PDA

Zobacz pełną wersję : a propos ,,mam w domu wdówkę"...



Chaberek
31-08-2013, 16:46
Kiedy przeglądałam wpisy na forum ( moje nowe hobby) spotkałam się z kilkoma takimi jak ,,Co to za pajączek?" i pod tym zdjęcie stworzonka uderzająco podobnego do pajączka z rodzaju latrodectes ( mam nadzieję,że nie zrobiłam błędu). Nie wspomnę oczywiście o zdjęciach ściągniętych z internetu itd. , ale znalezienie tego pajączka w Polsce na wolności, w kącie naszego pokoju, na skaraju lasu czy drogi, jest po prostu niemożliwe. Z to możemy znaleźć coś podobnego. Moim zdaniem polskim krewnym ,,wdówki" jest Erigone atra.

loko
31-08-2013, 20:48
Latrodectus...
Nie rozumiem czy tym hobby jest przegladanie postow czy pajaki??
Erigone atra nie jest specjalnie podobna do latrodectusow, nawt gatunki europejskie majace jasne ubarwienie nie posiadaja takiego ornamentu na odwloku jak E atra.
Co do znalezienia wdowki w domu czy niedaleko zabudowan (w polsce) to prawdopodobienstwo wzrasta gdyz nasi hodowcy je rozmnazaja..

PS. cieszy serce kolejna kobieta w gronie pajeczarzy...

Chaberek
31-08-2013, 21:11
Ale moze byc niemalze czarny ten pajaczek i nalezy do osnuwikowatych. Moje hobby to pajaki, wiec probuje sie doksztalcac.Myle sie ( w koncu jestem czlowiekiem) i przepraszam, ze mecze Was wszystkich swoimi strasznymi ,,pytankami".

loko
31-08-2013, 21:18
Widze ze od pajakow przejelas tez nocny tryb zycia....:D
mam to samo.. wlasnie szukam zbiegow, odsunely sobie szybki w terra i daly noge.
Kazdy sie myli, kto pyta nie bladzi, i jak pisalem ... ja osobiscie bardzo sie ciesze ze jestes...Chaberku nocny marku :D

Chaberek
31-08-2013, 21:32
Dzieki :) Juz wiem kogo pytac w sprawach pajaków. Sypiac nie porafie, nigdy nie umialam.

42d3e78f26a4b20d412==