PDA

Zobacz pełną wersję : Norka



Budyn
19-08-2013, 07:30
Na wstepie zaznaczam ze czytalem faq. Moje pytanie jest nastepujace mam dwa kedzierzawce i obydwa niedawno wykopaly norki i teraz siedza w nich a wejscia calkowice sa zakopane nawet nie wiem gdzie sa i czy pajaki zyja. Nie wiem czy beda mialy wylinke bo od kilku dni ich nie widac , a kupilem je tydzien temu i nie wiem kiedy mialy ostatnia wylinke. Teraz zastanawiam sie co zrobic moze ktos mi powie czy to normalne i jak sie zachowac w najblizszym czasie.

maka
19-08-2013, 07:36
to najnormalniejsze z normalnych zachowanie..........prawie zawsze tak robia mlode kedzierzawce
moj sposob na to jest taki:
-trzymam je w pojemniczku na mocz z podlozem nie przekraczajacym 1-1,5 cm-- nie maja
gdzie sie zabardzo zakopac i przewaznie robia tunele wzdluz scianki,wiec mozna je widziec..........pokarm wkladam im do takiego korytarzyka,obserwuje czy zjadaja....jesli nie to napewno wylinka
oczywiscie pozostale parametry sa optymalne tzn:temp.25 stopni
i wilgotnosc utrzymuje dobrą..................
jak podrastaja to zmieniam pojemniczki na wieksze......przechodzi im to z wiekiem

Bor
19-08-2013, 08:15
Dokładnie, nie masz się o co martwić. A prócz FAQ jest jeszcze archiwum, ale już się nie czepiam. ;-P

42d3e78f26a4b20d412==