PDA

Zobacz pełną wersję : Wymagania ? i Avicularia versicolor



Bziak
29-09-2013, 12:48
czytalem rozne opisy na temat avi metalici i dziwi mnie bardzo ze jest takie male terra 20x20x20 jak ktos hoduje-owal niech napisz w w jakim terr trzymal i czy dobrze sie czuje w wyzszym czy nizszym ?? wiem ze nadrzewne w wyzszym ale w opisach pisza takie wymiary dlatego pytam...

i jescze mam pytanie co do Avicularia versicolor hoduje ktos ta odmiane ? czytalem tesh troche o niej ciekawy ptaszniki moze byc jako 1 nadrzewny ? jaki ma jad czy jest wogole jakis agresywny ? powdzcie co wiecie jak hoduje ktos z gory dzieki

modliszka
29-09-2013, 13:22
Nie może być jako pierwszy nadrzewny...młode często padają.

maze
29-09-2013, 13:24
hmm ale nie do konca zalezy od hodowcy...
tak samo moga pasc doswoadczonemu
wydaje mi sie ze to akurat nie jest problemem

ziu
29-09-2013, 13:25
modliszka jak to nie moze moze jak ktos potrafi jedna rzecz!
:
utrzymac codziennie ok 80% wilgotnosci i tak ulozyc zarowke zeby dawala ok 25-29oC jak padnie w takich warunkach to nie twoja wina tylko masz pecha.

nie jes agresywna jest bardzo spokojna.

Zapraszam na moja strone tam sa WRAZENIa roznych osob co do tego pajaczka ;]

Azzurreeuss
29-09-2013, 13:25
Ja choduje versicolorki,
versi nadaje sie jako pierwszy nadrzewny ( dla mnie to był wogóle pierwszy pająk) są spokojne, nieagresywne ale szybkie jad tez ponoć słaby (niespradzałem) :P a terrarium tak jak dla nadrzewnych, powinno miec chociac te 25-30cm wys.


Pozdrawia,m

Bziak
29-09-2013, 14:07
bo zalozylem niedawno temat jaki pajak nadrzny na poczatek czyli moglbym sobie wziasc avi metalice i avi versi ?? tylko czy napewno jad nie jest taki mocny u tych fatunkow ??

ziu
29-09-2013, 14:11
u tych fatunkuw nie jest :D podobno jak pszczola. Czytalem kilka przypadkow ugryzien przez avicularie dokladnie przez versi tez i nic nikomu nie bylo tylko wypieki na twarzy i mala temp :D nie boj sie.

modliszka
29-09-2013, 14:31
Ja nie hodowałem tego pajaka i napisałem co wyczytałem ;)

ziu
29-09-2013, 15:05
i to jest wlasnie blad czesto popelniany na tym forum. Duzo ludzi z tego forum radzi innym z tego co wyczytali, a nie doswiadczyli. Znam kilka osob poczatkujacych co posiada a. versicolor i daje sobie z nim swietnie rade.

Norysek
29-09-2013, 15:09
Polecam versi, nie sprawiaja klopotow. Mam L3 fajnie biegaja, ale zawsze udaje mi sie z reki do pudelka zagonic. Dzisiaj jedna skoczyla mi z nadgarsta na przedramie, to bylo efektowne:)

Bziak
29-09-2013, 15:31
a slyszlaem ze cena jest bardzo duza ile kosztuje tak okolo l4 ?? versi i metalici ??

Bziak
29-09-2013, 16:04
a wjakich cenach sa te pajaki metalica i versi ?? tak po 4 wylince (okolo) ??

x ray
29-09-2013, 22:58
..........hmmm.....dla osób nie majacych wogóle nic wspólnego z hodowla ptaszników na poczatek dobrym gatunkiem jest jakis z naziemnych ,....dlatego tak czesto odradza sie poczatkujacym gatunki nadrzewne .Co nie znaczy ze niedały by sobie rady w hodowli. Jesli juz ktos pragnie zakupic ten gatunek jako pierwszy nikt mu tego nie zabroni ,...ale musi sie luczyc z konsekwęcjami posiadania dosyc delikatnego i napozór spokojnego gatunku jak np.A.versicolor .Ogólnie przyjeło sie ze to spokojny gatunek ,ale zdarzaja sie osobniki które w miare wzrostu robia sie agresywniejsze .Posiadam własnie takiego który potrafi pokazac swoje i jak mu cos nie pasuje to próbuje atakowac co często dziwi niektórych hodowców tego gatunku.Jako mały osobnik był łagodny jak baranek ..tak do 7 wylinki ,..ale to sie zmieniło. Dodam ze nigdy nie dawałem powodów aby mógł sie denerwować typu dmuchanie , przeganianie, szturchanie ,...był brany na rece do ok 6 wylinki. Mysle ze moze to byc spowodowane zblizajacym sie okresem dojrzeawnia,obecnie pajak jest po 9 wylince..Jad znam tylko z opisu nie byłem pogryziony ,.Jako zakup pierwszego z nadrzewnych polecił bym P.cambridgei . Jest agresywniejszy ale mniej wymagajacy w porównaniu do omawianego.

Koc
30-09-2013, 01:00
A.versicolor L4 kosztuje około 100. Też mam zamiar kupić, ale L1 (około 50).

Norysek
30-09-2013, 01:37
Jeśli interesują Was versicolory wejdzie w mój profil. Pozdrawiam i polecam!

Lu
30-09-2013, 06:04
Witam,
To moj pierwszy pajak z nadrzewnych (kupilem l3) i nie uwazam zeby nie nadawal sie na poczatek. Tak jak mowil ziu jesli ktos jest odpowiedzialny i niezaniedbuje obowiazkow zwiazanych z hodowla to powinien doczekac starosci pupila(owszem czasem padaja same bez zadnych powodow)

A terra dla avikulari dal bym wyzsze. Ja zrobie dla doroslego pajaka takie : 30/25/40(45)
szer\gl\wys
Pozdro

Uciekinier
05-10-2013, 17:41
Nie chodowalem versicolorki choc chcialem ale co do pytania to terra jest na moje oko za niskie. Mysle ze lepiej zrob 30cm. Jak zrobisz dlugosc i szerokosc 25x25 to tez sie raczej swiat nie zawali. Poza tym liczy sie tez jak bardzo udziwnisz wnetrze (w sensie konary itp.) bo nie liczy sie obietosc tylko powierzchnia a udziwniajac ja zwiekszasz. Ogolnie piekny pajak.

42d3e78f26a4b20d412==