PDA

Zobacz pełną wersję : dowe działy !!



Baku
17-09-2013, 16:06
juz o tym kiedyś pisałem ale napisze jeszcze raz bo uwazam ze to jest potrzebne ...


1) raporty z ugryzień/urządleń : jak kogoś coś udziabie to opisuje co , jakiej wielkosci w jakich okolicznościach - wiece o co biega :P
z czasem zbierze sie pokaźna bibliografia -, nie będzie pytań a co jak ugryzie i wiele wiele więcej korzyści

2) raporty z rozmnarzania : bardzo wazne tak i dla nauki jak i dla chodowców ,, rozmnarzanie w niewoli ma wiele tajemnic :P i jeszcze wiele mozemy sie dowiedzieć


były by to działy ( załórzmy poddziały ptaszników) gdzie nie było by dyskusji tylko te raporty i kazdy mugłby zajzeć i poczytać .

smogg
17-09-2013, 17:06
popieram! w szczególnosci podzielenia na odrebne gatunki ptaszników... lub chodziazby na naziemne, nadrzewne, i podziemne...
tam samo z tymi uąszeniami i rozmnazaniem (!!!)
podpisuje sie pod tym nogami i recami ;-)

GALN
17-09-2013, 18:54
pomysł dobry Baku ale smogg z tym "szczególnosci podzielenia na odrebne gatunki "to szczeliłeś dzielenia tego nie ma sensu bo nie będzie się pojawiało 100 postów na dzień tylko góra 1 na miesiąć

Baku
17-09-2013, 19:12
od gatungów mamy opisy - to wystarczy ... naziemne nadrzewne .. heh wszystkie są takie same tylko jedne są dłuzej na ziemi inne dłuzej pod a jeszcze inne dłuzej siedzą na drzewku :P


co do moich propozycji to wg mnie niosą ze sobą coś porzytecznego gla chobby - hoć ameryki nie odkryłem bo na wielu forach - szczegulbnie poza krajem są takie działy ...

jezeli szukam informacji kto kiedy rozmnozył albopilose ile miał młodych ile przerzyło i po jakim czasie opuściły kokon to powiedz mi smogg jak je tutaj znajde ?? a jak chce avicularje to pisze w szukaj avicularja albo pisze posta i mam :P

wino
18-09-2013, 00:36
z Baku sie zgodze ale ze smogg`iem nie bo to nie ma sensu tak jak napisał GALN

Masa
18-09-2013, 02:44
Dobry pomysł Baku...na stronce http://www.bighairyspiders.com/bites.shtml fajnie to zrobili

ponczos
18-09-2013, 03:05
Jestem ZA!!

rastafaq
18-09-2013, 06:53
Najlepiej zeby to byly posty przyklejone, zaprawde powiadam Ci Baku dobry to pomysl.

Smogg - ja bym zrobil osobne forum dloa kazdego gatunku i dodatkowo podzoaly na wylinki, a do tego na plec i czy pajak jadl juz po wylince czy nie, to by bylo dopiero...

loko
18-09-2013, 07:57
popieram pomysl zwiazany z ukaszeniami, prawdopodobnie nie wiele bedzie sie tam pojawiac (i dobrze) ale faktycznie byl by pomocny, problem polega na tym iz dobrze by bylo by prowadzil go ktos o jakiejs wiedzy medycznej, i podstawami toxykologii, by filtrowac niescislosci czy razace bledy. W pewnych sytuacjach ten dzial moze sluzyc jako podrecznik "co zrobic jak kogos dziabnie", z tym ze jesli ktos postapi wg. zlych wskazowek moze dojsc do nieszczescia (tak jak pomysl komorowego podania adrenaliny ktory ktos zamiescil kiedys na forum).

smogg
18-09-2013, 11:03
ale śmieszne... tylko zaproponowałem... spokojnie :)
w sumie jak to przemyślałem to troche za duzo by było szukania i niepotrzebnego zamieszania...

Deto
18-09-2013, 11:48
Heh.... na tej stronce najwiecej ukaszen jest od smithiego :D

Zibi
19-09-2013, 06:20
Trzeba by tylko weryfikowac prawdziwosc relacji z ugryzien, a bedzie to trudne.

Baku
19-09-2013, 07:07
hmm nie koniecznie , poprostu zakładamy ze ludzie są mądrzy w polsce i nie kłamią na takie sprawy :] ( czyzby zaduzy optymizm ?? )

Zibi
19-09-2013, 10:27
Chyba za duzy :)

jw73
19-09-2013, 14:07
Spróbować warto.

_GEKON_
19-09-2013, 14:44
no tak to nie mówmy tylko róbmy chłopaki i dziewczęta bierzmy się do budowy nowego działu! (wiec jak to ma być:)

42d3e78f26a4b20d412==