-2013, 12:38
No to Ci powiem z przykrością, że hodowla ptaszników w mieszkaniach komunalnych jest zabroniona! Więc jak się będą dalej burzyli to raczej ściemniaj że się ich pozbyłeś bo mogą bć problemy :(

pppppp
16-08-2013, 12:42
a gdzie ty omen taka bzdurę wyczytałeś?? podaj konkretną ustawę i artykuł

OmeN
16-08-2013, 12:48
Poszukam ale wydaje mi się, że teraz jak do tej Unii weaszliśmy to tak jest! Poszukam i Ci napisze pppppp

spider13
16-08-2013, 12:52
ale ja mieszka w domku jednorodzinnym z dużym podwórkie i mówiłem że jest za zimno żeby one przeżyły uciekając ale on zaczoł mówić coś że ptaszniki przyjmują forme pzetrwalnikową już nie chciałem mu mówić że jest popierdo.... a wszystkim powiem że sprzedałem ptaszniki bo starzy sie wkórzyli i bedzie dobrze a na sąsiada leje i niesłucham jego uwag bo nawet moi rodzice powiedzieli że to moja sprawa co choduje i czy to jadowite czy nie

spider13
16-08-2013, 12:53
i chyba wystawa sie nie odbędzie

spider13
16-08-2013, 13:04
rodzice powiedzieli że to moje zwierzaki i nikt z sąsiadów nie zabroni mi ich hodwli

PMajdan
16-08-2013, 13:48
A Ty poiwed zsasiadowi zeby psa exterminowal bo Cie moze ugrysc bydle ;)

talullah
16-08-2013, 13:54
Współczuję z powodu sąsiada. Jeden wniosek wynika z tego, że nie należy się chwalić, bo ludzie się boją tego, czego nie znają. Facet sobie ubzdurał, albo usłyszał o formie przetrwalnikowej bakterii i coś mu się pomyliło. Po drugie Ty jesteś bardzo młody, więc podejrzewam, że ten kolega od sąsiada też. Nie był on w stanie przetłumaczyć ojcu, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują". Innaczej rodzice rozmawialiby z wami gdybyście byli dużo starsi. Ten sąsiad może być dość upierdliwy i nawet zgoda i pełna aprobata Twoich rodziców może nie pomóc. Gość może narobić smrodu. Może Twój tata, albo mama, mogliby pogadać z sąsiadem, że hodowla jest pod ich kontrolą i nic się nie stanie.

Masa
16-08-2013, 14:02
Coz wspolczucia..nie ma to jak upierdliwy plebs.....
Watpie by Cie wysluchano bo twoj wiek nie przemawia za tym by sasiada przekonac,ale zycze powodzenia!!

Bor
16-08-2013, 14:08
Ja mówie niektórym znajomym, niestety oni informuja również innych i tak się to rozchodzi. Goście mamy nawet przychodzą oglądać.. Jednak mimo wszystko, byli oni póki co zafascynowani, że coś takiego hoduję.

Bor
16-08-2013, 14:11
Pragnę dodać, że mieszkam w bloku. Wydaje mi się, że o ptasznikach wie tylko sąsiadka obok (mieszkam na ostatnim piętrze). Chyba, że już rozniosła dalej.. Mimo to, ona jest w porządku. Często do mnie zagaduje, fascynują ją moje włosy (mam długie). =D

mich
16-08-2013, 14:15
spider13, olej go...
jeżeli nie dotrą do niego żadne argumenty to poprostu zignoruj jego pretensje.

Luger
16-08-2013, 14:25
A tak wogóle co to jest ta forma przetrwalinkowa??:)

dominik1
16-08-2013, 14:35
własnie dołanczam się do pytania lugera bo nigdy o tym nie słyszałem .

OmeN
16-08-2013, 14:54
Spider13 wiesz co nie przejmuj się bo teraz ludzie są tacy, że jak oni czegoś nie mają albo coś, to nikt nie może tego mieć i zaraz im przeszkadza i się muszą przypie... do innych ! A ta formaprzetrwalnikowa to co to do hu... jest bo nie słyszałem o takim czymś. (może spider owija sie pajęczyna i zamienia sie w kokonik, a jak jakiś upierdliwy sąsiad się interesuje to wychodzi i go zasysa jak świerszcza) (^_^)

Bor
16-08-2013, 14:55
Ja raczej przychylam się to wypowiedzi talullah. Ludzie się boją nieznanego i naoglądali się za dużo telewizji...

cyclosternum
16-08-2013, 14:58
a ja ci napi8sze prosto z mostu ten Kut... (twój sąsiad) ma tyle do tego co zeszło roczny śniek do wczorajszej kupy pana LWA RYWINA,tym bardziej zę mieszkasz w domku jednorodzinym. JA naszczęscie niemam takich sąsiadów:-). a nawet mi kiedys kase porzyczył na pająka PS. a co to ta forma pzetrwalnikowa?????????????????? szatańskie POZDRO

jw73
16-08-2013, 15:11
"Zakaz hodowli ptaszników w mieszkaniach komunalnych" no nieźle się ubawiłem.

Hajdi
16-08-2013, 17:23
ja bym go olal :)mozesz dalej hodowac i nic w tej sprawie zrobic nie moze.
powiedz mu ze przez ugryzienie ptasznika nikt nie zmarl i ze psy sa o wiele grozniejsze.no fakt Twoj wiek sprawia ze sam sobie rady nie dasz,musza Cie poprzec rodzice-jak to napisal Bzyk.
bo szczerze mowiac jakbym sie nie znal na ptasznikach a ktos w twoim wieku hodowalby je to ogarnalby mnie lek, ze jestes za mlody itd itd.Niech rodzice powiedza ze znaja sie na tym i nic sie nie stanie ;P

Bor
16-08-2013, 20:51
Z drugiej strony 13 lat i murinus w hodowli to trochę dziwne.. ;-P Ale cóż, może i jest odpowiedzialny...

spider13
17-08-2013, 01:11
ja go zwyczajnie pierdo.... mam go gdzieś i to co mówi a wystawa sie nieodbędzie a wszystkim powiem że je sprzedałem

krzdab2150
17-08-2013, 01:12
Dobra, dobra dopiero włączyłem komputer i taki news z rana!!
Znaczy się powiem tak: nie wiem co powiedzieć. Wydawało mi się, ze ten gosć (sąsiad spidera13) jest raczej normalnym facetem. Teraz widzę, że prezentuje po porstu przetrwalnikową formę ... głupoty.

Ale chyba nie można odiberać mu prawa do bycia [cenzored]. Pzez takich jest w życiu mimo wszystko ciekawiej!
A wogóle to był cenny sygnał, mamy społeczeństwo jakie mamy, sądsiadów też nie każdy z nas mógł sobie wybrać [Dominik mieszka w domku, a wolność Tomku w swoim domku] ;)

krzdab2150
17-08-2013, 01:14
Właśnie spider!! Powiedz, żeby spierdzielał z tą swoją Sabą z podwórka! Pies może przybrać formę agresywną, a ty możesz czuć się zagrożony!!

spider13
17-08-2013, 01:18
ja sie czuje zagrożonoy jak wchodze na jego podwórko bo to duży wilczur i ja sie go boje mimio tego ze jest na łańcuchu
p.s. ten jego pies to astra

cyclosternum
17-08-2013, 01:33
wiesz co podaj na forum jego adres to napewno zbierze sie kilka osób i znim porozmawia bo z idjotami tak trzebA rozmawiac tylko w taki sposób bo ina siła perswazji do niego nie przemówi :-)

spider13
17-08-2013, 01:39
lepiej nie bo on jest nienormalny zaraz zacznie sie drzeć

popekjr
17-08-2013, 02:04
ja ci powiem tak:
spytaj sasiada czy slyszal o pogryzieniu kogokolwiek w polsce przez ptasznika,
jesli powie ze nie to powiedz ze ty slyszales o pogryzieniu ludzi a nawet zagryzieniu ludzi przez psy, i spytaj czy pieskow tez trzeba zabronic i czy sie boi.

cyclosternum
17-08-2013, 02:04
jak my znim pogadamy to ci na urodziny kupi pająka :-)

krzdab2150
17-08-2013, 02:25
Spider13 - oni to wymyślili wspólnie: tata i synowie. Nie lubią Cie po prostu...
Think about this!

krzdab2150
17-08-2013, 03:04
cyclosternum pisze teraz od krzdaba2150 wiecie co skombinuje numer i ci podam to z nim pogadasz ;)

cyclosternum
17-08-2013, 07:47
oki czekam na numer. Ja już se znim pogadam

cyclosternum
17-08-2013, 07:47
oki czekam na numer. Ja już se znim pogadam :-)

popekjr
17-08-2013, 07:49
moze lepiej niech nie kupuje spiderowi pajaka na urodziny, bo jak kupi forme przetrwalnikowa to mlody nie bedzie wiedzial co z tym cudem zrobic.
forma przetrwalnikowa [w mysleniu sasiada] jest to pewnie:
pajak ktory owija sie kokonem i w takiej kulce przeturlowuje sie do okolicznych domow, gdzie kasi ludzi i sklada kokony.
hehe. ludzie umieraja i planeta rzadza pajaki olbrzymy.

dobry film by z tego zrobil. atak pajakow 2

talullah
17-08-2013, 09:48
Uwaga! Zaczynacie być agresywni. Siłą i zastraszaniem nic nie zdziałacie. Sąsiad jest tylko niedouczonym facetem. Dzwoniąc do niego możecie tylko pogorszyć sprawę, bo naruszycie jego prywatność. Facet może posunąć się do doniesienia na policję, do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Może też pofatygować się do szkoły i po prostu naskarżyć dyrekcji. Naprawdę lepiej zacząć od ugody z pomocą rodziców. Jeśli rozpęta się wojnę to skutki mogą być niemiłe i długotrwałe. Będzie to "oko za oko". Piszę to dlatego, bo jestem od Was trochę starsza i wiem, czego można się spodziewać po ludziach. Wojna, wprawdzie teraz w modzie, ale nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Okłamywanie sąsiada też nie jest genialnym wyjściem. Mówiąc mu, że pozbyłeś się pająków, pozbawiasz siebie prawa do prywatności i własności. To tak samo, jakbyś obciął włosy, bo sąsiadowi nie podobają się długie.

daf
17-08-2013, 10:46
Jak pójdzie do szkoły to co...gówno. Dyrektor może skoczyć na te pająki. Spider13 gdybym mieszkał w świnoujściu to bym bardzo chętnie odwiedził twojego sąsiada.

popekjr
17-08-2013, 11:09
talullah ma racje. opanujcie sie. facet powiedzial swoje "glupie" zdanie i tyle. nic z tym nie bedzie pewnie robil.
...to my polacy... :D

spider13
17-08-2013, 11:28
wiem to był głupi pomysł z powiedzeniem mu o pozbyciu sie ich ale nauczyciele wiedzą co choduje i miałem zrobić wystawe bo oni chcieli je zobaczyć
p.s. ze szkołą nie było by problemy bo pani od biologi zaczeła by mnie bronić i koleś dostał by ochrzan za to że na mnie kapuje ;)

spider13
17-08-2013, 11:29
a wracając do murinusa tu nie chodzi o wiek tylko czy potrafie sie nim zająć

talullah
17-08-2013, 11:46
Spider13! Co do wystawy, to nie rozumiem, jaki wpływ na to czy będzie, ma ten sąsiad? Staraj się zrobić tę wystawę, bo to nie tylko utrze nosa sąsiadowi, ale też wielu ludziom otworzy oczy. My też robimy wystawy w szkołach już od dwóch lat. Nawet nie wyobrażasz sobie jak zmienia się pogląd na pająki ludzi w różnym wieku. My robimy wystawy w szkołach różnego stopnia. Przychodzą też dzieciaki z "zerówki" i rodzice. Masz dużą satysfakcję, jak wchodzi jakiś maluch z płaczem, że nie chce, a po obejrzeniu wraca i ciągnie mamę.

spider13
17-08-2013, 12:08
ja chcem zrobić tą wystawe żeby ludzie przestali sie bać pająków i patrzyli na nie innaczej hodzimi o to samo co tobie talullah
p.s. może ta wystawa otworzy sąsiadowi oczy

PMajdan
17-08-2013, 12:23
Wystawa tego nie zmieni :/ hyhyhyyhyy :) Jak by powiedziec: spider13 , to tak jakby Twoja pani wychowawczyni w gimnazjum czy tam podstawowce powiedziala ze zrobi klasowke, zebyscie sie oswajali i na przyszlosc jej nie bali :]

spider13
17-08-2013, 12:47
klasóka to nie to samo ale może ludzie skonczą mówić że ptaszniki przyjmują forme przetrwalnikową

spider13
17-08-2013, 12:50
i zostane przy radzie talullah

x ray
17-08-2013, 13:34
...Piotrek ,w zasadzie kazda trapia (arachnifobi) polega na kontakcie z pajakami..czy to bedzie foto czy real .Inaczej sie nie da..

cyclosternum
17-08-2013, 13:41
drogi talullah-u ja nie miałem na mysli grozenia ani zastraszania sasiada spidera13 tylko do edukowania go!!! bo przemoc (fizyczna i słowna ) może i napewno by pogorszyła sprawe, a co do wystawy to postaraj sie ją zrobic za wszelką cene bo możesz tylko zyskac w oczach ludzi i ich do edukowac!!!!!!!!!!!!!! a jesli zrobisz ją w szkole to jeszcze napewno se pomożesz z ocenami z biol. i zachowania
pozdro

spider13
17-08-2013, 14:19
ona będzie w szkole i pani od biologi pomaga mi znaleźć miejsce na wystawe

Bor
18-08-2013, 03:10
Jakie pajączki zabieracie na wystawy? Te łagodniejsze, czy agresywniejsze również? Może kiedyś zorganizuje coś takiego u siebie.

spider13
18-08-2013, 03:46
bierzemy wszystki i agresywne i łagodne

talullah
18-08-2013, 06:49
Jeśli się nie pogniewasz, dam Ci kilka rad, wynikających z moich doświadczeń.
Ludzie naoglądali się filmów na "Discavery" i innych tego typu programach. W Ameryce na wszystkie pająki, typu ptaszniki mówi się "tarantula". Przygotuj się na takie teksty: O! tu są tarantule. Tłumacz, jaka jest różnica, między tarantulą, a ptasznikiem. Poczytaj na temat charakteru wystawianych przez siebie pająków. Nawet murinus nie jest takim potworem, za jakiego jest uważany. Po prostu jest szybki, skoczny i ma mocny jad. Ale trzeba być odpowiednio ostrożnym i nic się nie stanie. Miej bezpieczne terraria i nie próbuj wyciągać pająków. Może czasami, jeśli masz jakiegoś wyjątkowo spokojnego możesz zaprezentować np. na ręce. Nie dawaj pająka chętnym do głaskania. Opowiadaj dyżo na temat ich życia i charakteru. Zobaczysz jak ludziom będą wychodzić gały z orbit, jak usłyszą o ciekawostkach. Opowiadaj w jaki sposób zajmujesz się pająkami, żeby nie uciekły i nie zaatakowały. To im rozjaśni, że jesteś odpowiedzialny i ostrożny, bo wiesz, czym grozi nieostrożność.
Życzę powodzenia w organizacji wystawy.

cyclosternum
18-08-2013, 07:34
AMEN

spider13
18-08-2013, 13:15
talullah ludzie mówią na ptaszniki tarantula bo w ameryce na pojęcie ptasznik mówią tarantulas czyli tarantula i jeżeli usłyszą coś w discovery o ptasznikach kojaży im sie to z tym że są niebezpieczne np. murinus kogoś ugryzł gdzieś tam i kojaży in sie to z tarantulą i to ich wprowadza w błąd i stąd wynikają takie problemy ja mój dlatego mój sąsiad powiedział że tarantula jest to taki wielki włochaty pająk ze śmiertelnym jadem to przez debilne filmy w telewizji
p.s. myślałem że nieporadze sobie z murinusem ale jest dobrze poznałem jego zachowania jestem ostrożny a ludziom sie wydaje że moge mieć murinusa kiedy bede starszy a pżecież nie chodzi tu o wiek tylko o to czy potrafisz sie nim zająć

Awikularia
18-08-2013, 14:20
Mieszkan komunalnych w Polsce to juz prawie nie ma. Nie ma zakazu trzymania ptasznikow w mieszkaniach. A jak mi podasz przepis (po wejsciu do Unii, bo wczesniejsze mnie nie interesuja) to dostaniesz ode mnie pajaka....

aagerman
18-08-2013, 15:11
no i co - wystawa sie odbyła ??

Bor
18-08-2013, 15:18
Hmm.. a w jakich szkołach robicie te wystawy? Ja najchętniej odwiedziłbym wszystkie prócz podstawówki. ;) Czyli gimnazjum i dwie szkoły średnie (w naszym mieście). Przedstawiłem pomysł dobrej znajomej, bardzo jej się spodobał i uważa, że to znakomity pomysł.

spider13
19-08-2013, 03:42
wystawa sie odbędzie w sobote w następnym tygodniu jeżeli dyrektorka sie zgodzi ale zgodzi sie napewno i odbędzie sie chyba w gimnazjum w Międzyzdrojach do którego uczęszczam a dokładny adres i date podam później bo musze pogadać z nauczycielką od biologi bo to ona załatwia nam miejsce

talullah
19-08-2013, 04:32
Spider 13! Ja to wiem i wierzę, że ty potrafisz się zajmować pająkami. Jednak ludzie chyba nie wiedzą, stąd sąsiada wątpliwości. U nas na wystawach zawsze było sporo klientów, którzy wpadali z hasłem "tarantula to taki duży włochaty pająk". Chodziło mi w mojej uwadze tylko o to, żebyś ludzi sprowadził na drogę prawdy, czyli uświadomił im co jest co. A droga edukowania niedowiarków czasami bywa trudna. Ale myślę, że dasz sobie radę.

talullah
19-08-2013, 04:37
Bor, dlaczego chcesz ominąć podstawówkę? Wierz mi, że to najbardziej ciekawskie i chętne dzieciaki. Ja z gimnazjum i liceum nie mam specjalnie miłych wspomnień. Ci starsi uważali, że już zjedli wszystkie rozumy, a maluszki naprawdę łykały wiedzę.

modliszka
19-08-2013, 05:37
Pecha masz ;p.
Moi sąsiedzi jak niekiedy przyjdą po cos albo spotkam ich na klatce to się pytają jak tam moje zwierzątka, a niekiedy sobie je oglądają.
Więc ja nie mam problemów z sąsiadami.
I tak nie wszyscy wiedzą ;)

spider13
19-08-2013, 07:32
gadałem z nauczycielką od biologi wystawa sie odbędzie w sobote w następnym tygodniu a wystawa odbywa sie w gimnazjum ale wszyscy na nią mają przyjść nietylko uczniowie gimnazjum

Bor
19-08-2013, 08:30
Może i masz rację talullah. Domyślam się, że ze strony liceum dochodziłyby najróżniejsze, mało ciekawe uwagi i żarty. Jeszcze pomyślę, mam czas. Biorę pod uwagę raczej wiosnę.

spider13
19-08-2013, 12:53
wolał bym zrobić tę wystawe w podstawówce bo dzieci lepiej przyjmowały wiedze bo jestem od nich starszy a w gimnazjum było by innaczej

Saurus
19-08-2013, 13:52
a poza tym predzej takiemu z gimnazjum czy liceum przyjdzie do glowy "świetny zart" aby wypuscic murinusa gdy powiesz, ze jest jadowity i agresywny...

spider13
20-08-2013, 05:37
dlatego właśnie terraria będą w odległości że bedzie dobrze widać pająki ale nie na wyciągnięcie ręki

cyclosternum
20-08-2013, 06:17
albo zamknij terra na cztry spusty lub cztery kłudki ;-)

krzdab2150
20-08-2013, 08:12
będzie dobrze wymyślone. Poza tym będę tam pilnował. Wszystko urzadzimy ok pod warunkiem, ze jakos o tym pogadamy, a tymczasem

PS: Dominik - rozładował mi się telefon, nie mam jak się do Ciebie dodzwonić - jestem w chacie, wpadłem do kafeji żeby tylko to napisać. [sorki za te wtracenie, ale nie mam jak inaczej sie z nim skontaktowac - to ostatni raz!!]

talullah
20-08-2013, 08:56
U nas na wystawie są trzy osoby oprowadzające i jednocześnie pilnujące. Ponieważ wystawy są w szkołach, więc odbywają się w jednej sali. Z klasą wchodzi nauczyciel i też pilnuje. Mniej więcej na jedną godzinę lekcyjną wchodzą po kolei dwie klasy. Nie mieliśmy kłopotów z dotykaniem terrariów. Pająków nie wyjmujemy. Poza terrarium pokazujemy tylko owady: karaczany, paryczaki, straszyki i modliszki.

ross
22-08-2013, 07:42
Jak koles jest bardzo zawziety i gdzies uslyszy ze na pajaki trzeba miec odpowiednie dokumenty(chodzi mi o cites na brychelmy). To mozesz miec problemy. Co innego gdybys mial np weze i bys mial na nie wszystkie papiery wtedy mogl bys sie do niego usmiechnac odwrocic sie na piecie i wyjsc przynajmniej ja bym tak zrobil:)

Mefisto
22-08-2013, 11:08
Na posiadanie pająków nie trzeba mieć żadnych papierów. Sąsiad - choćby nie wiadomo jak się uwziął - moze mu naskoczyć.

spider13
22-08-2013, 11:21
teraz sprawa jest załatwiona on sie mnie nie czepia a ja di niego nic nie miał a ja nawet rozumiem jego zachowanie on poprost sie bał nieznanego

krzdab2150
23-08-2013, 00:15
papier ze Starostwa na brachypelmy jest. Na wszelki wypadek zarejestrowałem. Jak jakiś niedoinformowany gość w stylu sąsiada spidera13, czy też nasłani stróże prawa do mnie zapukają, to przynajmniej nikt nie powie, że mam "nielegalne" pająki! W tym kraju wszystko jest możliwe!

laska
20-11-2013, 03:06
eeetamm...Spider13 pójdzie po mnie(mieszkam od niego 30 metróm) i pójdziemy sobie pogadać z tym gościem o ptasznikach.Co z tego,że jestem w jego wieku,gdy moim agumentem jest 1,87 wzrostu?:p

pac
20-11-2013, 05:03
ales sie odezwal :) po 3 miechach..

42d3e78f26a4b20d412==