PDA

Zobacz pełną wersję : .....::::ŚCIANKA DO TERRA::::.....



luz_jacek
22-05-2014, 07:54
Ostatnio zrobiłem nową ściankę do mojego terra :)
Zamieszczam krótki instruktaż w postaci fotek jak krok po kroku zrobić taką ściankę.
Na pewno się to komuś przyda.

luz_jacek
22-05-2014, 07:55
Sory. pomylilem kolejność. Od tego załącznika trzeba zacząć :)

luz_jacek
22-05-2014, 07:57
a to jest już efekt końcowy.

Liero
22-05-2014, 08:05
Hehe fajnie ci ta ściąnka wyszła ale poco jakies denaturaty i inne rzeczy wystarczy steropian i atlas sa niektóre atlasy barwione na jakies kolory ale fajnie ci to wyszło :) PoZdRo

luz_jacek
22-05-2014, 08:29
Nie potrzebny mi był przy tym barwnik bo kupiłem czerwony piasek w BIO-FILU.
Nie chciałem robić sobie problemu z pigmentem, a denaturat był po to żeby rozcieńczyć klej polimerowy.
Co do atlasu to nie wiem jak to się robi bo nigdy nie używałem a chciałem żeby to dobrze wyszło i postanowiłem nieeksperymentować. W tej technice jestem już doświadczon :)

bratpik
22-05-2014, 10:02
z atlasem nie ma żadnego problemu poprostu urabiasz zaprawę nakładasz na styropian, obsypujesz piaskiem, czekasz aż wyschnie i po sprawie. kolorek atlaszu zmieniasz dodając odpowiedni pigment.

pzdr

Hudzik
22-05-2014, 10:47
Nigdy nie bawiłem się z denaturatem ,więc nie znam jego właściwości trujących po za spożyciem oczywiście:) więc pozostaje przy zaprawie do kafelek i pigmenci(sprawdzone),ale ścianka ładna.
Tu masz kawałek mojej ścianki
Pozdrawiam

ziu
24-05-2014, 05:00
swietna sprawa tego szukalem ;]

luz_jacek
24-05-2014, 14:21
Nie wiem jak to się stalo że używam denaturatu, polecili mi kiedyś w biofilu (już bardzo dawno temu) długo nie kożystalem z tych porad, być może mi coś ulecialo ale sposob jest dobry, sprawdzony przezemnie, moim zdaniem troszkę lepiej to wygląda od atlasu bo nie ma śladów po szpachi (nie wiem, może jak ktoś ma większe zdolności to potrafi to zlikwidować), no i lepiej się to wszystko trzyma, a co do atlasu to wydaje mi się że może się kruszyć, łamać .

Dambala
28-05-2014, 02:10
Zamiast denaturatu dobrze sprawuje się pisrytus skażony ;) Tani i dostępny w aptece. Aha i nie wolno przesadzać z rrozcieńczaniem kleju bo traci swe doskonałe właściwości ;) Patent o wiele tańszy od atlasu. Dobra robota;)

42d3e78f26a4b20d412==