PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc!!!



Dżozef
19-09-2013, 13:45
Witam jestem "świerzo upieczonym" terrarystą. Mam 5 pięknych pajączków i wszystkie funkcjonują jak należy lecz mam problem z pająkami z gatunku Psalmopeus Cambridgei. Miałem już trzy te pajączki po 1 wylince i wszystkie mi zdechły po jednym, maksymalnie dwóch dniach od przywiezienia do domu. Nie mogły ulec uszkodzeniu podczas transportu ponieważ inne także by uległy( mam na myśli te pięć pozostałych, bo nabywałem je razem z Cambridgei), a poza tym przywoziłem je smochodem do domu uważnie bacząc by się im nic nie stało. Czytałem o nich sporo na różnych stronach www i starałem sie stosowac do poleceń, lecz niestety tylko one zdychają. ;( Nie wiem co jest grane czy mam złe podłoże czy za mało wilgotno czy cos jeszcze innego np złe jedzenie. Proszę o poradę jakiegoś nawcę.

jw73
19-09-2013, 13:49
Więcej szczegółów, jaka temperatura, podłoże, wystrój wnętrza, wielkość pojemnika itp.

_GEKON_
19-09-2013, 14:20
tak jak przedmówca więcej szczegułów. Czym je karmisz? bo moze dajesz za duży pokarm i pokarm rani pająka:/

herzog
19-09-2013, 15:38
wystrój dla tak małego pajaka nie ma znaczenia,wiec musza byc tego inne przyczyny.Moze to byc slabe potomstwo (i tak bywalo) a moga to byc czynniki srodowiskowe tj.temp.wilg...itp.Dosyc czesto zdarza sie ze wsrod mlodych jest duza smiertelnosc (taka selekcja naturalna)

GALN
19-09-2013, 16:48
Dżozef jak mają za sucho to cambridgei padają jak muchy po pifpafie.Wydaje mi się że u ciebie tak jest.Lepiej jak mają więcej wilgoci jak by miały mieć za sucho.

wino
20-09-2013, 00:48
porostu przyczyn moze byc miliony mała wilgotnosc za niska temperatura lub smierc wywołana zaburzeniami genetycznymi tak ja napisałem przyczyn moze byc miliony

x ray
20-09-2013, 01:49
.....wszystkie młode pajaczki a w szczególności nadrzewne potrzebują większą wilgotnośc i ciepło....... podajesz za mało danych

Koc
20-09-2013, 02:47
Też wydaje mi się, że to kwestia wilgotności. Sam parę dni temu kupiłem P.cambridgei L1 i miały strasznie sucho. Od razu zwilżyłem podłoże i mają się dobrze.

jw73
20-09-2013, 09:22
Poczekajmy na szczegóły.
Może ma za sucho, może za zimno, może wyklejenie ścianki azbestem mu nie służy ?

42d3e78f26a4b20d412==