PDA

Zobacz pełną wersję : Jak skręcić??



pepito
23-05-2014, 12:51
mam pytanko jak skręcić terra z płyty meblowej chodzi mi czy tak tę boczne bedą stały na postawie i skręcać od dołu czy ze będą |_ i skręcić z boku prosze o odpwiedz aha i czy płyte meblowa trzeba zabezpieczać przed wilgocią??

pepito
23-05-2014, 12:53
aha i jescze jedno chcem zrobić scianke do terra ze styropianu wyżłopać nozęm to co chce i zalać zaprawą i właśnie o to chodzize jaką juz jedną zrobiłem z atlasu i dodałem pigęt pomoarńczowy i wyszedł bardzo ciemny kolor tak jakby szary;/ więc jaki najlepszy pigmęt ui zaprawa???

Theraphos
23-05-2014, 13:04
Wiesz co z tym zskeceniem to to chyab obojętne;) Ważne żeby sie trzymało

Dla pewności zabezpiecz z 2 razy lakierem:) "przezorny zawsze ubezpieczony"

wh6fxe
23-05-2014, 13:31
Wcale nie jest tak obojetnie... terarium zle skrecone moze sie latwop rozleciec. Po ktorce mowiac:
-boczne sciany stawiamy na spodzie
-dol i gora maja "pelny wymiar" tak ze mozemy polozyc gore na boki i tyl podobnie dol
-tyl nusi byc wsowany pomiedzy boczne sciany i przylega dolna krawedzia do powiezchni dolu:)

Jak ktos sobie to wyobrazi to bedzie wiedzial o co chodzi taki uklad gwarantuje najwieksza wytrzymalosc terra.

Dambala
23-05-2014, 13:48
Graficznie układ ma być taki
_________
I I
---------------
Wh6fxe ma racie tak bedzie najstabilniejsze. Ale przy małych terrariach to eni ma różnicy, to jest ważne przy dużych terrariach. Możesz zrobić jak wcześnie było pisane ale więcej wkrętów stosować. Pamiętajk o wcześneijszym nawiercaniu otowrów bo inaczej rozwalisz płyty;)

Cumulus
24-05-2014, 01:36
I koniecznie komfirmatami.
Są do nich specjalne wiertła.

Zwykłym wiertełkiem do drewna
też da się zrobić otwory pod tą śróbę
(zwykłe wiertłopowinno być
o rozmiar mniejsze od śróby k. ).

pozdrawiam

pepito
24-05-2014, 01:55
a co ze ścianką??

Hari
24-05-2014, 10:33
Tak jak pisal wh6fxe. Sposob, ze dno wchodzi pomiędzy sciany _|, jest z kolei wykorzystywany przy klejeniu terrarium ze szkła.

42d3e78f26a4b20d412==