PDA

Zobacz pełną wersję : Gazeta



Bor
23-08-2013, 15:08
Witam. Byłem dzisiaj na koncercie i spotkałem starego znajomego. Pytał jak mi sie powodzi i w pewnym momencie zszedłem na temat ptaszników. Powiedziałem o mojej hodowli. Jak się okazało, znajomy pracuję obecnie w gazecie i chciałby napisać artykuł o mnie i o pająkach. Sam nie wiem.. co o tym myślicie? I czy za udzielenie wywiadu należy mi się jakieś honorarium? Orientuje się ktoś? Pomóżcie mi podjąc decyzje.

morda
23-08-2013, 15:13
Ja bym się nie podejmował. I tak tekst zmienią i wyjdzie, że trzymasz w domu krokodyle i pająki ludojady...

Bor
23-08-2013, 15:16
Nie. Umówiłem się z nim inaczej. To mój dobry znajomy, gotowy tekst będzie mi przedstawiony przed publikacją. O to raczej się nie martwię.

maka
23-08-2013, 15:25
a czy nie mowia tak zawsze....?
ale udziel czemu nie.....i cos sie chyba nalezy

Awikularia
23-08-2013, 15:28
Hmm, a nie masz za malych tych pajakow jak na artykul? Nie za krotko sie nimi zajmujesz? Najstarszy po 6 wylince... Takiemu wypierdkowi to sie nawet nie da zrobic fotki... Ja juz sie nigdy nie zgodze na zaden artykul - mialam zle przejscia z prasa. Mam nadzieje, ze ten twoj znajomy jest normalny i nie przeinaczy twoich slow. Ale to jak chcesz...

Bor
23-08-2013, 15:45
Nie sądzę. Chcą artykuł, mogę im dać. Dla nich L6 to już olbrzym.. Zresztą, głównie chodzi o sam wywiad, gazeta nie ma za dużo miejsca na zdjęcia. A zajmowałem się juz 4 lata temu moim B. albopilosum, podstawowe informacje, które interesują prasę, znam.

Bor
23-08-2013, 15:46
A co do niego.. cóż, prasa swoją droge, a znajomy, którego znam już kilka lat, swoją. Nie jest długo w gazecie, ufam mu.

ziu
23-08-2013, 16:05
to jak ufasz to udziel wywiadu :-) widze ze masz ochote tylko zeby nie wyszla kicha jak cos przerobia.
Ja udzielilem wywiadu nie chcialem ale baba sie uparla na targach bo widziala jak kupowalem moja versi i mial byc w KULISACH czekalem czekalem i nic nie bylo :(

Mefisto
23-08-2013, 16:21
Żeby mieć pewność, to najlepiej poproś o umowę autoryzacyjną przed udzieleniem wywiadu. :)

Bor
23-08-2013, 16:56
To jest gazeta naszego miasta. Sam nie wiem.. nie chciałbym, aby się ktoś później przyczepiał. Na Brachypelmy nie mam żadnych papierów, ale rejestrować ich nie trzeba.. Poza tym nie wiem, czy chciałbym, aby ludzie mnie kojarzyli z hodowcą ptaszników. Muszę się jeszcze zastanowić. Ale poniekąd uświadomiłbym ludziom prawdę o nich. Poza tym myślałem również o wystawach w szkołach, ale to dopiero jak pająki podrosną. Więc może jednak udzielę..

Szpaq
24-08-2013, 00:07
Ale juz masz plany :) To poprostu w artkule bedziesz przedstawiony jako Dawid bez zadnych innych danych nikt cie w tedy nie bedzie nekal i straszyl.

maka
24-08-2013, 00:56
no to jak sie artykul ukarze- to go nam tu zamiesc,bo ja juz umieram z ciekawosci czy wszystko bedzie tak jak mowisz.........????????????????????

Bor
24-08-2013, 02:21
Eee, nasza gazeta zawsze podaje nazwiska. Fakt, mogę się nie zgodzić na jego zamieszczenie. Na zdjęcie też nie (moje). Tylko znajomi by wiedzieli, a reszta by dociekała kim jest ten tajemniczy człowiek pająk. :P Jeszcze sie zastanowie, czy go udziele. Jak udziele i się pokaże, opublikuje go na łamach forum.

Bor
25-08-2013, 04:27
Cóż. Póki co się nie zgadzam na wywiad i napisałem e-mail do znajomego. Zobaczę jeszcze co odpisze. Oto e-mail:

"Cześć Łukasz. Po dłużym namyśle nie jestem pewien, co do tego
wywiadu. Przede wszystkim, mała wzmianka mnie nie interesuje.
Wówczas wywiad/artykuł by był o mnie, a ja chcę napisać coś o
pająkach. Zaintrygować nimi ludzi i pozwolić im spojrzeć na nie z
innej perspektywy, dostrzec ich piękno. Fakt, pytania są odnośnie
pająków, ale nie wiedząc ile zamierzacie przeznaczyć na to miejsca,
wywiad/artykuł wydaje mi się nonsensowny. Nie mam na celu jeszcze
bardziej przerazić ludzi, a otworzyć im oczy.

Pozdrawiam.
Dawid."

42d3e78f26a4b20d412==