PDA

Zobacz pełną wersję : Dla hodowców



Baku
09-09-2013, 18:53
http://www.tarantulas.ru/soderganie/razmnogenie2_eng.htm

nie wiem czy było i czy juz to widzieliście ( mi przez cyrulice cięzko przebrnąć :P )
ale mamy tu fajny zbiur czasów inkubacji - bardziej rozwinienty niz w tarantula keepers .....

_GEKON_
10-09-2013, 02:49
no spoczko

wino
10-09-2013, 04:49
spoko
fajna jest fota tych małych pajączków

daf
13-09-2013, 07:38
Może to przetłumaczę do...wtorku(?).

daf
17-09-2013, 12:24
A więc, budowa gniazda! Bardzo interesujący i zdumiewający moment w rozmnażaniu ptaszników. Samica w terrarium poszukuje miejsca gdzie zbuduje gniazdo, to może być jakiś dalszy kąt terrarium,zagłebienie w gruncie pod kawałkiem kory, w pustym kokosie, norze itd. Najczęściej jest to miejsce odkryte między ścianą terrarium i korzeniem, najważniejsze aby była jakaś podpora, na której będzie można przymocować pajęczynę z różnych stron. Jeśli to małe terrarium, to gniazdo może być przymocowanę na przeciwległych ścianach. Miejsce jest, a samica zaczyna pleść pajęczynę z jedną różnicą-ma jeszcze zapas pokarmu w organizmie za pomocą którego odżywia się.(Na fotografii otwarty kokon z nimfami.) Co ciekawe nimfa może już swobodnie przemieszczać się i pleść pajęczynę. Jeśli udało ci się otworzyć kokon i znalazłeś żywe nimfy, umieść je w plastikowym kontenerze z wilgotną serwetką. Po jakimś czasie nimfy wylinieją i staną się już uformowanymi maleńkimi ptasznikami, które trzeba obowiązkowo rozdzielić w oddzielne pojemniki, by zapobiec kanibalizmowi. Karmi się młode ptaszniki drobnymi karaczanami, świerszczami, muchami (takie na d......). Niektórzy amatorzy wykorzystuję drobne motyle rzeczne(?), krojone mączniaki, czerwie i inne.
My karmimy młode drobnymi karaczanami. Według mnie, to najlepsze rozwiązanie, karaczanów nie trzeba wyławiać nawet w czasie wylinki. Przy karmieniu rzucamy kilka(5-7) karaczanów, odpowiedniej wielkości do pojemnika, i tego wystarcza na min. tydzień. Najważniejsze aby nie dopuścić do pojawienia się pleśni na gruncie od resztek karmy. Dodam, że wszystkie nasze młode trzymamy na substracie kokosowym.

daf
17-09-2013, 12:25
Sorry jeśli są jakieś błędy. A tak wogóle to ten takie informacje jak tu są w każdej książce o ptasznikach.

42d3e78f26a4b20d412==