PDA

Zobacz pełną wersję : Ukąszenia, a wielkość pająka..



smogg
21-08-2013, 07:49
Witam,
mam pytanie...
mam irmnke L4 i na dniach powinienem dostac lasidorke parahybane L3... czy takie pająki potrafią ukąsiać człowieka... tzn. przebić skóre? jesli tak to czy jad tak małego pająka wogóle cos 'znaczy' dla organizmu człowieka?
Od jakies wielkosci (od której wylinki raczej) mozna sie obawiac o ukąszenie/przebicie skóry/ewentualnie o jakies nieprzyjemnie reakcje organizmu człowieka?
Chodzi mi głównie o te dwa gatunki pająka - Psalmopoeus Irminia (L4) i Lasidora Parahybana (L3)

pozdrawiam

BooYaKa
21-08-2013, 08:01
Pająk nawet L1 może cię uwalić i przebić skórę.Słyszałem, że kolegę ugryzła parahybana L3 i przez pierwsze 10 minut czuł,jakby ktos go walnął młotkiem w palec,a przez tydzień miał taki fajny spuchnięty fioletowy paluch.Do lekarza nie chodził,oprócz tego nic mu się nie stało,a czy był alergikiem to nie wiem.Ale żeby L3 go ugryzło to troszke śmieszne :)

wino
21-08-2013, 12:42
jak wiadomo mały pajak posiada mniej jadu niz dorosły ale to nieznaczy ze nimoze byc tak zamo grozny dla twojego zycia jak pająk króry jest od takiego malucha wiekszy o 7cm to wszystko zalezy czy przebije skure i czy zdoła wpuzcic jada jak zdoła i jestes alergikiem to moze cos ci sie stac jesli nim nie jestes powinno byc OK

morda
21-08-2013, 12:52
Może przebić skórę. Kumpla uwaliła rosea chyba po 3....

bachus
21-08-2013, 12:58
Ja miałem wczoraj szczęście, przy przenoszeniu wyskoczyła mi na rękę h.minax L3, zaatakowała pensetę, na szczęście mnie nie dziabnęła ale adrenaliny trochę się poczuło.

TheMetal
21-08-2013, 14:31
O przebicie skóry to się nie martw da sobie radę ;]. Co do jadu to chyba nie są to pająki mocno jadowite (przynajmniej napewno nie irminia) - jeżeli nie jesteś uczulony to nie powinno być specjalnych komplikacji. Zresztą irminie chyba nie należą do kąśliwych bo słysałem o jednym przypadku ugryzienia/ukąszenia i koleś nie był pewien czy napewno go ugryzła ;].

a tak btw bachus to zazdroszcze Ci minax, niestety ograniczone fundusze nie pozwoliły mi na taką czarną agresywną przyjemność ;/

Awikularia
21-08-2013, 14:45
No chyba ze sie okaze, cze czarna agresywna przyjemnosc bedzie samcem, to wtedy bedzie brazowa, mala, ale tez agresywna przyjemnoscia ;)

loko
24-08-2013, 06:28
dziabnac potrafia ale nie sadze bys to wogole poczol w przypadku tych gatunkow..co najwyzej troche cie ukaszone miejsce poswedzi... inaczej by rzecz sie miala w przypadku afrykanerow albo poecilotherii, tam pewnie wystapily by objawy zatrucia.. choc takie pajaki bardzo rzadko kasaja, raczej uciekaja.

42d3e78f26a4b20d412==