PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty terra.



mIRO
18-09-2013, 01:30
Hej wiem ze wielu z was buduje samodzielnie terraria dla swoich puchatych pupili. Nnie chodzi mi o jakies plastikowe pudelka, ale o prawdziwe terra ze szkla lub plexy. Chciałbym wiedziec ile orientacyjnie kosztuje budowa takiego terrarium. Mniej wiecej ile by wyniosło szkło, sylikon itp. Moze ktos by się pokusił o opis jak coś takiego zrobić (chodzi o cięcie szkła, czy moze juz kupujecie pocięte plyty, gdzie kupic siatke metalowa itp). Dobrze by było jak byscie odpisali dzieląc ten temat na dwa działy, jeden z terrariami mini (ktore staja sie coraz bardziej popularne, zreszta co się dziwic skoro wyglądają o niebo lepiej niz jakies plastikowe pudelko) i normalne duże.

morda
18-09-2013, 01:31
Szkło w granicach 7-10zl.

Yeter
18-09-2013, 04:02
No ja już kiedyś zamieszczalem, moje terraria robie tak:

Jak zrobić terrarium? (http://www.vlocklasa.republika.pl/kurs.jpg)

Koszt to sylikon (tuba jakies 10 zł),
np. blacha perforowana (nie wiem jaki koszt)
zawiasiki (po 50gr),
akwarium (no nie wiem ile, ok 15zł zależy od wielkości)
kawalek szyby (no to spod bloku za darmo)

Mefisto
18-09-2013, 04:09
Silikon: 10 - 20 zł (ja kupiłem w Castoramie za niespełna 16 zł). Musisz jedynie pamietać, żeby był nietoksyczny.

Szkło - spod bloku za darmo.

Nóż do szkła: ok 10 zł.

Siatka metalowa: ok 10 zł/mb x 50 cm.

Opis "krok po kroku" od zera był kiedyś w dziale Terrarium. Poszukaj w archiwum.

rastafaq
18-09-2013, 05:12
Nie wiem po co wogole sie samemu w to bawic ??Lepiej juz kupic gotowe, a nie sie jeszcze denerwowac co by dobrze wyszło, takie terra nie kosztuje majatek.Jak chcecie to moge wam powysylać :D info gg.

loko
18-09-2013, 06:20
mam zajebiste szklene terraria na spidery po 45pln. jak chcesz to Priv

rastafaq
18-09-2013, 06:48
A ja za 50zl robie takie jak u mnie na stronie, www.rastafaq.prv.pl

bachus
18-09-2013, 13:55
Moje nowe terra dla p.regalis kosztowało mnie tyle:

60 zł za szkło + klejenie (cholernie drogi jest klej szklarski na ultrafiolet, ale nie chciałem silikonu)
30 zł siatka aluminiowa 25x60 cm do wentylacji i osłonek na żarówki (ale nie blacha, blachy są drogie, bo trzeba kupić arkusz 100x200cm, przynajmniej u mnie, za to siatkę można dostać w sklepach z częściami do tuningu samochodów :P taka siatka jak do spojlerów, extra wygląda i bezproblemowo się ją wygina jak się komu podoba)
Żarówki 22 zł NightGlo i 5 zł mała czerwona (philipsa, bo są całe malowane, bez tego niepomalowanego paska przy gwincie jaki często jest w OSRAMach :P )
7 zł podświetlane wyłączniki do żarówek
10 zł ceramiczne oprawki na żarówki
30 zł rura korkowa + sztuczne roślinki
kawałek kabla i podłoże miałem więc to odpadło
120 zł - poecilotheria regalis (ale to też miałęm, więc odpadło :P )

W sumie terra pochłonęło 164 zł

A z terrariami dla irmini i lividum razem jakieś 390 zł

rastafaq
18-09-2013, 14:00
za taka kase zrobilbym z 15...

ironkapela
18-09-2013, 14:59
Czlowieku ty chyba nie wiesz co mowisz :)) Plexa jest bardzo droga. Tez myslalem zeby zrobic jakies ladne terra z plexy dla mojego wezyka, ale jak zobaczylem ze 120cmx260 plexy kosztuje 250zl to mi sie odechcialo. Pozatym z tego co slyszalem plexa jest bardzo podatna na zarysowania :/ Proponuje kupno jakiegos fajnego terra w zoologiku, albo zlecenie tej roboty szklarzowi (tylko musisz mu bardzo dobrze wytlumaczyc o co ci chodzi :) ) Pozdro

Hwarang
18-09-2013, 15:18
Beznadzieja :/ nie dziala pod Firefoxem...

SDY
19-09-2013, 01:33
ja zmowilem u szklaza kolo mojego domu fajowe terra za 40 pln. 30x30x25 z wetylacja boczna i gorna. leniwy jestem wiec nie robilem go sam. ale jesli masz troche checi to koszta sa smieszne.

krzdab2150
19-09-2013, 07:17
Wlasnie: jakiego kleju uzywacie?? Prosze o nazwe, mam dosc silikonu, poza tym jest brzydki jak kupa, a nalozenie cienkiej warstwy oslabia calosc konstrukcji

Powiem tak: staram sie robic sam. Porada ogolna: jezeli nie masz nic (kleju, szyb prowadnic) i budujesz tylko jedno, gora dwa zbiorniki to idz prosto do sklepu i kup nowe terrarium, bo robione wyniesie cie drozej; wiadomo wszystko musisz kupic.

Ale jak planujesz wieksza ilosc, to koszty kleju, prowadnic, naroznikow, siatki czy tez dosc drogiej blachy perforowanej rozkladaja Ci sie na kilka terrariow.

Ja zrobilem z 20 terrariow (wentylacja obowiazkowa), przy czym gdybym chcial je kupic to z pewnoscia musialbym wydac przeszlo 1000 zl.
Materialy kosztowaly mnie ok 150 zl, szyby gratis (hmmm, kazdy ma jakies szyby,a jak nie to faktycznie pod blok)

Dark Raptor
19-09-2013, 07:31
Pleksi odradzam, piekielnie drogie i cholernie łatwo się rysuje (choć jest bardzo lekkie i można w nim spokojnie robić otwory wentylacyjne). Mam dostęp do darmowych skrawków (czasem nawet dość dużych) więc część terrarium robię z pleksi.

Szyby spod bloku są najczęściej ze starego szkła. Trudno się je tnie, łatwo pękają (ale są za darmo więc poeksperymentuj).
Kleje w supermarketach są w granicach 10-30 zł, siatka metalowa ok. 20zł (można dostać w ogrodniczym), zawiasy są za grosze (też supermarkety lub sklepy z żelastwem).

kac
19-09-2013, 10:27
ja dzisiaj dostałem terrarium dla mojego Kędziora za 50 zł (cena terra + wysyłka). Jakbym wysłał przekazem kase wcześniej to by razem wszystko wszysło 46zł. Jak ktoś mieszka niedaleko tego gościa co to robi to płaci za samo terrarium, czyli 30 zł. Terrarium super zrobione! Można je kupić na allegro. POLECAM!!!

42d3e78f26a4b20d412==