PDA

Zobacz pełną wersję : dlugosc zycia samca?



Mariusz
26-08-2013, 04:29
Przeczytałem, że "Samce żyją do 7-8 miesięcy po ostatniej wylince".
Z kąd mam wiedzieć która wylinka jest tą "ostatnią"?
Rozumiem, że ostatnia to ta, przed jego śmiercią ;), ale czy mozna to określić zanim pupilek zdechnie?
Pozdrawiam :-)

SID7426170
26-08-2013, 05:10
TAK - po ostatniej wylince zmienia sie wygląd pająka ( ma długie nogi, pozatym na pierwszej parze odonóży pojawiają sie haczyki a na nagogłaszczkach bolbusy no i zabardzo nie przyjmuje pokarmu ) - nie da sie nie poznac dorosłego samca.

krzdab2150
26-08-2013, 05:13
Po ostatniej zaczynają być widoczne cechy płuciowe u samców (bulbusy, haczyki). Jeżeli masz dojrzałego samca i widzisz bulbusy, to na pewno jest po swojej ostatniej wylince, ale kiedy się ona odbyła to trudno stwierdzić.
Jeżeli takiego samca dostałeś - czyli już po swojej ostatniej, to nie ma innego wyboru, jak oprzeć się na informacji chodowcy i uwierzyć, że od wylinki minęło tyle, a tyle czasu.

A jaki konkretnie gatunek?? Np. samiec P. irmini zmienia się po ostatniej wylince w radykalny sposób - totalnie zmienia kolor, więc wiadomo od razu.

Generalnie jak widać bulbusy - samczyk jest dojrzały i na pewno nie będzie więcej wylinek!
Dodatkowo: 7-8 miesięcy to nie reguła. 6-12 miesiecy to poprawniejsza informacja, ale wszystko zależy od gatunku, czy po ostatniej wylince je, czy traci apetyt, temperatura też jest ważna...

Mariusz
26-08-2013, 05:27
> A jaki konkretnie gatunek?? Np. samiec P. irmini zmienia się po
> ostatniej wylince w radykalny sposób - totalnie zmienia kolor,
> więc wiadomo od razu.
Kędzierzawy - mój pierwszy nabytek, dopiero 4 wylinka :-)
Mam dwa z tej samej wylinki - jeden chodzi po podłożu i szybko rośnie, ale drugi nonstop kopie, chowa się pod ziemią - jest duzo mniejszy.
Co może byc powodem takiego zachowania?
Czy wymiary i zachowanie nie świadczą o płci zwierzaków?

Awikularia
26-08-2013, 06:10
Nie, wymiary i zachowanie nie swiadcza o plci. To, ze kopie, to calkowicie normalne - wiekszosc mlodych pajakow tak robi. A ze drugi nie kopie - no coz, po prostu ci sie trafil taki osobnik...

Przeczytaj opis gatunku i FAQ.

Mariusz
26-08-2013, 12:39
A jak karmic tego ktory kopie i jest ciagle w norce?
temu "naziemnemu" podaje pokarm pod "nos", ale z drugim mam problem :-(

Awikularia
26-08-2013, 13:05
Nie musisz "pod nos", kazdy pajak sobie znajdzie zarcie. Podziemne czy kopiace norki zwykle w nocy wylaza na powierzchnie. Po prostu poloz pokarm na podlozu, pajak sobie ja znajdzie.

42d3e78f26a4b20d412==