PDA

Zobacz pełną wersję : gniazdo regalis



xenomorph
29-08-2013, 15:13
Mam regalisa po 6 wy. Od 1,5-2 miesięcy jest w nowym lokum - większy fauna box i przez cały ten czas nie zrobił jeszcze gniazda (w starym miał piękne gniazdko). Nie wiem czemu. Ma tam patyk jakiś, na którym kiedyś coś tam kombinował, ale zaraz to popsuł.... I siedzi sobie tak cały czas na suficie :)
Mam nadrzewne ptaszniki już dosyć długo i z żadnym jeszcze nie miałem czegoś takiego. Raz tylko trochę czekałem aż irminia zrobi gniazdo, ale to byly niecałe 3 tygodnie.
Może czeka z budową na wylinkę? Z góry dzięki za wypowiedzi.

Awikularia
29-08-2013, 15:23
Moje Poecilotherie maja podobnie. Poza nie budowaniem gniazda zachowuja sie calkiem normalnie...

rastafaq
29-08-2013, 15:28
Wogole rzadko Poecilotherie robią gniazda, z tego co auwazylem to tylko przed wylinka plotą sieci.

Dark Raptor
29-08-2013, 15:29
U mnie też to długo trwało (około miesiąca).
Ja swoim wstawiłem szeroki kawał kory. Obudowywują go pajęczyną z jednej strony i siedzą pod nią cały czas spokojnie. Ułatwia to wszelkie prace w terrarium, ptaszniki są mniej nerwowe, bo mnie nie widzą :)

xenomorph
29-08-2013, 15:31
A mnie to właśnie komplikuje troszkę życie ;) Wolałbym żeby sobie spokojnie w nim siedział jak musze coś przy niej zrobić:).
Wielkie dzięki za odpowiedzi!

bachus
30-08-2013, 01:07
Tak czy siak nie będą cię widzieć, ale doskonale czują :P

U mnie po przenosinach nawet irminia nie robi gniazda, co w jej przypadku jest ewenementem. A regalis też woli siedzieć na szybce i nie przejmuje się brakiem domku, za to obydwie lubią chować się w listowiu sztucznych roślinek, to im wystarcza.

zadyma14
31-08-2013, 04:43
ja mam akurat regalisa po 6 i jego gniazdo zajmuje jakies 1/4 terrarium jest gardzo okazale i solidnie zrobione wiec........... niewiem czemy wasze pajaki nierabia gniazd.mysle ze moze to byc zwiazane z tym ze niemaja odpowiadniego miejsc ub maja zamalo materialow do jego budowy

Awikularia
01-09-2013, 05:44
Coz, zadyma, uwazam, ze piszesz bzdury. Ja zauwazylam, przez te kilka lat zajmowania sie pajakami, ze kazdy osobnik ma inne zachowania. Jedne buduja gniazda praktycznie z niczego (torf + pajeczyna), inne w wielkim terra o wspanialym wystroju rowniez buduja jak wsciekle, a inne w podobnym terrarium nie robia nic...

42d3e78f26a4b20d412==