PDA

Zobacz pełną wersję : Powyrywane przednie kończyny podczas wylinki prosze o pomoc



PLU
30-09-2013, 16:25
Witam

Prosze o pomoc muszę się dowiedzieć czy pjak może przerzyc bez przednich kończyn bo podczas wylinki ne wiem dlaczego ale mu sie powyrywały kończyny pierwsze licząc od strony szczękoczułek ale wszystko moim zdqaniem (znaczy się reszta) jest wporządku od czego mogło się to stać ???? powyrywały mu się dokładnie czubki tych kończyn co zrobić ??????????



za szybkie odpowiedzi THX POzdro

KoMar_83
30-09-2013, 16:28
przeżyje, a dokładniej poszukaj o tym w archiwum, bo nie ma sensu opisywać tego po 1000 razy...

PLU
30-09-2013, 16:38
no ja nic nie znalazłem w archiwach o kończynach przednich wyrwanych podczas wylinki i dlaczego mogło sie to ztac ???? miał zbytnio dużą wilgotność i wydaje mi się że wyrwał je przypadkowo z powodu dużej wilgotności prosze o rady co z takim pajakiem zrobić jak mu można pomóc co w takie sytuacji może jeść ??????

werni
30-09-2013, 17:03
Witam.
Masz na myśli nogogłaszczki czy pierwszą parę odnóży krocznych? Jeśli to drugie, to nie będzie problemów, odrosną. Przy uszkodzonych nogogłaszczkach może mieć problemy z polowaniem, ale myślę że da sobie radę. Najwyżej mało ruchliwy pokarm podawaj. Jaki duży jest pajączek?

Maikardaaion
30-09-2013, 18:32
a po ktorej wylince jest pajak ??

"powyrywane" koncowki nogoglaszczek to dosyc czesto mylony objaw przeistoczenia w doroslego samca :) Stopy nogoglaszczek samcow sa dziwnie krotkie w porownaniu do tych u samic. Polecam sprawdzic czy pod tymi "urwanymi" koncowkami nogoglaszczek nie ma bulbusow ;)

ironkapela
01-10-2013, 05:36
Co do wilgotnosci to jak mial za duza to napewno ona nie przyczynila sie do "wyrwania" sobie nog. ewentualnie mogl miec za mala choc to tez nie tlumaczy braku odnozy. A moze ty chciales mu pomoc przy wylince?? :>

PLU
01-10-2013, 06:14
Znaczy to Wogóle było tak pająk ( Kędzierzawy ) przeszedł wczoraj 8 wyline i podczas obserwacji (nie wkładałem pesety i nie pomagałem mu !!!! ) zauwarzyłem że nogogłaszczki u niego miały wyrwane jakby to powiedzieć te poduszeczki końcówki nogogłaszczek nie stracił ich całych tylko część a wydaje mi się tak bo zauważyłem że ma coś białego tak jakby mięśnie lub coś w tym stylu i miał przezroczysty płyn (najprawdopodobniej krew) nie wiem w każdym razie nie wygląda by miał zdechnąć sory za wczorajsze streszczone info o sytuacji ale byłem bardzo przerażony tą sytuacją a wy pewnie nic nie wiedzieliście ale czekam na odpowiedzi czym można karmic i czy przeżyje a jeszcze jedno ile wylin musi przejść by wrócić do normalnego stanu. Mam nadieje że nie 4 bo to troche potrwa.


Z góry THX

za tamte posty takrze i czekam na nowe !!!!

P.S. Dowiedziłem się od kumpla który siedzi w tym dłużej niż ja że to jest samica !!!

Pozdro PLU

PLU
01-10-2013, 12:19
Ale jednak jest smiec nie można się opierać na doświadczonych hodowcach !!!!!

irve
05-10-2013, 04:21
jezeli byly urwane w miejscach polaczen segmentow to nie ma problemu a co do nogoglaszczek moj kumpel mial podobny problem + 2 odnurza dawal martwe swierszcze i dzisiaj jest juz wszystko ok

Awikularia
13-10-2013, 12:30
A mozesz zamiescic zdjecie?

42d3e78f26a4b20d412==