PDA

Zobacz pełną wersję : nimfy feeee



Baku
26-09-2013, 11:30
nimfa jest będnym określeniem na pająki !!! nie mozna i tyle ..czepiacie sie jak ktoś łacine pomyli a sami takie byki walicie :P:P

rozwuj pająka wygląda tak : jajo --> postembrion --> L1 --> L2 -->..-->Lx

gdzie L oznacza ilośc przebywych linek : stadium po 1 lince , po drugiej lince etc,,, etc,,,


nimfa określa ostatnie immaturalne stadium rozwojowe niekturych owadów ,, więc nawet jakbyśmy chcieli zastosować analogie to pająk " nimfa" byłby to osobnik na linke przed osiągnięciem dojrzałościi pułciowej ....

Baku
26-09-2013, 11:32
Źrudła : "zoologia" Grabda , zoologia"Dogiel" , " The tatantulas keepers guide" Mrs.Schultz


zeby nie było ze plote głupoty !!!!!!!!!!!

redknee
26-09-2013, 12:06
to kieruj TY sie wg tych twoich "Źrudła : "zoologia" Grabda , zoologia"Dogiel" , " The tatantulas keepers guide" Mrs.Schultz"

x ray
26-09-2013, 12:22
Baku <gdzie L oznacza ilośc przebywych linek >

hmhmmm......no to z tego co wiem okreslenie L jako symbolu kolejnej wy-linki tez nie powinno byc stosowane- "użyte" w przypadku ptaszników. Ale temat był juz wałkowany niejednokrotnie wiec po co do niego wracać .

Baku
26-09-2013, 12:32
acha czyli rozumie ze dla ciebie to nie ma znaczenia ?? ty tak sobie zamysliłeś i tak będziesz nazywał ??

czyli co ,, ja moge mówić na brachypelme haplopelma i nie będziesz miał nic przeciwko ??

Baku
26-09-2013, 12:44
w tej dyskusji nikt nie podał ani jednego źrudła które by zaprzeczało temu co mówie więc nie uwazam aby temat był zamknięty

zalezy jak rozumiesz skrut L

mozesz rozumieć to jako Larwa i masz wtedy o owadach a mozesz rozumieć jako linka i masz wtedy ogulnie

morda
26-09-2013, 13:16
Wiec w ofertach od dziś będą same postembriony :).
A co ciekawe masz tam postembrion? A który to? Jajo z nogami czy błędna nimfa II? Ciekaw jestem jak to się nazywa...

x ray
26-09-2013, 13:23
cos tutaj znalazłem o ewolucji owadów warto poczytac sa tego dwie strony

http://www.ewolucja.org/d3/d310-4a.html

Baku
26-09-2013, 13:41
nimfa 2 to L1 :] post embrion to to co opuszcza otoczke jajowa czyli kulka z nogami , potem ta kulka z nogami przechodzi linke i dlatego jest L1

Baku
26-09-2013, 13:55
nie pisze w tym artykule nic co by zaprzeczało temu co mówie

nie pisze o " L" jako tylko dla owadów nie wspomina terz o urzyciu słowa " nimfa" do innych taxonów

w texcie nie ma zadnych źrudeł ,,, niech ktoś poda mi tytuł ksiązki to porzycze i przeczytam , bo w internecie piszą ze ufo istnieje co nie znaczy ze tak jest ...

sory ale w momencie gdy mnie uczą ze jest tak i czytam w ksiazkach ze tak jest to strona internetowa raczej nie zmieni duzo ,,,,

Jaca
26-09-2013, 19:25
Co to za brednie?! Nimfa to ostatnie larwalne stadium rozwojowe owadów o przeobrażeniu niezupełnym. Jeśli chodzi o pajęczaki, to jestem pewien jednego - nimfa, to 2 i 3 stadium rozwojowe roztoczy.
U owadów Lx oznacza stadium rozwojowe (z pominięciem stadium jaja), a nie ilość wylinek, które owad przeszedł! A więc analogicznie można zastosować to oznaczenie u pajęczaków -wówczas obecnie oznaczane stadium rozwojowe pajączka np. L1 w rzeczywistości byłoby L3.

Jaca
26-09-2013, 19:29
Postembrion to stadium rozwojowe L1. A jeszcze niedawno ktoś mnie wprowadzał w błąd (Ty Baku lub Awikularia - nie pamiętam), że "kulka z nogami" nie opuszcza powłok jajowych.

Jaca
26-09-2013, 19:40
Jeśli już mowa o rzeczach feee, to wspomnę jeszcze o innym błędym pojęciu - "płucotchawki". Według obecnie funkcjonujace terminologii biologicznej pojęcie "płucotchawki" nie funkcjonuje. Pająki oddychają "PŁUCAMI". A widoczne od spodniej strony odwłoka pająka 4 jasne plamy to również nie żadne płucotchawki, a "PRZETCHLINKI" - zewnętrzne otwory prowadzące do płuc.

Baku
26-09-2013, 20:25
jaknajbardziej popieram !!!!

Baku
26-09-2013, 20:29
Co to za brednie?! Nimfa to ostatnie larwalne stadium rozwojowe owadów ... wydaje mi sie ze tak czytałem , ale sprawdze ...

analogicznie - ok na to jaknajbardziej bym sie zgodził :]
ale mozna u pająków mówić pod względem wylinek i wtedy Lj terazniejsze = L2
i ja jestem za tą wersją

natomiast pierwsze stadium po jaju powinno nazywć się postembrionem a nie nimfa 1


co do roztoczy to pewnie masz racje ,

Baku
26-09-2013, 20:31
hmmm trzeba sprawdzić w archiwum - duza dyskusja była o tym ...

nieno postembrion musi opuszczać powłoki jajowe bo pozostaje po nim " skorupka " jeśli to ja to głupote palnołem :P:P

GALN
27-09-2013, 02:21
musicie się dogadać w tej sprawie :):):) hihi Baku nie wyobrażam sobie aby ktoś pisał sprzedam postembriony.Jeśli coś się przyjeło nie ważne czy jest to poprawne czy nie i ta nazwa funkcjonuje od paru ładnych lat wszyscy wiedzą o co chodzi nikogo to nie wprowadza w błąd .Nazwa ta nie jest stosowana w żadnych naukowych opracowaniach.To po co to zmieniać.

solo
27-09-2013, 05:10
Galn. Masz racje. Ale skoro jestesmy terrarystami (albo za takich chcemy sie uwazac) to dlaczego nie mamy stosowac wlasciwej terminologii? Ja rozumiem, ze biolodzy sami nie moga sie dogadac jesli chodzi o taksonomie ale my mozemy grzecznie i w spokoju dojsc do kompromisow w sprawach nas dotyczacych... Czyz nie tak??

x ray
27-09-2013, 07:12
dokładnie ...po raz którys z koleji jest podejmowany ten temat i za kazdym razem dochodzi do tego samego, ktos podważa przyjęta zasade i na tym koniec .Mysle ze mie ma co wydziwiac i wszyscy wiemy o co chodzi z tym nieszczesnym L ,..i z nimfą .

Baku
27-09-2013, 10:02
hmm a czemu pisać ze np mamilatus jest błędną nazwą a powinno sie mówić p.m"usambra " ?? kazdy przeciesz wie o co chodzi ??

a co złego napisać : sprzedam postembriony brachypelmy sp . ??

zato pisząc teraz ze pająk L1 jest po 1 wylince wprowadza sie liudzi w bąd bo one są po drugiej aalbo idąc tokiem myślenia Jaca znajdują sie w 3 stadium rozwoju :]

msk
27-09-2013, 10:12
Baku, a jak tam generacja Pudzianowskich wsrod Twoich Brachypelm?
Jak sie zakonczyl eksperyment ze sterydami? Z ciekawosci pytam, nie bylo mnie tu troche.

Baku
27-09-2013, 10:26
a no napisałem juz o tym :]


ogulnie to lipa bo poczytałem dokładniej o układzie mięśniowym i wysżło mi nato ze przyrost mięśni byłby letalny :[

pajączki mają niestety system pułchydrauliczny ( myślałem ze mają standardowy a jednak nie :[ ) i w momencie wzrstu mięśni wzrastało by siśnienie kontrolujące prostowanie kończyn a więc by nie mogły chodzić :p

Baku
27-09-2013, 10:27
ale nie zaszkodzi dyskutować , moze wkoncu coś z tego wyniknie ,,,

GALN
27-09-2013, 11:04
no teraz to mi się Baku podejscie podoba :)))) bo wcześniej wyglądało na to że jakbyś tak na chama chciał wcisnąć nowe określenie.A dyskutować zawsze można ,śledzę takie wymiany zdań i za dobrze to się one nie kończą hihihihi

Baku
27-09-2013, 11:30
no wiesz :P trzeba czasem powiedzieć dosadnie aby emocje ruszyły :P

ja nikogo nie zamiezam zmuszać do moich poglądów ale przekonywać czemu nie :P:P


zresztą sam jestem " plastyczny " i jak ktoś udowodni ze sie myle gdzieś to sie dostosowuje :P

loko
27-09-2013, 11:30
jak dla mnie straszny zamet z tym slownictwem, sam zawsze uzywam "L" do okreslania wylinek, choc zdaje sobie z prawe z bledu.. ide chyba po najmniejszej lini oporu, i tak wszyscy wiedza o co chodzi. To samo sie odnosi do pojecia wylinki imaginalnej i innych terminow.

Wiem jedno jesli zobaczyl bym w ofercie tekst dajmy na to "sprzedam postembriony czegos tam.."
pomyslal bym ze na forum zaczyna sie handlowac Alienami lub twarzołapami (alienami przed wylinka imaginalna)

x ray
27-09-2013, 12:30
...hehehe brzmi jak text z SF

42d3e78f26a4b20d412==