PDA

Zobacz pełną wersję : Leczenie po ukąszeniu



jw73
28-09-2013, 12:20
Warto zobaczyć czym się leczy i jak, ugryzienia zwierząt jadowitych. Strona po polsku.
http://etox.2p.pl/biblio.html?str=9

x ray
28-09-2013, 12:32
.......stronka wielokrotnie publikowana .........ale ciekawe jest zakończenie tego całego opisu
cytat;
Wydaje się więc celowe aby właściciele jadowitych gadów, ryb, owadów byli ujęci np. w centralnym banku danych Regionalnych Ośrodków Toksykologicznych, które w przypadku nietypowych objawów chorobowych występujących u chorego, byłyby w stanie służyć informacją w dziedzinie toksykologii klinicznej lekarzom Pogotowia i/lub lekarzom rodzinnym.

i tu pytanie moze ktoś juz o tym z Was pomyslał i został ujety w spisie .... ?

jak tak to kilka słów ..na temat bym prosił ...

wino
28-09-2013, 13:45
ciekawe



dawno mnie tu nie było heh :D:D:D

Bziak
28-09-2013, 14:59
szkoda tylko ze nie jest napisane co stosowac z domowych lekarst jak kogos uwali albo wyczesze wloski ptasznik (oprocz wapna) bo jak sie pojdzie do lekarza tak jak ja w malej miesjcowosci to ciekawe co na to lekarze a rodzinny to chyba by mnie wysmial :/

farciarz
29-09-2013, 04:57
bardzo ciekawy artykul >Panowie z akademi medycznych oby tak dalej :)

sebooz
29-09-2013, 07:17
odnośnie lekarzy to postaram się sprawdzić co wiedzą o takich ukąszeniach, Pójdę do lekarza jak mnie któryś z pajączków ukąsi :D zobaczymy co zrobią, jakie będą reakcje, jaki będzie tok postępowań. Albo jak mnie najdzie to pójdę w ramach wycieczki i zapytam się czysto teoretycznie. Sam jestem ciekaw co zrobią lekarze.

ps. mieszkam w mieście gdzie jest ok. 30tys mieszkańców

ziu
29-09-2013, 10:03
Az sie zdziwilem ze ukaszenie katnika moze wywolac takie objawy i nastepstwa:
Myslicie ze to prawda?

Kątniki


Duże brunatne pająki z szarymi znamionami. Występują zwykle gromadnie i stosunkowo łatwo je sprowokować do ukąszenia. Rana po ukąszeniu o średnicy 1,3-2,5 cm jest początkowo niebolesna. Następnie pojawia się obrzęk, zaczerwienienie, bóle głowy i nudności. W ciągu pół godziny dochodzi do powstania nacieczenia, a następnie pęcherzyka, owrzodzenia i martwicy. Do najgroźniejszych skutków należą anemia aplastyczna, wymioty, biegunka. Do zagojenia zmiany dochodzi w ciągu 1,5 miesiąca ale proces ten może trwać i 3 lata! Oprócz leczenia przeciw tężcowi zaleca się leczenie objawowe.

bachus
29-09-2013, 12:44
Zależy od gatunku. Nie wiem jak polskie kątniki, ale np. jest u nas kilka gat. krzyżaków dość niebezpiecznych dla życia człowieka, ale są za słabe, żeby przebić ludzką skórę.

42d3e78f26a4b20d412==