PDA

Zobacz pełną wersję : export zwierzyny



progor
20-09-2013, 15:29
pytanie bo nie wiem czy dobrze rozumiem ładnie napisany post http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=19&i=2119&t=2119

albowiem:

wyprowadzając się z polski ze swoimi zwierzakami na jakiś czas, dajmy na to że do UK

nie mam problemu z ptasznikami: Grammostola rosea, Stromatopelma calceatum, Psalmopoeus cambridgei - ponieważ nie pojawiają się nawet w załączniku C. moge je traktować jako część słoika.

odnośnie przewiezienia Boa constrictor mam takowy problem, że skora sam jestem odbiorcą musze sie upewnić czy jestem "odpowiednio poinformowany o pomieszczeniu, wyposażeniu i rozwiązaniach praktycznych, jakie są wymagane do zapewnienia właściwej opieki nad okazem." - czyli praktycznie żadnych problemów.

najwięcej babrania jest z żółwiem chińskim (załącznik A) - wymaga uprzedniego zezwolenia organu administracyjnego Państwa Członkowskiego... rozumiem że chodzi tylko wyłącznie o Polski papier, Angole muszą mnie wpuścić...

na żółwia i węża wiem, że musze mieć papiery, ale skoro ptaszników nie trzeba rejestrować to nie przyczepią mi sie na granicy... jakoś nie bardzo chce mi sie w to wierzyć.

prosze o odpowiedz, bardzo dziękuje za pomoc.

żyjemy niby w państwie prawa ale ja sie tu czuje tak jak adwokat w kraju całek i różniczek.

42d3e78f26a4b20d412==