PDA

Zobacz pełną wersję : Ephebopus rufescens



Masa
22-09-2013, 13:17
Witam!
Czy zna ktos z Was jakas ciekawa stronke o tym ptaszniku??Moze byc nawet po angielsku,bo szukalem po google,onecie i lipa straszna...jak juz znalazlem ciekawy opis to byl po norwesku :]
Jeszcze jedno pytanko....Jakie sa wasze doswiadczenia z tym pajakiem??
Dzieki za odp. Pozdrawiam

SPeCTeR
22-09-2013, 13:33
Mam takie dwa. Cisza, spokoj, nie stwarza problemow ;]

morda
22-09-2013, 13:41
Ja mam E.murinusa - diablestwo piekielnie szybkie.

cyclosternum
22-09-2013, 13:54
morda a możesz coś wiecej o murinusach napisac bo ja mam od dwuch dni je i jestem ciekawy twoich uwag (już sie przekonałem ze są szybkie)
z góry fenks

morda
22-09-2013, 14:00
Wyst. w Gujanie Francuskiej, agresywny, nie posiada silnego jadu. Są bardzo szybkie i na to należy uważać. Kopie nory i wyściela je pajęczyną - często ładne pajęczynowe cuda mu wychodzą. Jeden z moich ulubionych pająków.
Ciekawostka: E. murinus należy do Aviculariinae a zachowuje się bardziej jak Haplopelma... :)

cyclosternum
22-09-2013, 14:03
no moje jeż fajną pajęczynke szczeliły teraz tylko czekac aż zaczną kopac :-)

Markoś
22-09-2013, 14:15
duzo kosztuje ten pajaczek podajcie ceny jak mozecie

morda
22-09-2013, 14:17
E. murinus - 3 wylinka 100zl.
E. rufescens podobnie, może ciut tańszy.

SPeCTeR
22-09-2013, 14:27
Murinuskow mam 5 ;] Cyclosternum, rufescensy sa szybsze ;]

Masa
22-09-2013, 14:45
E.rufescens 3/4 wyl 70zł ...utargowalem do 60zł

tosik
22-09-2013, 15:09
Mam wszystkie ephebopusy i nie sprawiaja problemów sa dosc szybie ale nie agresywne nie zaobserwoalem jakis odchyłów wolaą uciec niz atkowac mój Ephebopus rufescens Jest po 9 wylince to jest kret nie pajak wykopał sobie norke i wniej siedzi jad nie jest nie bezpieczny dla zdrowia jak ktos bychciał to moge sprzedac

tosik
22-09-2013, 15:56
Błuhehehe jak ja murinuski jak i wiekszosc E.murnis 30 zł max L1

Archie
23-09-2013, 01:28
Bit on the butt by an appr. 2" E.rufescans.I was digging it out of it's burrow when it ran up my hand,arm,shoulder then down my back and yes then down the crack of my butt..all in the blink of an eye..lol..I stood up as slowly quick as I could and dropped my pants but not before it bit my butt cheek.It then ran across to my hip where I managed to capture it under a delicup before it made it as far as my guys..lol..now there's a place you don't want to get bit..lol..Anyways..the bite.Nothing serious..a little burning/itching for a few minutes and then gone.Redness of the butt cheek in the area of the bite for a day.Other than that..very mild bite...bee sting is worse.Coincidently though...I slept very well that night and I usually don't sleep all through the night....peace..

http://city.hokkai.or.jp/~pia/tarantula/species/ephebo_rufescens1.htm
http://www.xnism.com/xnspi2/Ep_rufescens.html
http://www.tarantulaspiders.com/pages/ephebopus.htm

cyclosternum
23-09-2013, 09:08
Archie a może tak po Polsku bo Angielskiego aż w tym stopniu nie znam
pozdrawiem

Archie
23-09-2013, 20:42
ja tez nei znam na tyle ;D

Zibi
25-09-2013, 06:14
"Ugryzienie w tylek przez niespelna 2 calowego E.rufescans. Wyciagalem go z norki, gdy wyskoczyl mi na reke, pozniej na ramie, nastepnie na plecy. Wtedy... tak wtedy uwalil mnie w tylek... wszystko w mgnieniu oka...lol... Wstalem tak szybko jak moglem i zdjalem spodnie, ale nie wczesniej niz uwalil mnie kontrolnie (?) Wtedy pobiegl mi na biodro, gdzie probowalem go nakierowac go do pudelka, zanim znajdzie sie w miejscu, w ktorym nie chcielibyscie byc ugryieni. Co go ukaszenia. Nic specialnego, troche palilo, gryzlo i zniklo. Zaczerwienienie w okolicy ukaszenia utrzymywalo sie ok. dnia. Bardzo lekkie ukaszenie, zadla osy jest gorsze. Spalem bardzo dobrze tamtej nocy, a zazwyczaj nie spie przez cala noc."

To tak naprawde z grubsza. Paru fragmentow nie zrozumialem, ale sens zachowalem. Ktos mnie moze poprawic, jesli znajdzie jakies bledy.

42d3e78f26a4b20d412==