PDA

Zobacz pełną wersję : wlochate papu



farciarz
18-08-2013, 15:35
witam wszystkich po dosc dlugiej przerwie wynikajacej z testowania maszynki odsysajacej jad :P ,ale nvm mozna dawac pajaka wlochate gasienice takie czarno brazowe z dos dlugimi wloskami? w okolicy nie ma jedzenia a pajaki glodne !! prosze tylko o powazne odpowiedzi. thx!!

Awikularia
18-08-2013, 16:10
Niektore gasienice sa trujace, tak wiec ja bym uwazala. Na lakach sa jeszcze pasikoniki - poszukaj. Albo kup karmowke od kogos z forum - jest tyle ogloszen na temat jej sprzedazy...

Predator
19-08-2013, 01:02
Zwróć uwagę czy gąsienica nie jest jaskrawo ubarwiona i bardzo dużą - wtedy nie radze dawać (jaskrawa, czyli chce odstraszyć bo jest trująca, a duża, bo ja bardzo lubie takie gąsienice wielkie i kolorowe więc szkoda by mi było :P). Jak jest cała w jednym, ciemnym kolorze i nei jest tak strasznie włochata (niektóre gatunki mają parzące włoski!) to możesz dać, ktoś kiedyśz forum dał taką właśnie gąsienicę modliszce (nawet zdjęcia były) i o ile wiem to nci sie nei stało.

loko
19-08-2013, 05:19
przylaczam sie do opinii Awiki i Predatora.. nie polecam karmienia gasiennicami z wyzej wymienionych powodow.

Diabolo
19-08-2013, 19:02
zawsze mozesz poczekac az sie wymotyli :P

Dark Raptor
21-08-2013, 05:39
Czy jaskrawa, czy nie - praktycznie zawsze owłosione gąsienice są trujące i potencjalnie nawet niebezpieczne nawet dla człowieka. Np. takie niedźwiedziówki są czarne lub brązowe, a i tak ich włoski mają właściwości trujące i alergizujące.

farciarz
21-08-2013, 10:48
no wiec ta gasienica jest silnie wlochata i powiedzmy ze jest czarna z brazowymi koncowkami wlosow pasuje do opisu zdajesie tej niedzwiedziowki .Dzieki za pomoc!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==