PDA

Zobacz pełną wersję : experyment metanabol



Baku
19-08-2013, 07:51
pisałem kiedyś ze zamiezam ...

teraz gdy mam mozliwość zakrenciłem sie dokładniej co do fizjologi mięśni pajeczych i doszedłem do wniosku ze rozrost mięśni spowodował by niezdolność do poruuszania sie pająka tzn mają one coś w styulu szkieletu hydraulicznego ... ich układ mięśniowyt w wygląda mniej wiecej tak ze mamy mięsień z koropaxy biegnący do stopy odpowiadający za zginanie kończyny natomiast jej prostowanie odvbywa sie na zasadzie spręzania płyny w kazdym segmęcie konczyny zapośrednictwem innych mięśni .... ( dlatego po śmierci podkurc zają nogi
)

z tego terz powodu stwierdziłem ze odstępuje od projektu :] bo jak te mienśnie sie rozrosną to pająk sie nie będzie mugł poruszać :]

mich
19-08-2013, 08:17
hmmm, no cóż, szkoda... ale czy jesteś pewien swojej teorii? :)
jeżeli tak to faktycznie nie ma co eksperymentować, szkoda pająków.

Baku
19-08-2013, 08:49
na to wychodzi ... wzrosło by ciśnienie chemolimfy przez rozrost mięćni to ciśnienie kątrolujących co by im nogi prostowało

loko
19-08-2013, 09:56
pajeczaki kozystaja z zupelnie innych hormonow. Podajac im metanabol czy jaki kolwiek inny steroid anaboliczny doprowadzil bys odrazu do smierci podopiecznych, nie wspominajac o udanej probie przejscia przez nie procesu lnienia.
Stawonogi procesy regulacyjne opieraja w wiekszosci na hormonach z grup CCAP;CHHs; orcokinina, orcomyotropina.
Poza tym ciekaw jestem w jaki sposob zamiezales oreslac gramature a raczej microgramature dawek?? ;)
Jesli kogos interesuja zagadnienia regulacji hormonalnych u stawonogow, czy konkretnie u pajeczakow polecam prace Heinrich Dircksen z Stockholm University z wydzialu zoologii. W sieci znajdziecie wiele publikacji (choc wiekszosc to abstrakty) ale wysyla on pelne materialy w odpowiedzi na takowe prosby.

Baku: na marginesie glowny mechanizm wzrostu u pajakow opiera sie na kardiohormonach, pajak rosnie w wyniku wzrostu cisnienia limfy powodowanego po czesci przez prace serca, dopiero wzrost pancerza pozwala na nieznaczny przyrost miesni, bo jak zauwazyles wyzej, mechanizm ruchu u pajakow ma charakter "hydrauliczny"

Baku
20-08-2013, 06:31
tylko w połowie chydrauliczny :] co do pozostałch części wyp to to nie jest takie proste i takie oczywiste ... trzeba by sprawdzić aby mieć pewność ,,, co do obliczania dawek hmmm zaczą bym od jakiegoś mikrograma i podawał bym w 2 dawkach po wylince i przed wylinką no ale jak pisałem sądze ze by nie wyyszło ... co do efektu metanabolu to on udeza bezpośrednio w miensień ( jak mi sie wydaje) wiec nie ma to znaczenia jakie chormony są w organizmie tylko czyt mamy odpowiednie mięśnie

Latarnik
21-08-2013, 14:27
nie znam się na tym wszytkim więcej niż trochę ale cieszę się , że na Forum są jakieś ambitniesze tematy nie tylko : pająk X.Y po L5 nie jadł już od 2 godzin 24 minut i 33,34,35,36 sekund !!!! POMOCY FORUM !!! AAAAAAAAAA !!!!!!!! :-)))))))))))
Pozdrawiam wszystkich i życzę mniej tematów jak ten w/w pa !

"Istotnie , obawa śmierci jest najkomiczniejszym zludzeniem jakiemu od tylu wieków ulega ludzkość . Dzicy boją się pioruna , huku broni palnej , nawet zwierciadła , a my , niby cywilizowani , lękamy się śmierci !" - B.Prus "Lalka"

42d3e78f26a4b20d412==