PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję wyjaśnienia



Vagansmen
02-09-2013, 07:12
Jak wygląda pająk jak ma za małą wilgotność w terra? Wiem że siedzi skulony ale niektóre siedzą skulone i nie z powodu małej wilgotności, ale to poprostu ich normalna pozycja. Piszę to dlatego, że moja vaganska siedzi bardzo skulona w górnym rogu terra. Spryskałem jej całe terra, wyłączyłem żarówkę by nie wysuszała powietrza(jutro kupię 15W).
Co o tym sądzicie, szanowni współplemieńcy?(taki żart)

rastafaq
02-09-2013, 07:19
Raczej nie jest przesuszony skoro siedzi w górnym rogu terra.
No, a jeśli jest to gratuluje - w samą porę akurat zmienisz żarówke na 15W.

Vagansmen
02-09-2013, 07:25
Nie miałem okazji by kupić wcześniej, ale jak znajdę czas, to pojadę dzisiaj(o ile w tym sklepie będzie) mam nadzieję że tak

Vagansmen
02-09-2013, 07:54
Kurde nie było w tym sklepie czerwonych, właśnie z niego wróciłem, trzeba będzie poszukać w Opolu
Jak pech to pech!

rastafaq
02-09-2013, 07:58
Trzeba było kupić białą.

Awikularia
02-09-2013, 08:10
Ojejku, straszne, nie ma czerwonych zarowek... A co ci taka czerwona zarowka da, poza kolorem? Kup biala i po krzyku....

Pajak prawdopodobnie nie jest przesuszony, tylko sobie tak siedzi. Jest dzien, a w dzien prawie wszystkie pajaki siedza w miejscach - przewaznie skulone.

Paweł Wielądek
02-09-2013, 08:29
Napewno nie jest to normalne dla B. vagans, że siedzi w górnym rogu terrarium.

Zauważyłem, że czasem pająki w ten sposób okazują nieodpowiadające im podłoże. Przyczyną może być sam rodzaj podłoża, jaki i jego nieodpowiedni stan - zbyt suche lub zbyt mokre. U mnie szczególnie kapryśne pod tym względem są G. rosea.

Vagansmen
02-09-2013, 08:30
Chyba macie rację co do tego, że ona nie jest przesuszona, bo siedziała już kiedyś tak kilka razy, ale przynajmniej mam pewność
A co do żarówki, to dlatego chcę czerwoną bo pająk nie widzi czerwonego, a ja dzięki temu będę mógł ją obserwować- uwielbiam się na nią gapić jak łazi, mnie to nie nudzi

Vagansmen
02-09-2013, 08:37
Pawle, ale ona co noc łazi po szybie i wchodzi na samą górę, już nieraz gdy wstawałem z łóżka widziałem ją tak skuloną i też w górnym rogu terra- siedziała tam cały dzień i dopiero gdy było ciemno w pokoju zeszła i całą noc łaziła po terra, a co do podłoża to mam torf kwaśny i nie jest on suchy ani też jakiś bardzo mokry- jest po prostu w wilgotny

Paweł Wielądek
02-09-2013, 08:43
Hmmm, a ma jakąś kryjówkę gdzie może się schować? Być może to jest przyczyną.

Lub też ma zbyt gorąco i szuka chłodniejszych miejsc, a tamten róg terrarium jest najchłodniejszym miejscem w terrarium - zapewne jest tam wentylacja i ruch powietrza.

Nadal uważam to za nienaturalne zachowanie, ale zważając na indywidualność pająków, może ten typ tak ma... ;)

Vagansmen
02-09-2013, 08:53
Ma trzy kryjówki(mam bardzo duże terra, więc zmieściłem)- kokosa, grotę z kamieni i takie miejsce przy szybie zasłonięte sztuczną rosliną i korzysta z wszystkich trzech(może sprawdza gdzie najlepiej przejść wylinkę hehehe)

mich
02-09-2013, 09:04
Pawle, to wcale nie jest nietypowe zachowanie... u mnie 3/4 naziemnych pająków łazi po szybach (a geniculata to zadko na ziemie schodzi ostatnio) i nie sadze zeby powodem bylo podloze... Pająki po to mają 8 odnóży zeby miedzy innymi mogly chodzic po powierzchniach pionowych :)

Awikularia
02-09-2013, 09:24
U mnie Brachypelma ruhnaiu, samica, siedzi juz drugi dzien na siatce. A wlasciwie wisi do gory nogami. Ma kryjowki, rosliny itp. U mnie wiele pajakow tak siedzi - nie uwazam, aby byly przesuszone lub chore. Moze troche zwariowane....

Vagansmen, jezeli chcesz, aby pajak nie widzial czerwonego pasma swiatla, musisz kupic specjalistyczna zarowke (drogie sa). Te za 4 zlote sa tylko pomalowane...

Paweł Wielądek
02-09-2013, 09:32
Chodzenie po pionowych powierzchniach to jedno (szczególnie przy tak małych terrariach w jakich sie znajduja zazwyczaj pajaki - 20x20, 20x30 cm), ale przesiadywanie w górnym rogu terrarium to inna sprawa, szczególnie że ponoć pająk ma "bardzo duże terra" (jakie?). Ale to tylko moja opinia.

Vagansmen
02-09-2013, 09:36
No ale przez pomalowane też przecież świeci czerwone światło...

Awikularia
02-09-2013, 09:53
Z twojego profilu widze, ze masz 18 lat. Masz chyba fizyke w szkole? Kolor a barwa swiatla to dwie rozne rzeczy.

Widzisz kolor fioletowy, prawda? Ale swiatla ultrafioletowego juz nie widzisz, no nie? A niektore zwierzeta je widza... Podobnie jest z pomalowana na czerwono zarowka. Przez to, ze sie ja pomaluje, nie oznacza to, ze znienacka bedzie ona emitowala czerwona barwe (pasmo).

Nazar
02-09-2013, 10:07
Vagansmen :
Myśl, myśl i jeszcze raz myśl bo sie na studia nie dostaniesz!!!!!!

Vagansmen
02-09-2013, 10:54
No tak sory, tyle nauki, że się takich prostactw zapomina

42d3e78f26a4b20d412==