PDA

Zobacz pełną wersję : Ukąszenie poecilotheria



tosik
26-09-2013, 08:14
5.11.2004 Dochodziła godzina 24 postanowiłem nakarmic moje ptaszniki. Przyszła kolej na Poecilotheria subfusce (samica około 11 cm z odnózami) otworzyłem jej terrarium i i wrzucilem maczniaka niewiadomo kiedy ptasznik wystraszył sie i wyskoczył prosto na moją noge z nogi na łózko to był dosłownie ułamek sekundy niewiedziałem gdzie ona jest.Siedziała na łózku złąpalem ja w plastikowe podełko i wszybko wstadzilem do terrarium.Usiadłem do kompótera trwało to ok 40 sekund.Gdy wyprostowalem noge juz jej nie czułem po kolejnych 30 sekundach zrobilo mi sie słabo i czułem ogromn ból noga zaczęła puchnoć.W ciagu kolejnych 4 minut mialem juz 41 goraczki i byłem praktycznie nie przytomny. Wymiotowalem i było mi bardzo zimno cały drzałem ból był tak ogrozmny ,nigdy takieo nie miałem nieda go sie porównać.lezałem na Łóżku i sie trząsłem. Zawołałem siostre ona dała mi rozrobione wapno ale to nic nie pomagało.Zadzwpniła na pogotowie powiedzieli ze przyjada za 20 minut.Siostra zadzwoniła do wójka bo rodzice wyjechali na działke.Wójek zawiózł mnie na pogotowie podczas przewozu w samochodznie stracilem przytomnosc.Lekarze mysleli ze bralem nakotyki a ze mna nie dało sie ropzmawiac bo było mi tak zimno i ten parzacy ból szok 40 goraczka.Pamietam ze zawieźli mnie na taka sale i pobierali krew i pytali wójka i siosty co mnie ukasiło potem juz nic nie pamietam.obudziłem sie o 5 rano 6.11.2004 miałem podłaczona kroplówke i rórki w nosie bylem bardzo słąby ale ból nie mnioł nie dałem rady podniesc głowy.(goraczka 38) o 7 rano przyszli lekarze zrpobrali krew zmierzyli temperature i zawieźli do innego pomieszczenia tam miezyli mi cisnienie i prosili zebym opisał bul.Po tym zastrzyku niewiem co to było ale dałem rade sie ruszac. o godzinie 11 rano 6.11.2004 byłem juz w domu miałem silne skurcze całego ciała co 25=50 sekund mozna dokładnie taki sam skurcz jak łapoie za noge łapał całe moje ciało.Powli wstałęm i poszedłem do łazienki zrobic siku ale nie dałem rady do dzisaj niwiem co było przyczyna tego musiałem sie meczyc z 10 min zeby załtwic tą potrzebe. Wiczorem około 20 kolejny raz straciłem przytomnosc zawieziono mnie do szpitala lekarze odrrócili mnie na brzuch i i kazali tak lzece kurcze i były cigle intensywne ale ból powoli mijał do doamu wróciłem 7.11.2004 o 15.Lekarze powiedzieli mi ze jezeli stan sie pogorszy to wysla mnie do krakowa i zeby w razie pogorszenia natychmiast dzwonic.Dziwi mnie to dlaczego cialge odsyłali mnie do domu.mailem .Skurcze pojawialy sie w odstepach ok minuty ból nie był juz tak intensywny ale mialem dalej problem z oddawaniem moczu (mysle ze to od tych lekarstw ze szpitala) połozyłem sie spac o 23 tzn nie był to sen bo przy karzdym skurczu bódziłem się.Nastepny dzien 8.11.2004 czółem sie juz lepiej ból minoł całkowicie czasem miałem pioecznie opuchlizna zeszła.Skurcze były tesz sąłbsze ale pojawiały sie cagle.Wiczorem niewiadomo z kad pojawniła sie znowu wysoka goraczka i zobilo mi sie słabo >> trafilem do spzitala tym razem sprzedilem tak 3 dni Podwano mi takie lekarstwa ze praktycznie ciagle spalem lekarze wogule ze mna nie rozmawiali nie pytali jak sie czuje nic.Moja siostra dała im na poczatku kartke z naza ptasznika ale niewiem czy to wykorzystali.10.11,2004 wróciłem do domu czułem sie juz leiej skurcze minęły goraczka terz.Lekarze kazali pic mi duze ilosci wpapna i zazywac witaminy.Zabronili sporzywania kwasnych i gozowanych napoi.Dzisaj czuje sie juz dobrze ale jestem osłabiony

Napiałem to Ze wzgledu na to ze duzo osób choduje te pajaki i prosze was zebyscie uwazali bo nikomu nie zycze tego co ja przeżyłem jest to naprawde nie przyjemne a te pajaki sa tak szybkie ze nawet nie spodziewamy sie kiedy moze nastapic ukaszenie.

bachus
26-09-2013, 08:18
A masz jakąś możliwość dowiedzieć się czym cię leczyli ??

Szczerze współczuję, pozdro i wracaj do zdrowia.

Azzurreeuss
26-09-2013, 08:22
Swietna robota

Ja bym to nawet wpakował do opisu Poecilotheri, ( objawy ukąszenia).
Żeby poczatkujacy terrarysci zastanowili sie kilka razy zanim zaczną sie bawić w te pająki.

Pozdro

Markoś
26-09-2013, 08:23
miales chlopie wielkie szczescie wracaj szybko do zdrowia

BoCHnioR
26-09-2013, 08:24
Wspolczuje, ale fakt ten opis ukaszenia przydalby sie w opisie na przestroge.

Mondry
26-09-2013, 08:27
współczucia, miales wielkie szczęście wracaj nam szybko do zdrowia=)

x ray
26-09-2013, 08:35
No tak nic dodac nic ujac ......Opisana sytuacja niech bedzie przykładem tego ze nasze hobby nie do końca jest dla wszystkich bezpieczne ,nie wiemy na jaki skład jadu mozemy byc uczuleni i jak nasz organizm bedzie reagował na ukaszenia . Tobie Tosik zycze SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA ...

tosik
26-09-2013, 08:37
Moim zdanie to bzdura w opisie pisac ze regalis jest łagodny ale mam mocny jad ;/;/ wogule trzeba pisac wszedzie ze to sa niebiezpieczne pająki i ze dla doswiadczonych typowo terrarystów ja wiem ze sa piekne ale .......

vorax
26-09-2013, 08:42
a co wy na to???

Masa
26-09-2013, 08:42
Dobrze,że wyszedles z tego...zycze powrotu do zdrowia

vorax
26-09-2013, 08:42
nie róbcie tego sami w domu!!!!!!!!!

vorax
26-09-2013, 08:43
uwaga grozi pogryzieniem!!!!!!

CRIMSON
26-09-2013, 08:43
Przeszło całkowicie?

tosik
26-09-2013, 08:50
Całkowiecie to moze nie ale juz nie boli opuchlizna zeszła tepmeratury nie mam czasem pojawia sie skurcze ze 3 razy dziennie czasem w głowie sie zakreci wiesz ale juz odesżło najgorsze

kaczi
26-09-2013, 08:52
Szczerze Ci współczuje :( WRACAJ DO SZYBKO DO ZDROWIA

x ray
26-09-2013, 08:52
...no tak ...ale w Jej profilu widziałem bardziej interesujaca fotke... } ; p

tosik
26-09-2013, 08:58
Bierzcie przykład z Kolegów i kolezanki Voraxa polecam !! hheheh

Masa
26-09-2013, 08:58
Kiedys Foxtrott pisal o sterydach encortonie..moze to Ci podali??

ketnip
26-09-2013, 09:04
to i ja dołaczam się do życzeń: powrotu do zdrowia!

x ray
26-09-2013, 09:04
.......widze ze nabrałes sporego dystansu do hodowli pajaczków ......powiedz szczerze ,..miałes takie mysli, aby z tym skończyc ( zlikwidowac hodowlę ).... ale tak uczciwie sie wypowiedz....?

kmietek
26-09-2013, 09:17
tosik co na to twoi rodzice??nie wiem jak moi ale pewnie kazaliby mi z tym skonczyc....

dominik1
26-09-2013, 09:23
worax te fotki to trzeba było umieścić wczoraj na onecie!! w galeri z niebezpiecznymi przyjaciółmi:)

tosik
26-09-2013, 09:25
x-ray Wiec tak ta sytuacja wcale nie doprowadzila do tego ze mam obrzyd do ptaszników wrecz odwrotnie mam zamiar chodowac tylko poecilotherie a to mozliwe moze tylko smithi nie uda mi sie zdobyc .

Kmitek rodzice byli w szoku ale nie kazali pozbyc mi sie hodowli poprostu powiedzeli ze nie chca widziec nowych ptasznikó w domu..

Yeter
26-09-2013, 09:53
Niezłe doświadczenie. Wracaj do zdrowia, też jestem za umieszczeniem opisu na stałe.

Obcy
26-09-2013, 11:21
super !!!

ziu
26-09-2013, 11:41
heh super dziwni jestescie nie wiem po co sobie na japy wsadzacie poecilotherie ale spoko.

Tosik moge uzyc te historie i dac na moja strone do informacji o poecilotherii?

ziu
26-09-2013, 11:45
wydaje mi sie ze musiales byc uczulony na jad i to dosc ostro bo twoje objawy sa chyba gorsze niz tego goscia co byla taka historia.

Baku
26-09-2013, 11:56
a nie dałbyś rady dowiedzieć sie co ci podawali ?? bo ja chce do dou troche na wszelki wypadek . . myśle ze moze hydrokortyzon w strzałach bylky dobrym rozwiazaniem ale duzo tych prochów jest

x ray
26-09-2013, 12:08
........ciesze sie ze nie rezygnujesz ,..czesto po takich przeżyciach doznaje sie urazu w postaci niecheci, odrazy lub nawet lęku , stąd to pytanie do Ciebie . Jestem tez za tym aby ten przykład za Twoja zgodą został na stałe umieszczony gdzieś na forum. Jeszcze raz życzę zdrowia i wytrwałości.

bachus
26-09-2013, 12:41
Zastrzyk z hydrokortyzonem to najlepsze co możesz dostać od ręki (opinia lekarska), ja sobie załatwiłem zastrzyki proszek+rozpuszczalnik. Problem się pojawia kiedy nikogo nie ma, a trzeba na pogotowie dzwonić, już raz dzwoniłem w sprawie zawału i można się pociąć, najpierw 10 minut gadki i tłumaczenia, później 20 minut czekania na karetkę (gdzie od szpitala jest 8 minut pieszo !!!). Lepiej sobie samemu w łeb strzelić.

SPeCTeR
26-09-2013, 12:42
1. Wspolczuje pogryzienia
2. Zazdroszcze Subfusci, moim marzeniem tez jest miec wszystkie 14 Poeciltherii :]
3. Mi raz wyskoczyla na reke ornata przy karmieniu, na szczescie nie uzarla. Fartuch ze mnie i tyle :]

Baku
26-09-2013, 12:51
zastrzyk o ile domięśniowy sam moge sobie strzelić
do rzylnie bym sie bał

hmm myśle nad czymś lepszym niz hydrokortyzon :]

bachus
26-09-2013, 12:55
Z tego co się orientowałem nic mocniejszego u nas nie dostaniesz :/

Zastrzyk oczywiście, że samemu albo przez kogoś z rodziny, w końcu ma działać zanim nastąpi wstrząs i zapobiec wystąpieniu reakcji alergicznej, ewentualnie zmniejszyć jej efekty na ile się da.

tosik
26-09-2013, 12:58
ziu mozesz wziac opis a niewiem jakie leki mi podawali ale za tydzien jade na kontrole i cos sie dowiem dzieki za dobre zyczenia

jw73
26-09-2013, 13:47
Postaraj się dowiedzieć u lekarzy czy twoje objawy były wynikiem uczulenia. Interesuje mnie czy każdy by tak zareagował jak ty.
A tak z ciekawości ile ważysz ?

Azzurreeuss
26-09-2013, 13:48
SPeCTeR napisał(a):


> 2. Zazdroszcze Subfusci, moim marzeniem tez jest miec wszystkie
> 14 Poeciltherii :]

Poecilotheri jest wiecej niz 14 gat :P i napewno bedzie jeszcze wiecej :D

bachus
26-09-2013, 13:53
Kilka "ciekawych" przypadków:

http://www.bighairyspiders.com/poec.html
http://www.thebts.co.uk/Bite_ppederseni.htm
http://www.angelfire.com/my/vogelspinnen/bitereports.html
http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=1901
http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=23870
http://www.goldenphoenixexotica.com/bite.html
http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=21229


I jakaś mała notka, zaznaczyłem wielkimi literami co "ciekawsze" fragmenty, żeby niektórzy sobie uświadomili, że poecilotherie to NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE zwierzęta.

Poecilotheria fasciata - Severe pain, numbness, respitory difficulties and sometimes cardiac failure. Local or total paralysys of the bitten limb. The venom attacks neuromusculare and causes tetanus. These symptoms last for 1-2 days but can return after 2-4 weeks.

Poecilotheria ornata - Similar to P. fasciata-bite but even more serious. COMA has occurred after a bite with a paralysis during 2 weeks. After a bite in the southern part of Sweden the bitten arm was so severely swollen that the doctors considered AMPUTATION.

modliszka
26-09-2013, 14:29
To musiało być bolesne przeżycie...Życze szybkiego powrotu do zdrowia.

SPeCTeR
26-09-2013, 14:34
Azzureus z tego co wiem, jest 14 + hybrydy. Tak przynajmniej jest w "Encyklopedii Terrarystyki" :]
Poki co mam ornate, regalisa i formose :]

Bocieq
26-09-2013, 14:37
http://www.tarantulas-spider.com/spider-room/index.html n/c

elaphe
26-09-2013, 14:54
http://tarantulas-spider.com/spider-room/

Baku
26-09-2013, 15:00
nie dostane ?? tzn nie ma w polsce czy jak ??

tosik
26-09-2013, 15:11
waże 70 kg 175 17 lat Uczulony podejzewam ze nie jestem bo wczesnij ukasił mnie vagans ,cambridgey irminia i smithi i nic nie było a co to tego linku to chyba karzdy terrarysta z doswiadczeniem weźmie agresywnego pajak na reke ja subfusce tesz bralem a to byl wypadak nie podczas brania tylko ona zrobila to bo sie wystraszyla czasem trzeba pomyslec dlaczego ptasznik to zrobil.Ja doszedlem do wniosku ze to moja wuna bo ja wystraszylem

co do 14 poecilotheri do zebranai bylo by cizko bo niektóre sa naprawde drogie i cieżkie do zdobycia + sp samej poecilotheri metallici sa 4 odmiany z tego co wiem

Krzysztof.W
26-09-2013, 15:32
Pieknie się załatwiłes drogi Tosiku;/, z tego co wiem nie miłe pozostałości
( przykurcze i bóle ) po ukąszeniu moga ci pozostać na dosyć długi okres.

PS.Życzę zdrowia.

Juraviel
26-09-2013, 15:37
Nie no stary dobrze że wyszedłeś z tego cało, ja mam 2 peo. i teraz bede bardziej na nie uważał, bo z czasem człowiek sie przyzwyczaja ,bierze na rece, a moze kiedy ukasi ibedzie jak z toba. 3maj sie zdrowo !

bachus
26-09-2013, 15:42
Raczej nie ma u nas żadnej placówki specjalizującej się w tego typu wypadkach, jedyny ośrodek medycyny tropikalnej jest w Gdańsku. Co do lekarstw to zastrzyki z na hydrokortyzonie są najmocniejszymi powszechnie dostępnymi antyalergenami i najlepiej sprawdzają się przeciwwstrząsowo, stosuje się je np. przy kamicy nerkowej (porody kamieni).

Grażynka
26-09-2013, 16:01
gdyby był uczulony to by bylo jeszcze gorzej :| napewno nie byl uczulony, ja by byl uczulony to po ukąszeniu brachypelmy by mial juz takie objawy a przy poe jeszcze gorzej

ziu
26-09-2013, 16:34
Grazynka ale zobacz np. jak voraxa ugryzla ornata mial tylko wysoka goraczke i skurcze ale to kilka dni i koniec a tu gosc malo nie umarl jak z nim gadalem mowi ze 85% mogl umrze. takze cos musialo byc nie tak jakas alergia.

nokeg
26-09-2013, 16:36
no no... miałeś szczęście, dobrze ze to opisałeś bo utwierdziłem sie w tym zeby nie kupować pająków tego gatunku:-)

Baku
26-09-2013, 20:34
mozna byś uczulonym w ruznym stopniu :] więc po brachypelmie mugłby mieć poprostu większą opuchlizne :]

NeuThroN
27-09-2013, 02:22
Szkoda że to wszystko bachus po angielsku :/

NeuThroN
27-09-2013, 02:27
nokeg a miałeś okazje się wymienić za regalisa:) a niechciałeś :/ :D

GALN
27-09-2013, 02:56
tosik dobra robota z tym opisem powinneś w ten sam sposób opisać pozostałe ukąszenia i voraxo swoje i inni oczywiście.Myślę że ten tekst ochłodzi troszkę zapędy niektórych ludzi do tego jak to nazywają "kolekcjonowaniem kilerów"a jak nie to chociasz zmieni troszkę podejście do nich.Masa postów ostatnio się pokazuje
"a ja mam tego kilera","a ja sobie kupie tego kilera","a mi to brakuje jeszcze jednego kilera"aż mnie brało aby dołożyć swoje do tych postów, nie odzywałem się bo był bym napewno posądzony że dyskryminuje początkujących terrarystów ale i tak wyszło na moje pech nie wybiera co widać po twoim przypadku doświadczony niedoświadczony to w tym momęcie nie ma żadnego znaczenia liczy się rozsądek choć będziesz uważał znajdzie się moment niespodziewanie w którym wszystko może się zdarzyć.

Azzurreeuss
27-09-2013, 03:05
SpeCteR musisz zaktualizować dane ;]

MIDO
27-09-2013, 04:15
Stary wracaj szybko do zdrowia i uważaj :-D

PS.Dzisiaj ide kupić Stromatopelmy :-)

Zibi
27-09-2013, 04:42
Wg. Platnicka:

P. fasciata
P. formosa
P. hanumavilasumica
P. metallica
P. miranda
P. ornata
P. pederseni
P. pococki
P. regalis
P. rufilata
P. smithi
P. striata
P. subfusca
P. uniformis

SPeCTeR
27-09-2013, 05:21
A mowilem, ze 14 :D A dane uzupelnie, brakuje tam samiczki haplopelmy albostratum, maculaty, czy chociazby Vagansa i paru innych, :]

Grażynka
27-09-2013, 05:48
moze jszcze nie wszyscy widzieli

http://www.poecilotheria.com/Bilder/poecilotheria/Poecilotheria-ventral.JPG

Jimbo
27-09-2013, 08:04
A ja myślę, że to jakaś podpierdolka. vagans ,cambridgey irminia i smithi go ukąsiły. I może co jeszcze. Kiedyś oglądałem taki film dokumentalny, gdzie baba zabijała swoje dzieci, żeby znajomi jej współczuli. Pozorowała śmierć, później szła się żalić znajomej, bo to to uczucie współczucia było dla niej ważniejsze niż życie własnych dzieci. Ty tosik masz moim zdaniem coś podobnego, podpierdalasz aż się kurzy.

x ray
27-09-2013, 08:12
.............GALN ...masz racje myślałem o tym samym .........byc moze ze zachetą do zakupu takich okazów jest wyobrażenie ze jak posiadam taki grozny gatunek no to jest ze mnie prawdziwy, doswiadczony hodowca,.. i co ciekawe ze siegaja po nie najczęsciej swieżo upieczeni hodowcy.

x ray
27-09-2013, 08:20
...........sugerujesz urojenie jażni ...wymyslanie ..........a .co ty na to autor ..historii ?

ziu
27-09-2013, 08:22
tez mi sie wydaje dziwny ten przypadek. Bo az dziwne tosik ze po takiej jezdzie masz ochote brac na rece poecilotherie, jak sam mowiles "czules smierc" a za 5 min mi mowisz ze idziesz brac swoje pajaki na reke a zaczniesz od subfusci, wiec albo jestes zajebiscie odwazny, glupi, albo jeszcze do Ciebie nie dotarlo co to poecilotheria. Takze jezeli chciales tym opisem "zablysnac" to w moich oczach Ci nie wyszlo i nie stresuj ludzi ktorzy posiadaja te niesamowite pajaczki i obchodza sie nimi z "rozumem".

Jimbo
27-09-2013, 08:23
No może nie urojenie jaźni, ale chęć pochwalenia się na forum jak to go Poecilotheria ukąsiła z niesamowitymi i strasznymi skutkami. Każdy mógłby taką historyjkę wymyślić. Widząc listę gatunków, które go wcześniej ukąsiły mam do prawdziwości tej historyjki spore wątpliwości.

cyclosternum
27-09-2013, 08:36
może to prawda może nie ale z tego co pisze Tosik wygląda to dosyc realistycznie ale może tosik jest nie ostrożny w tym co robi i dlatego lista jest taka długgggggaaaaaa. Tosik może udowodnij nam ze to prawda jakies foto albo cuś??
pozdrawiam wszystkich posiadaczy poecilotherii:-)

Markoś
27-09-2013, 09:06
jeszcze niedawno chcialem byc posiadaczem jakiego pajaka z rodziny poecilotheri ale po tym co tosik i inni napisali dobrze sie zastanowilem i stwierdzilem ze nie chce miec takiego roznego nadrzewnego pajaka ktory moze cie zabic .Tak sie zastanawiam czy nie sprzedac murinusa i crawshayiego i miec te spokojne ktore cie nie zabija i mozna je barac na reke w pewnym stopniu :) pozdrawiam

jw73
27-09-2013, 09:49
Ta lista pająków które go ugryzły jest coś przy długa. Osobiście coś nie chce mi się wierzyć w prawdziwość tego przypadku.
Poza tym łagodny stosunek rodziców do jego zainteresowań pająkami po takim wypadku...

ziu
27-09-2013, 09:58
to samo mnie zastanawia bo moi rodzice by wywalili mi wszystkie pajaki jak bym byl w szpitalu.

Barney
27-09-2013, 10:20
hyhyhy...tosik to nie byle kto..."pogryziony" i "pokąszony" WKRĘCIŁ około 50 osób a kolejne 300 przeraził...podobie mi sie to;)
p.s szczerze to głupota okropna!

msk
27-09-2013, 10:21
Niewazne, czy zmyslal, czy nie. Wazne, ze te ptaszniki nie sa nieszkodliwe dla hodowcy, so, respect them, tits.

Czesc GALN :)

GALN
27-09-2013, 10:46
hihihi cze msk bracie krwi :) hehehehe

nawet jakby historia była zmyslona to i tak przyniesie same plusy.Lista pająków które go dziabły jest spora ale przecież nie musiały być to wielkie osobniki.
Moje kędziorki jak tylko sprzedałem parę szt dały zastrzyk 2 osobom.Metal to tylko otworzył pojemnik i został poczęstowany oczywiście pajączki L6 zero objawów tylko ukłucie i słaby bul.Mam osobę z rodziny w szpitalu i objawy "zmyślone lub nie"które opisał tosik przypominały jej objawy które mają uczuleni na jad pszczoły po ukąszeniu.

ziu
27-09-2013, 10:56
nie chodzi o to ze go ugryzlo tyle pajakow bo mogly jak wkladal i bral je na lapy.
Chodzi ze te objawy sa albo wyolbrzymione, albo byl bardzo uczulony. i czy wogole to zadarzenie mialo miejsce :D?

bachus
27-09-2013, 11:02
Jakby był "bardzo uczulony" to by się skończyło gorzej, a tak po tygodniu prawie nie ma już objawów.



A POZA TYM TO WYŚWIETLIŁEM TEGO POSTA PO RAZ TYSIĄCPIERWSZY, MOŻE JAKAŚ NAGRODA ?? :p

x ray
27-09-2013, 11:03
....zakładajac ze historia nie jest prawdziwa ,....................to nie zrobił z nas idiotów tylko z siebie . Natomiast My potencjalni słuchacze i czytelnicy wykazalismy sie współczuciem i zrozumieniem ...moze koles potrzebował tego do zbadania jaki % w narodzie podejdzie do sprawy ludzko i chyba to niezle wypadło .....oczywiscie zakładajac ze to historia nie była real. A z drugiej strony poczekajmy na wyjasnienia tosika bo fakt lista ukaszeń jak u Szymona Majewskiego . Z tym ze liste opublikował dosyc puzno. Najpierw text własciwy. Hehe...mamy cie tosik.

ziu
27-09-2013, 11:13
bachus a co moglo byc gorzej ? smierc juz tylko a jak wiadomo nie ma udokumetowanego zgonu po ptaszniku. Nie jest to staruszek tylko mlody organizm. Jak by nie byl uczulony mial by jak vorax jazde 2 dniowa i po ptakach (wysoka goraczka, i skurzce) a gosc mdal. Zreszta patrz tu jest opis jak poecilotheria ukasila uczulonego goscia http://terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2867, i mial slabsze objawy chodz podobne i mowisz ze gosc nie byl uczulony?.

Tosik wez sie wiecej dowiedz o tym swoim przypadku i napisz ;] cos od lekarzy bo to ez dziwne ze nic Ci nie powiedzieli.

bachus
27-09-2013, 11:31
Znam ten opis, zresztą kilka postów wyżej sam dałem do niego linka. I ciągle uważam, że mogło być gorzej, gorączka, wymioty, osłabienie (omdlenia) i inne objawy to raczej normalna reakcja organizmu na silne zatrucie. Może po prostu żaden alergik nie został jeszcze ukąszony, skoro alergia może wywołać śmierć np. po ukąszeniu pszczoły, której jad jest niegroźny dla zdrowego człowieka, to tym bardziej alergia na jad pająka o potencjalnie bardzo silnym jadzie będzie dla alergika śmiertelnym zagrożeniem.

loko
27-09-2013, 11:34
Marcin, zajebiste :) ale nie narazaj tak mojej kochanej Emeczki wiecej :D

ketnip
27-09-2013, 12:53
moim zdaniem też coś tu nie gra, dlaczego nie ma Tosika na forum...., chyba wszyscy zamkneliśmy mu buzie he he, zastanawia mnie jeszzcze jedno w tej historii, po takich objawach co miał te wstrząsy i wogóle lekarze odesłali go za jakiś czas do domu później znowu do szpitala i znowu do domu czy to nie jest zastanawiające...?

Markoś
27-09-2013, 13:05
tez mi cos nie gra nie znam sie ale czy opuchlizna by tak szybko zeszla??Mysle ze lekarze by go raczej nie puscili do domu w takim stanie ale sam juz nie wiem mam nadzieje ze tosik to wszystko odprostuje

MuDvAyne
27-09-2013, 13:28
hehehea korta do tego ze lekarze nie puscili by tak szybko to sie mozna klucic ... sluzba zdrowia w polsce jest taka ze ;] nie maja czasu na leczenie <lol> ?

tosik
27-09-2013, 14:11
Kto nie wierzy to nie boze nie musze nic udowadniac mi nie zalezy A co do tej opuchlizny to nie jest rana na całą noge !!!!! wy sie naogladaliscie tych fotomątarzy i myslicie ze to tak wyglada chcialbym zeby wypowiedział sie na ten temat jeszcze ktos kto został ukaszany.Pozatym co lekarze mieli robic za tydzien napisze jakie leki dostawalem 20 mam na kontorle przyjsc pozatym to ostatni post który pisze jezeli ktos ma jakies waty to prosze pisca na priv.ehh

kmietek
27-09-2013, 14:39
Jimbo cos zanegował i zaraz wszyscy jeedziecie na Tosika... kazdy organizm reaguje inaczej na jad!pozatym kilka dni temu zanim Tosik napisal tego posta ktos pisal na forum ze rozmawial ze znajomym , ktorego ugryzla p.subfusca....

Dark Raptor
27-09-2013, 14:40
Wydaje mi się, że jednak tosik pisze prawdę. Objawy chyba jednak mogą być takie jak opisał tosik (niedawno dawałem na forum tabelki z efektami ukąszeń różnych pająków), zresztą to sprawa indywidualna pokąsanego organizmu i ilości jadu, którą pająk mu zaaplikował.

Co do zapaści... miałem trochę podobny przypadek... tylko nie z pająkiem. Dostałem jakiś antybiotyk... po kilkunastu godzinach dostałem koszmarnej reakcji alergicznej... zapaść, zatrzymanie akcji serca... karetka, reanimacja (sam środek nocy, więc dodatkowa jazda). Nafaszerowali mnie sterydami. Miałem kilka takich ataków... zawsze odsyłali mnie po dniu do domu... mimo, że znowu dostawałem w nim kolejnego ataku... dopiero po 4 razach poleżałem sobie dłużej. Tak to już bywa.

Mam Poecilotherie, miałem już "próbkę" ich szybkości i przestrzegam początkujących przed nimi... nie ryzykujcie w głupi sposób.

Życzę powrotu do zdrowia!

Vagansmen
28-09-2013, 07:15
Zdrowiej, naprawdę współczuję i żeby się już coś takiego nie zdarzyło...

Uciekinier
05-10-2013, 18:49
Sadze ze historia jest wiarygodna a moze nawet troche za delikatna. Nie wazne czy naprawde zstal ukaszony czy to lipa ale tak by to wlasnie wygladalo. Poza tym pisanie ze ktos tam mial inne objawy jest bzdurne. Objawy zaleza od rodzaju jadu, od tego co z jadem dostanie sie do organizmu (bakcyle rozne itp.), oraz przedewszystkim od ilosci jadu. Wiele razy ukasila mnie osa. Zero objawow. Maly bombel i troche swedzialo. Ale raz jeden jak mnie uj...... w nadgarstek to byl problem. Bylem na drabinie i nie mialem jej jak stracic bo bym spadl. Wpompowala chyba sporo jadu. Dlugo byla wbita. Zlekcewazylem to bo wczesniej nic sie nie dzialo. Na drugi dzien reka byla jak bania od lokcia do konca palcow. Myslalem ze mi skora peknie taka byla naciagnieta. Tydzien mnie ta reka rwala i dopiero zaczelo odpuszczac. A to byl tylko jakis slaby osi jad a nie neurotoksyna poecilotherii. Wlasnie spojrzalem na moja regalis jak robi pajeczyne przed wylinka i az mnie ciarki przeszly. Ale dlatego ze tak mi sie podoba a nie dlatego ze sie jej boje. Ale nie ukrywam ze wielki respekt do niej czuje ;)

spider13
18-10-2013, 02:34
np. mój kumpel kupił se pająki no i w paczce był murinus chciał pokazać jaki jest odważny i dotknoł go w odwłok najpierw niech przczyta opis a później go dotyka na własną odpowiedzialność dotknoł go u mnie w chacie bo on zabardzo niewiedział jak je przeneść więc poszedł z tym do mnie a jak by go upierdolił to odrazu dzwoń po karetke... i tak dalej troche mnie to wkórzyło bo kto by musiał latać na pogotowie dzwonić po karetke JA i wracając do tego że on nawet nie jest średniodoświadczonym chodowcą to był jeden z jego pierwszych pająków
Pisząc ten post jestem za tym by umieścić opis ugryzienia poecilotherii w opisie murinusa tylko pozmieniać nazwe gatunków

ziu
23-10-2013, 15:39
buahahahahha dobre ;P oj gosciu gosciu idz poczytaj troche jescze. :]

Marian667
26-10-2013, 10:24
Spider13 po twoim poscie widac ze masz 13 lat.... Nastepnym razem proponuje abys przeczytal co napisales zanim wysles, bo ja dopiero za drugim razem zrozumialem co chciales powiedziec. Poza tym umieszczanie opisu ukaszenia przez poeciloterie w opisie murinusa byloby kretynstwem.

ziu
27-10-2013, 03:47
a tosik jak nie napisal czym go leczyli tak nie napisal :) szkoda.... bo prawie uwierzylem w te historyjke....

Karn
01-01-2014, 06:37
Tosik no jush jkest 4 miesiące po tej kontroli a nazw leków nie widać :]

Opu
14-01-2014, 12:04
dobrze ze trafilem na ten temat bo mialem zamiar kupic Regalisa lub ornate powstrzymywała mnie tylko cena ale już raczej nie kupie sobie ich :/ i chyba wybije sobietez murinusa z głowy a propo murinusa on ma słaprzy jad czy silniejszy od regalisa i ornaty?

PaCZeK_1988
18-02-2014, 07:31
mysle ze nikt Ci nieodpisze :D bo to było dawno :D

42d3e78f26a4b20d412==