PDA

Zobacz pełną wersję : P.Cambridgei >WYLINKA<



G.R.Z.E.S.I.E.K.
19-08-2013, 10:28
Cześć! Mam problem z samiczką Cambridgei ( ok. L10). Rano zaczęła zrzucać wylinkę i do tej pory nie może sobie poradzić z dwiema nogami ( nie licząć trzeciej z której ze stawów cieknie krew). Najgorsze jest to, że nawet nie próbuje zrzucić z nich skóry. Siedzi na ściance razem z tą niezrzuconą wylinką... Czytałem, że pająk może sam odrzucić kończyny, ale jeśli tego nie zrobi? Proszę o poradę...

TylerPL
19-08-2013, 11:03
Eh... kolejna osoba z tym samym problemem... Pająk może sam odrzucić kończyny... Po primo: czy była (jest) odpowidnia wilgotność w terra, jak nie to b. źle! Po drugie primo: może spróbuj delikatnie zwilżyć te miejsce i "odkleić" wylinkę. Po trzecie primo: poczekaj jak jeszcze ktoś coś napisze na ten temat i daj pająkowi na razie spokój!

Death
19-08-2013, 11:11
Eh...jak Ci się nie chce odpowiadać osobie z " tym samym problemem" to nie odpowiadaj, po co dodatkowe komentarze :-/ A więc mówię za kumpla, pająk miał odpowiednią wilgotnośc i jeszcze ją zwiększyliśmy a poza tym niewiem jak można odkleć skórę z nogi :-/ O ile się orientuję, to ta próba "odklejenia" wylinki z kończyny skończyła by się oderwaniem całej kończyny...

morda
19-08-2013, 12:45
Poczekaj troche. Zwykle komplikacja przy wylince=śmierć. Zapewne wszystko się dobrze skończy - musisz tylko poczekać i troche zwiększyć wilgotność.

loko
19-08-2013, 16:52
nic nie poradzisz, mozesz zwilzyc bezposrednio konczyny, te uwiezione, ale to raczej niewiele da. Pozostaje czekac. Skoro to tylko nogi to powinno sie skonczyc dobrze.

Gonzaj_
20-08-2013, 10:16
Jak pająk zaczyna liniec to najlepiej zwiekszyc WILGOTNOSC innego wytłumaczenia nie umiem znalesc

G.R.Z.E.S.I.E.K.
21-08-2013, 12:40
Hej! Mój problem nie został dalej rozwiązany pająk juz ponad 3 dni wleccze za sobą wylinke. 2 nogi są dalej uwiezione jak sprawdzałem to niestety juz są martwe. Co mi poradzice...

morda
21-08-2013, 13:07
Amputować....

42d3e78f26a4b20d412==