PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc na temat B.Smithi potrzebna !!



Sisior
20-08-2013, 14:52
Jestem świezo upieczonym posiadaczem B.Smithi (L1),jako że nie miałem wczesniej do czynienia z pająkmi,prosze o kilka wskazowek !! Nurtuje mnie pytanie czy pająk przetrwa w pokoju gdzie jest srednio 20stopni C?? Czy nalezy moze pająka dodatkowo nagrzewac?? Jesli znacie jakies cenne porady dla początkującego miłosnika B.Smithi to będe bardzo wdzieczny za każdą podpowiedz !

Mefisto
20-08-2013, 15:11
Wytrzymać to wytrzyma, ale warto dogrzać te kilka stopni (do ok. 25 st.).
Mam nadzieje, że przeczytałeś już opis gatunku i FAQ. ;)

mich
20-08-2013, 15:13
FAQ (http://www.terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php) i archiwum.
Przeczytaj a dopiero potem zadawaj pytania.

Bor
20-08-2013, 15:17
Przede wszystkim cierpliwości, nie martw się na zaś. Jeżeli będzie się zakopywał, pojawi mu się plamka na odwłoku, czy wolno będzie sie poruszał, to nie panikuj.. Zapewnij odpowiednie warunki i będziesz miał z pająka wiele radości.

PMajdan
20-08-2013, 17:06
Sisior - badz przygotowany na dluuugie "wylinkowe oczekiwanie" .... a skoro amsz 20 st. to juz zupelnie :/

maka
21-08-2013, 04:13
podnies temperaturke..........dobrze ci radza i sprawdzaj ja by nie zaszkodzic pajaczkowi.....termometr kosztuje ze 4 zł............
podawaj pokarm i czekaj na kolejne wylinki............no i wilgotnosc tez o to zadbaj
powodzenia

Sisior
21-08-2013, 10:21
A jak podnies temperature,jak pajaka czymam w pojemniku na mocz ??

maka
21-08-2013, 10:53
zarowka....lub cos wykombinuj............ja wstawiam nad lodowke do szafki,ona wytwarza cieplo.........polataj z termometrem po domu..........moze gdzies jest wieksza temperatura
zaroweczka wystarczy 15w......lub 25 ale z daleka
jesli masz duze terra jeszcze nie zamieszkane dobrze jest tam trzymac pojemniczki z malymi pajaczkami......
ja korzystam z zarowki dla wezy...........stawiam obok pajaczki i to im wystarczy w zupelnosci ,bo maja zawsze 25 stopni ciepla

Sisior
21-08-2013, 12:14
Dzienki maka, za wskazówki !! Zrobie jak napisalas wloze male pudełko do dozego terra a tam jest żarówka !! że ja na to nie wpadłem :D !!

morda
21-08-2013, 13:01
U mnie w 16*C nic im nie było....

Sisior
21-08-2013, 13:14
Zadam jeszcze jedno chyba głupie pytanie :D !! żeby sie upewnic,oczywiscie czeba podziurawic denko od pojemniczka żeby miały czym oddychać ??

maka
21-08-2013, 13:28
ja dziurawie wieczko-to co sie zamyka i wkolo troche wyzej od podloza,dość cienka igła,bo pajaczki potrafia sie przeciskac przez wieksze otwory,juz niejeden tak wlasnie zwiał......
powodzenia

Sisior
22-08-2013, 02:50
Jak często skraplać podłoże w pojemniczku ??I jak czesto wymieniac podłoze w pojemniczku ??

maka
22-08-2013, 03:33
rob tak by bylo wilgotne,ale nie mokre............musi byc lekko wilgotne i dobrze ubite...........a zmieniasz jak sie zabrudzi (resztki jedzenia usuwaj od razu)......osobiscie robie to po kazdej wylince
"nowy wyglad-nowe podloze"....heheheehh i jak zacznie plesniec .............na poczatku mialam z tym problem,ale teraz jest oki
nie zraszam pojemniczka,ale małą strzykaweczką wlewam troszkę wody w jedno miejsce i pajak sam sobie wybiera gdzie chce przebywac

Sisior
22-08-2013, 03:44
Dzienki maka za wskazówki,i jeszcze jedno pytanko :),czy jest sens wstawiac malutka miseczke z wodą?? czy pająk np. nie utopi sie wniej ? przeciez nie pije z niej wody ? ? Bo mam zamiar wstawic malutką muszle z wodą !! Ale zrobic to czy nie ?? Mam dylemat :)

Awikularia
22-08-2013, 03:48
A czytales moze FAQ lub opis gatunku? Czy jestes kolejnym uzytkownikiem, ktory chce miec wszystko podsuniete na talerzu pod nos?

Pajakom nie sa potrzebne poidelka, mam ponad 150 sztuk i miseczki mam tylko u 4 doroslych samic, z czego normalnie stoja dwie, a reszta jest włóczona po calym terrarium przez mieszkanki. Jak chcesz, aby ci sie B. smithi utopil to prosze cie bardzo, wstaw mu do pudelka po kliszy basen...

maka
22-08-2013, 03:59
nie jest potrzebna miseczka.......ja tez mam miseczke tylko u 1 pajaka,ale nie widzialam jeszcze by z niej korzystal...........wlasciwie to jest za malutki

a do Awikularii-jesli nie chcesz to po co odpowiadasz ,ja omijam denerwujace tematy
i oszczedzam ludziom czytania moich pretensji............
mam ochote to odpowiadam................to takie proste!
nie potrzeba dodatkowych stresow zycie dostarcza ich i tak wystarczajaco wiele.....
FAQ jest dostepne i kazdy widzi.........widocznie to nie wystarczało

Bor
22-08-2013, 04:02
Poprawka. Nie każdy widzi FAQ. ;)

42d3e78f26a4b20d412==