PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd wiadomo???



Mariush
25-08-2013, 13:02
Witam.
Mam takie pytanie, bo zastanawiałem się i nie wiem :)
Podajecie optymalne wymiary terrarium dla jakiśtam przedziałów wiekowych ptaszników. Skad wy to wiecie, że naprzykład ptaszor L2 lubi siedziec w kliszy??? Moze on czułby się dobrze w terrarium 30x30cm wysokosci nie wspominam. W naturalnym środowisku ptaszniki nie maja ograniczonego terenu. Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem to łatwość w znajdowaniu pokarmu bądź też ułatwienie dla hodowców bo nie trzeba pilnować pokarmu żeby za daleko nie odszedł i żeby znalazł właściciela. Skąd te liczby 30x30 ??? Boktoś tak kiedyś napisał w książce?? Przecież nic się ptasznikowi nie stanie jak będzie siedział w dużym terrarium. Moze one lubią wędrować...

rastafaq
25-08-2013, 13:07
To sobie zrób terra jak dla Legwana, przecież nikt Ci tego nie zabroni.
Robiąc małe terra zaoszczędzamy miejsce w naszym domostwie, a tym samym możemy mieć więcej gatunków a o to w tym wszystkim chodzi prawda ??
Proste i logiczne.

Mariush
25-08-2013, 13:11
Nie chodzi mi o miejsce w domu...
I dlaczego odrazu sie kłócisz???

Mefisto
25-08-2013, 13:16
racjonalnym wytłumaczeniem to łatwość w znajdowaniu pokarmu bądź też ułatwienie dla hodowców bo nie trzeba pilnować pokarmu żeby za daleko nie odszedł i żeby znalazł właściciela

Zdaje się, ze sam już sobie odpowiedziałeś. :) Poza tym porównywanie ptasznika trzymanego w terrarium do pająka na wolności jest nie na miejscu. Pająk na wolności ma na swoim terenie o wiele więcej pokarmu. Gdybyś zrobił pająkowi terrarium o podstawie 2x2m, to miałby problem ze znalezieniem pojedynczego robala, a sytuacji, gdzie obok pajączka swawolnie spacerowałyby niepożarte świerszcze raczej się unika ze względu na bezpieczeństwo podopiecznego.
Co do spacerów pupila - czy zauważyłeś u swoich pająków jakieś objawy nadpobudliwości? Owszem - zdarzają się od czasu do czasu jakieś Murinusy lub inne, które biegają w koło pojemnika po dotknięciu wieczka, ale to jest przecież zachowanie marginalne.
Innym plusem niezbyt dużych zbiorników (które mimo niewielkich rozmiarów starczają) jest to, że nie zajmują one miejsca w pomieszczeniu, w którym się trzyma zwierzaki. Trudno byłoby hodować kilkadziesiąt ptaszników, gdyby każdy z nich miał mieć terrarium wielkości wanny. :)

rastafaq
25-08-2013, 13:18
Wcale sie nie kłóce, sam sobie odpowiedziałeś już na pytanie w swoim pytaniu : "Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem to łatwość w znajdowaniu pokarmu bądź też ułatwienie dla hodowców bo nie trzeba pilnować pokarmu żeby za daleko nie odszedł i żeby znalazł właściciela."
Łatwiej utzrymać wilgotność, a pająki z natury sa mało ruchliwe i nie wykorzystuja dużego terenu, równie dobrze mogą w małym terra spacerować w kółko.

rastafaq
25-08-2013, 13:20
Hehe, widze Mefisto że mamy podobne poglądy :)i jak sie zgraliśmy :P

Mefisto
25-08-2013, 13:21
Nom, na to wygląda. :)

pac
25-08-2013, 13:52
a po co szukasz dziury w calym???

PMajdan
25-08-2013, 14:07
Male pajki - male pojemniki - najwygodniej ;]

Mariush
25-08-2013, 15:04
Trochę się nie zrozumieliśmy. Przyznajcie ze nie trzeba wsadzać małego ptasznika do małego pojemnika równie dobrze może mieć się w dużym.

Nevermore
25-08-2013, 15:24
a gdyby was ktos zamknol w klatce 2 na 2m to bys cie cieszyl ? w sumie dawal by ci jesc czyli nie musisz miec hektarow na polowanie czy cos chodzic mozesz w kolko wiec jak by sie to tobie spodobalo?...

teraz tak serio to juz to bylo gdzies pisane ze pajaki to zwierzaki terytorialne a ze sa male to maja male terytoria wilki maja terytoria siegajace setki kilometrow ale ich wataha to kilkadziesiat bestii wiec skalowo jest ok :d

Atrax Robustus
25-08-2013, 15:27
Ano mozesz .. mozesz... hoduj sopie pajaka po 2 wylince w 30/30/30. Tylko zobaczymy, kiedy uznasz to za niepraktyczne :>

Mariush
25-08-2013, 15:33
I właśnie o to mi chodzi. Nie trzeba trzymać L2 w malutkim pojemniczku.
A tak w ogóle to nie wiem skąd tyle agresji w wypowiedziach :)

rastafaq
25-08-2013, 17:41
Do Mariush - "niezbadane są pokłady ludzkiej niekumacji..." - myśle , że to do Ciebie pasuje.

Mariush
26-08-2013, 01:53
rastafaq- niby czego nie kumam???
Wydaje mi sie że troche inaczej mnie zrozumieliście.
Zamiast na mnie najeżdżać przyznaj mi racje. Co ty myślisz że ja wszystkie małe pająki trzymam w pojemnikach 100x100??? Chodzi mi tylko o to, ze można je trzymać od razu w dużych bo tam też będzie się dobrze miały. Nie chodzi mi o to zeby wszystkim ptasznikom robić terra większe od tych, które macie.I tyle a wy mi tu o jakiś wannach i w ogóle...Doskonale rozumie, że najpraktyczniejsze jest trzymanie małych ptaszników w małych pojemnikach.

SDY
26-08-2013, 02:36
oczywiscie ze mozna... tylko ze z takiego pojemnika latwiej pajakowi nawiac. pozatym podobiez pajaki trzymane w duzych terrariach od malego sa bardziej agresywne. ja rozumiem sens twojej wypowiedzi. ale jednak wole posluchac rad bardziej doswiadczonych hodowcow, a skoro oni twierdza ze lepiej w malym pojemniczku to staram sie do tego zastosowac...

Mariush
26-08-2013, 02:44
Ja również jestem jak najbardziej za stosowaniem się do rad doświadczonych hodowców :) i broń Boże niech nikt tego co pisałem nie traktuje jako radę. Po prostu się zastanawiałem... :)

SDY
26-08-2013, 02:55
no wiec reasumujac:
1) zeby nie nawial
2) zeby mial blisko do pokarmu
3) zeby byl mniej agresywny
4) zeby zaoszczedzic troche miejsca
5) latwiej utrzymac wilgotnosc
6) bo nie potrzeba im wiecej
7) i co tam sobie jeszcze wymyslisz
to by bylo na tyle... ale wolnosc tomku w swoim domku, rob jak chcesz...

GALN
26-08-2013, 04:03
Mariush w postach jest agresja dlatego że zadałeś pytanie na które jest odpowiedź ale ty szukasz dziury w całym :)Chyba czekałeś na odpowiedź "mój pająk mi o tym powiedział że w małych pojemniczkach mu lepiej".Idz na forum o legach i się o wymiary terra zapytaj hihi dlaczego akurat takie skąd to wiedzą. I że może w takich 40X40X40 najlepiej by się miały bo przytulniej ".Tam otrzymasz mniej agresji ;) heheehehhe

Mariusz
26-08-2013, 04:36
GALN, niby masz rację, ale gdyby zamiast agresji odpisywać tylko na temat, ewentualnie milczeć, to forum było by duzo czytelniejsze.
A tak, zaglądam do wątku widząc dużo odpowiedzi, w nadzieji na ciekawą dyskusję - a tu nic - tylko same "złośliwości"
brak odpowiedzi na głupie pytanie też może być dobrą nauczką dla pytającego
pozdrawiam

P.S. Proponował bym także dodawać do odpowiedzi nie na temat członu [OT]

krzdab2150
26-08-2013, 05:34
Ja moje pierwsze pajączki-maluszki umieściłem w terrarium 15X15 (każdy w innym). Na drugi dzień wszystkie pochowały się za kawałkami kory, karmienie stało się koszmarem. Jeden spadł. Lepiej w małym - podrosną, to je przeniesiesz.

Wyobraź sobie np. karmienie małego kotka myszką na boisku piłkarskim. Trudno?? Chyba tak!

Mariush
26-08-2013, 05:50
Atmosfera panująca na tym forum jest naprawde dziwna... Gdybym wiedział ze rozmowa pójdzie w tym kierunku z pewnością nie zadałbym tego pytania, które moim zdaniem wcale nie jest głupie. Faktem jest ze nie koniecznie trzeba przesadzać co kilka wylinek do nowego większego terra,mozna go wsadzic do duzego od razu.
Ale najlepiej bedzie jak zakonczymy wreszcie ta dyskusję.

A z tym [OT] ( chyba Omiń To) to moim zdaniem dobry pomysł, chodź lepszym rozwiazaniem byłoby w ogóle nie umieszczać takiego posta. Bo naprawde nie sztuką jest kogoś ośmieszyć czy wyśmiać...

Pozrdawiam Wszystkich i mam nadzieje że mi wybaczycie :)

pac
26-08-2013, 09:41
a nie raczej OffTopic???

Jimbo
27-08-2013, 03:45
Tak wsadź takiego pajączka po 1 wylince do terra 30X30. A później możesz o nim zapomnieć.
Druga sprawa. Ptaszniki to nie chomiki, czy szczury, podóżowanie i zwiedzanie nie leży w ich naturze. Zwykle okupują jakąś norę, z której wychodzą tylko na polowanie. Nie jest im więc potrzebne wielkie terrarium, a ty zaoszczędzasz pieniędzy i miejscja w domu. Logiczne, nie ?

kosiu
27-08-2013, 12:15
Ej czemu sie klocicie......czy pajakom na wolnosci podrzucaja jedzenie pod nos ...racczej nie:/wiec o co chodzi........................wsadz go do jakiego chcesz.......................

Mariush
28-08-2013, 05:02
Zabawne że według was głupie pytanie wywołało taką dyskusję... Tak pozatym chciałem po raz kolejny żebyśmy ją zakończyli...

42d3e78f26a4b20d412==