PDA

Zobacz pełną wersję : Ucieczka vagansa



Markoś
27-08-2013, 14:20
Witam mam problem uciekl mi z terra vagans L10 i nie wiem co mam robic przeszukalem pokój i go nie ma mysle ze sie schowal za szafe :( .Jesli go nie znajde to ile taki pajak moze zyc w takich warunkach?? Prosze o rade i podpowiedzi z gory dziekuje .

Pozdrawiam M A R K O Ś .

Hajdi
27-08-2013, 14:41
Duzy pajak wiec dasz rade go znalezc.Najpierw postaraj sie cos zrobic zeby pajak nie przeszedl do innej czesci mieszkania.
jak jest za szafa to poczekaj,tam jest zazwyczaj zimno (bo ciagnie chlodem od sciany) to wyjdzie poszukac cieplejszego miejsca.tak przynajmniej bylo z moim cambridgei-em.sam wyszedl zza szafy.a byl za nia jakies 3-4 dni i nic mu nie bylo.

Hajdi
27-08-2013, 14:47
ale poszukaj w innych miejscach jeszce bo pajaki lubia wybierac "oryginalne"miejsca jak np glosnik ;P

Markoś
27-08-2013, 14:51
ale jakim cudem by wszedl do glosnika pajak co ma 13cm z odozami :/ nie wiem co mam robic zaczaje sie na niego w nocy moze wyjdzie

PMajdan
27-08-2013, 17:16
Juz byl taki pzrypadek ze siedziala irminia w glosniku ;]

krzdab2150
27-08-2013, 23:39
A mi nawiała wczoraj mała aureostriata. Sprawdziłem w pokoju wszystko ... oprócz subwoofera. Pół nocy nie spałem, szukałem.
Ale moja jest malutka - l7, nie wiem, czy ją znajdę. Pewnie prędziej, czy póxniej się jakoś ujawni, eeeeh.

Awikularia
28-08-2013, 04:03
Ja tydzien temu zlapalam mojego prawie doroslego samca B. boehmei po tygodniowym jego szwendaniu sie po mieszkaniu. Zwial, kiedy wyjechalam na kilka dni - sam sobie otworzyl zaklejone drzwiczki terrarium... Ale mniejsza z tym. Przekopalismy z mezem cale mieszkanie, zagladajac pod kuchenke, za szafki oraz odsuwajac regaly. Nie odsunelismy jedynie szafki z akwarium, ktore jest niezbyt duze (150 l), ale ciezkie. Podejrzewam, ze tam siedzial, skubaniec. Codziennie wieczorem lazilam z latarka i patrzylam za regalami. Az siodmego dnia przydybalam dziada, jak przelazil zza jednego regalu za drugi. Zostal zlapany, siedzi w pudelku bardzo niezadowolony, a felerne terrarium zostanie calkowicie przerobione ;).

Tak wiec czatuj na pajaka, moze wylezie. Duzy osobnik jest w stanie dosc dlugo przezyc w mieszkaniu.

krzdab2150
28-08-2013, 06:52
a jakieś porady dla malucha?? małe słowo pocieszenia, że się znajdzie?? Wprowadziłem na razie zakaz wynoszenia czegokolwiek z domu. Będę przeczesywał śmieci i szukał, szukał, szukał.
Idę kupić 3 zestawy baterii.
Markoś powodzenia w szukaniu. Znajdzie się na pewno

cyclosternum
28-08-2013, 07:57
jak mi uciekła moja fasciatka l2 to do dzis jej nie znalazłem :-( a szkoda bo to fajny pajączek.A wrocaąc do tematu to poszukaj przy kaloryferze jesli taki masz albo przy piecu bo tam ciepło może sie tam znajdzie
jak mówi pewne powiedzenie z nie jakiej bibli "SZUKAJCIE A ZNAJDZI"
Pozdro

Awikularia
28-08-2013, 11:53
Coz, na maluchy to nie daje praktcznie zadnych szans. Jak mi zwial E. rufescens po 4 wyl. to go znalazlam po tygodniu, ale kompletnie ususzonego. Maluchy zyja w naszych mieszkaniach bardzo krotko.

werni
28-08-2013, 15:21
Witam.
Polecam odizolować zagrożony pokój i czekać.. Taki spory pajączek jest dość łatwo zauważalny, powinien w nocy trochę spacerować. Wg. mnie to tylko kwestia szczęścia - mojego Ceratogyrusa znalazłem już na drugi dzień.. Powodzenia!

Markoś
28-08-2013, 15:57
dodam ze to jest juz samiec bo ma chaczyki kolega mi powiedzial ze bedzie szukal samicy to prawda?? Najgorsze jest to ze nie wiem czy on jest w moim pokoju czy wyszedl na spacer po mieszkaniu;/ , co mam robic czekac ?

werni
28-08-2013, 16:09
Fakt, moje dorosłe samce wykazują dużą skłonność do spacerów. Jedyna skuteczna metoda (a zarazem niewykonalna..) to moim zdaniem dokonanie przeglądu zupełnego w mieszkaniu.. Moja bestia sama do mnie przyszła i to w biały dzień, więc mogę się uważać za szczęściarza. Naprawdę życzę powodzenia!

Vagansmen
29-08-2013, 03:43
Mi miesiąc temu uciekła samica vagans L9 (chyba) znalazłem ją na drugi dzięń pod biurkiem(trzeba było tam zajrzeć najpierw, a ja głupi wszystkie meble przesuwałem)

42d3e78f26a4b20d412==