PDA

Zobacz pełną wersję : KTORY ?



Bziak
28-09-2013, 03:58
Ktory jest lepszy dal poczatkujacego z nadrzewnymi ?? Avicularia metallica czy Psalmopoeus cambridgei slyszalem rozne wypowedzi na ich tematy od roznych hodowcow wiem ze Avicularia metallica jest ciezka w utrzymaniu tak do l4 ale im starsza to ponoc spokojniejsza a Psalmopoeus cambridgei jest bardzo szybki... napiszcie swoje zdania ktory bardziej pasuje dla "poczatkujacego" zeby nie sprawial duzych klopotow i niebyl jakis jhadowity niewiadomo jak niebezpiecznie...
Albo podajcie tesh inne nazwy ptasznik0ow ale zalezy mi co powiecie o tych gatunkach.... Pozdrawiam.

cyclosternum
28-09-2013, 04:01
Psalmopoeus cambridgei-prosty w utrzymaniu,nie jest taki szybik, całkiem ładny i niema jadu niebezpiecznego

Nevermore
28-09-2013, 04:15
"Psalmopoeus cambridgei-prosty w utrzymaniu,nie jest taki szybik, całkiem ładny i niema jadu niebezpiecznego"

akurat camridgei jest cholernie szybki....prawie ze sie teleportuje...jednak wszyscy polecaja je na pajaki dla poczatkujacych....ja w sumie zaczynalem od avi.metallicy...jednak trzeba uwazac bo moga pasc bez przyczyny...

morda
28-09-2013, 04:20
Cambridgei to najlepszy nadrzewny na początek.

2P
28-09-2013, 04:20
zamiast P cambridgei np. P irminia. Jest ładniejszy (kwestia gustu) i zazwyczaj spokojniejszy.

morda
28-09-2013, 04:22
Polemizował bym.... moj cambridgei zawsze uciekał nigdy nie atakował. Irminia była bardzo podobna do murinusa pod względem charakteru (diabeł wcielony).

smogg
28-09-2013, 04:26
ja polecam Psalmopoeus Irminia...

ziu
28-09-2013, 04:44
hehe a ja jednak metallcie duzo spokojniejsza i wolniejsza, po prostu kup starszy okaz juz po L4 i po ptakach ja tak kupilem pierwsza avi a np versi mam od L3 i juz jest L5. ciezkie w utrzymaniu czy ja wiem trzeba utrzymywac wilgotnosc i tyle zadnych trikow sie nie stosuje ;] a jak padnie masz pecha.

Moim zdaniem kup wiecej mlodych avi lub jedna starsza. Cambridge`a nawet jak trafisz spokojnego to i tak jego szybkosc jest juz zaskaujaca ;] mozna powiedziec ze zalicza sie do "teleportujacych" ;]

Masa
28-09-2013, 04:49
Robi sie z tego jakis targ:))
To ja tez wcisne swoje 2grosze...rowniez polecam Avic.Metallica - moj to bardzo spokojny ptasznik.pilnuj tylko temp. i wilgotnosci a powinno byc ok

Nevermore
28-09-2013, 05:17
avicularie to ogulnie spokojnie pajaki....poazatym znam cambridgea ktory atakuje wszystko cos ie rusza....a sa tez takie co wola uciekac...to juz sa osobliwe sfery charakterku pajaczka.....

Rafał Janasz
28-09-2013, 05:53
Cambridgei :)

Archie
28-09-2013, 06:00
Uwazam ze metalica. To ze padaja bez przyczyny to moze sie tyczyc wszystkiego. sam mam melici i versi i nic mi nie padlo. swierszcze owszem ;)
cambridgei jest bardzo szybki ale zawsze sie chowa. nigdy nie atakuje jak np. murinus ;>
a irmina troszke zwariowana.
metalica tez jest szybka nie da sie ukryc..

Archie
28-09-2013, 06:04
ale moge byc wyjatkiem oczywiscie nie przecze :/

Archie
28-09-2013, 06:05
najlepiej poslucham dobrze doswiadczonego terraryste

loko
28-09-2013, 06:51
Choc P cambridgei faktycznie jest chyba naj mniej wymagajacym nadrzewnym to wybral bym Avi. Faktycznie zdaza im sie pasc miedzy 1-4 wylinka, ale zdaza sie to kazdemu bez wzgledu na doswiadczenie, ten rodzaj tak ma i juz. Jak sie pilnuje warunkow w terra, to nie jest to trudny w hodowli pajak a ciekawszy niz cambridgei, spokojniejszy, wolniejszy (choc niezle skacze ;)). No i jak mu sie da troche miejsca to buduje zajebiste gniazda.

Markoś
28-09-2013, 07:53
moj 1 nadrzewny byl cambri i dobrze se z nim radze :) a co do avi to slyszalem tez ze padaja bez przyczyny kup sobie na poczatek irmine albo cambri sa dosc spokojne bynajmiej cambri jest spokojny 0 agresji wobec mnie :)

cyclosternum
28-09-2013, 08:08
wiesz co kup se cambridgei i avi to bedzie nalepsze rozwiązanie :-)

Deto
28-09-2013, 08:55
moim pierwszym nadrzewnym byl cambridgei, szybki jest ale woli sie chowac niz atakowac

daf
28-09-2013, 09:10
Ja dzisiaj dostałem cambridgei. Ale to nie mój pierwszy SZYBKI pająk. Wsumie na początek to cambri jest najlepszym prawdziwym nadrzewnym. Avi są za wolne jak na nadrzewne. Ew.irminia.

Xsellos
28-09-2013, 09:42
cambridgei w miare ciekawy wygląd, najczęściej spokojny troszku szybki i nie ma szans na padnięcie jak metallicy wiec lepiej kup go.

Bziak
28-09-2013, 10:05
a jak u tych pajakow jest z jadem avi i cambri ??

loko
28-09-2013, 10:10
ukaszenia nie sa nawet specjalnie bolesne, jad slaby

ziu
28-09-2013, 10:33
ale wy ludzie bzdury piszczecie nie ma szans na padniecie, jak to nie ma szans kazdy pajak moze pasc. i piszecie ze jest spokojny wasz cambridge, ale cambridge trafiaja sie czesto agresory, w przeciwienstwie do avi. Jak gosc trafi takiego agresora to moze miec spory problem z takim cambridgem i go nie ogarnie.
Myslicie ze jak macie spokojnego cambridge`a albo irminie to juz kazdy nastepny bedzie tez taki. heh myslcie troche.

Ale to tylko moje skromne zdanie.

Majcher
28-09-2013, 11:01
ja mam obydwa gatunki i ktos mi kiedys polecil kambridza ale musze powiedziec ze mialem z nim wile ciekawych przygod i teraz gdy mam porownanie to mowie ze metalika jest owiele latwiejsza i fajniejsza w hodowli. bierz metalike

Majcher
28-09-2013, 11:06
a wogole to padaja metaliki glownie z powodu przesuszenia ale od goscia od ktorego kupowalem to mowil ze trynidady sa na to bardziej wrazliwe-nie martw sie dasz z nia sobie rade i przynajmniej spokojnie na reke mozesz ja brac a cambridge bym odradzal-pewnie i tak by ci sie to ie udalo

Bziak
28-09-2013, 12:04
oki dzieki za rady i bardziej przekonalem sie do avi jak narazie :)

midboss
28-09-2013, 12:05
hehe, ale targ!

mam oba gatunki i co do szybkości to tak samo spierdzielały mi z pojemnika po łóżku :) ale nie ma to nic wspolnego z teleportacja w stylu murinusa. bez problemu dawały się złapać/nakryć pojemniczkiem.

pozdrawiam,
midboss

Nevermore
28-09-2013, 14:48
ziu mnie juz upszedzil....roznie bywa z pajaczkami przecierz moze nawt kmus sie trafic agresorka avi...osobliwe sa ich zachowania i nie mozna mowic ze ogolnie kambridze sa spokojne itp...zrobisz jak uwzasz a jezeli wykazesz checi i ochpte hodowli to nic nie powinno ci pasc i wszystko powinno byc ok....

Majcher
29-09-2013, 02:03
ja tak sledze tego posta i wpadl mi do glowy pomysl-te pajaki nie sa drogie todlaczego obydwu mialby nie wziac?? jeden czy 2 to mala roznica

Bziak
29-09-2013, 03:33
niewiem :] kto wie :D ale jak sie trafi agresor to bedzie lipa :] ale niewiemam pojecia czas pokaz i od starszych to zalezy :)

42d3e78f26a4b20d412==