PDA

Zobacz pełną wersję : ucieczka fasciatum



midboss
30-09-2013, 13:28
miałem dziś okazję obejrzeć z bliska fasciatum mojego brata, bo goniłem ją po pokoju jakieś 15 min temu :))

uciekła skubana, bratu, a jego nie ma. siostra przybiegła na pomoc, żeby łapać pająka, bo po jej łóżku biega!

żeby było ciekawiej to moja siostra wzięła go wcześniej na kartkę papieru i próbowała przenieść bliżej terrariów brata. bała się, ale kapciem nie przypier....., no i zrobiła co tylko umiała, żeby był jak najdalej od jej łóżka! chylę czoła! na jej miejscu pewnie bym sięgnął po kapcia :))

no ale na szczęście fasciat się nigdzie nie schował zanim przybiegłem, no i dobrze, że nie bardzo miał ochotę pokazywać jaki jest szybki :) nawet troszkę byłem zdziwiony. szybki pająk, ale na wolności raczej ostrożny.

a uciekł, bo oczywiście otworki wentylacyjne za duże..

pozdrawiam,
midboss

bachus
30-09-2013, 13:30
Jaki duży ?

midboss
30-09-2013, 13:56
z linijką w ręce ma 3,5cm ciałka.

swoją drogą.. ciekawe, że taki ptasznik chodzący po terrariach, ale na zewnątrz, od razu jakiś taki większy się wydaje :) ale to już nie jest złudzenie optyczne a raczej psychologiczne :)

pozdrawiam,
midboss

Scorpio_666
30-09-2013, 15:44
zajeb..... przygod mi kiedyś spierd..... hercules a jak do znalazłem za monitorem to mnie skubaniec chciał zjeść (Hysterocrates hercules 6,7l)
P.s. siostra nie boi sie pająków????? Bo moja chce je zabijać glanami i szczuje je ciągle moim psem!!!

Pozdro z Rezsowa

OmeN
01-10-2013, 01:05
Spoko spoko mojej mamie jest obojętne czy to jest spinifer czy smitek :P Jak zobaczyła po L8 smitka to powiedziała żebym zamknał się w pokoju albo zabie go kapciem :O, a pokazując na spinifera L4 powiedziała że otworzy terarium ( sam się czasem boje, ale już mniej po ostatniej ucieczce ;] ) i go zgniecie ;P no to pomyślałem że może lepiej niech nie wie jak są jadowite :) lepiej dla niej żyć w nieświadomości niż żeby się kobieta denerwowała niepotrzebnie ;)

jw73
01-10-2013, 05:46
midboss napisał(a):

> z linijką w ręce ma 3,5cm ciałka.

> midboss


Jakie twój brat ma otwory wentylacyjne, że mu taki duży pająk uciekł ?
A oto mój C. fasciatum.
http://www.arachnopics.com/data/2/2768Obraz-002.jpg

wino
01-10-2013, 09:52
ładny pajaczek
mi tez kiedys uciekał pajaczek murinus L7

midboss
01-10-2013, 10:11
moja siostra owszem, boi się pająków, ale widać jeszcze bardziej boi się brata :))

pozdrawiam,
midboss

midboss
01-10-2013, 10:13
ładna sztuka jw73 :)

otworki normalne, ale podczas cięcia jednego plastyk naokoło się spękał :]

pozdrawiam,
midboss

midboss
01-10-2013, 10:22
nie licząc tej fasciaty (nie mój to pająk) to mi raz uciekła irminka (2,5cm). wyskoczyła nagle z pojemniczkapodczas karmienia. karmieniu jeszcze przyglądały się siostra i dziewczyna.. wszystkim odebrało oddech a ja zacząłem się zastanawiać czy się w ogóle ruszyć, żeby jej nie spłoszyć :) na szczęście po 3-4 sekundach sama zdecydowała się na równie szybki powrót do pojemnika.

ucieczek malutkich cambridgei nie liczę, bo mam conajmniej jedną przy każdym skarmianiu. nie bardzo pomaga otwieranie pojemniczka wewnątrz innego pojemniczka, hehe. jak już wybiegnie to leci jak opętany. trzeba szybko czymś nakryć.

pozdrawiam,
midboss

garo
01-10-2013, 16:11
To prawda Cyslosternum Fasciatum jak wiekszosc wie jest jednym z mniejszych ptasznikow wiec moze sie przecisnac przez szczeliny takie ktorymi nie przecisna sie inne ptaszniki np. Brachypelmy.
Ja sam miałem przypadek ze Fasciatum prawie mi zwial na samym poczatku jak go kupilem i wtedy musialem pouszczelniac cala przykrywe terrarium i zmniejszyc wentylacje, ale wyszlo na dobre i mi i pajakowi poniewasz wymaga on dosyc duzej wilgotnosci a przy mniejszej wentylacji jest ona wyzsza i przez dłuzszy czas.

garo

Klimak
06-10-2013, 12:02
a jest jakiś sposób żeby zwabić uciekiniera?? załużmy że zwiał jak spałem, można go jakoś zwabić np wysypać troche torfu w pokoju dać kryjówke, niewiem tak o kąbinuje:P

42d3e78f26a4b20d412==