PDA

Zobacz pełną wersję : Nóż do szkła ale jaki ?



Adamek
01-06-2014, 06:16
http://www.allegro.pl/search.php?string=n%C3%B3%C5%BC+do+szk%C5%82a&buy=0&new=0&pay=0

Czy opłaci sie kupić któryś z tych nożyków ? Macie je ? Jak sie spisuje ? Nie piszcie że można za 8 zł kupić w sklepie bo te noże nawet nie mają nic wspólnego z tym o czym myśle :]. Byłem ostatnio u szklarza pociąć szyby to tylko zamoczyl w czymś (w czym? nafta czy co :/ )? i po przejechaniu jak dźwignął jedną część szyby to ta druga sama odpadła idealnie ucięta i chce coś takiego :P. Ew jeśli nie te z allegro to jakie inne ?

Szpaq
01-06-2014, 06:25
Ja cialem nozykiem tzw. diamentem ktory ma 6 kuleczkek tnacych jak sie jedno zuzyje to przekrecasz na nastepne kupilem za 12 zlotych tamte co na allegro maja tylko jedno koleczko tnace a cena jest wyzsza

K_W_Z
01-06-2014, 06:36
.

Adamek
01-06-2014, 06:37
te co mają 6 kółek za 12 zł są do .... w porównaniu do tych co mają szklarze :P. Podobno te 1 kółko przetrzyma więcej niż 10 nożyków zwykłych po 6 kołek :D. Nie kupie znów tego badziewia za kilka zł chce wydać wiecej ale mieć pewnosć

Szpaq
01-06-2014, 06:44
To zamierzasz az tyle ciac?? Ja zrobilem 12 terra dla pajakow zuzywajac tylko 2 kolka :)

Adamek
01-06-2014, 07:58
Tak chce tyle ciąć :P
Nie porównuj cięcia tym nożykiem (o ile to ten z brązowa drewnianą raczka) do cięcia porządnym nożem. W tym drugim wypadku nawet długie szyby o szerokości 2 cm to żaden problem i nie ma większego ryzyka że coś żle pęknie

xav_setherial
01-06-2014, 08:28
Ja kupiłem ten od joe 27 i jak na razie się spisuje.

xav

xav_setherial
01-06-2014, 08:29
sorka, zapomniałem
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57285692

DEXiu
01-06-2014, 09:14
Adamek no to o czym ty myślisz, skoro te za 8 zł nie mają z tym nic wspólnego? Wiesz już co chcesz kupić i dalej się pytasz? Człowieku jakie ty wymagania stawiasz. A nie pomyślałęś że te cuda na kiju, które widziałeś u szklarza, to nie zależą od czarodziejskiego noża za 5000 zł którego nawet nie trzeba dotykać żeby ciął, tylko od UMIEJĘTNOŚCI i DOŚWIADCZENIA?! :/

Adamek
01-06-2014, 09:40
Wiesz co :/ Napisalem że nie chodzi mi o tani byle jaki nożyk z 1 lepszego sklepu ! Pytałem czy wiecie co to są za noże z czego zrobione czy z węglika czy co :/ Widziałem jak to cioł i na 100% tym zwykłym nożykiem by tego tak nie zrobił. A jak nie masz co z kasą zrobic to se kup tego twojego za 5000 zł.
Napisałem że chodzii mo o coś porządnego a wy mi po kolei z nozykami za 8 zł
ehh
PS. Miałem okazje u znajomego ciąć takim nożykiem ale nie chciał zdradzić skąd go miał zresztą zachowujecie sie jak on.
Już nie aktualnie nie chce mi sie już czytać jednego i tego samego
nara

Theraphos
01-06-2014, 10:44
adamek a nie lepiej spytać tego szklarza co to za nóż i czy nie mogł by ci takiego załatwić ewentualnie powiedziec gdzie taki możesz dostać?

Adamek
01-06-2014, 10:47
Właśnie tak zrobie nie wpadłem wtedy żeby zapytac :/ Mam do niego troche więc zamiast jechac kawał drogi wolałem napisać posta...

pppppp
01-06-2014, 11:43
wez olejak !!!! - szklarz tnie takim ale profesjonalnym (nie za 9,6zł - plastyk a za ponad 100 metalowy :P a i to przeskoczysz: patrz nizej)

sam kiedys kupiłem takie dwa (do tej pory uzywam jeden - drugi zapas) te z obracanymi kółeczkami sie nie umywaja nawet do tego olejowego za 10zł
nie jest prawdą co pisze dex - majac dobry nóż i min metrowy drewniany kątownik tnesz wszystko co chcesz :P na 1 cm paski z szyby 8mm

jedyna wada tych nozyków to: po pewnym czasie pęka plastykowa rurka, trzeba sobie cos wykombinowac - ja mam ocynk z dospawanymi dwoma nakrętkami z obu stron, nozyk jest nie do zajechania (a z drugiego mam na zapas głowiczkę do cięcia)

jak raz uzyjesz olejaka nigdy niczym innym nie będziesz ciął,
wszystkie nozyki które mają "zęby" do lamamia są do d.... kazdy kto choc trochę bawił wie że tak sie nie łamie szkła i tu wychodzi ich "profesjonalność

kak
01-06-2014, 11:56
jeszcze mozesz uzyc terpentyny na szkle, zeby sie nie slizgał.
szczerze mowiac, to ja takim zwyklym drewnianym z 6 ostrzami, wycialem to co potrzebowalem, w nafcie akurat nie moczylem, bo nie mialem.
fakt, ze troche szkla zmarnowalem, ale wiem juz jak sie tnie i wychodzi ok :) tylko jeszcze dobry kątownik mieć, bo inaczej nie ma bata, zeby rowno wyciac :)

Mostek1
03-06-2014, 15:23
Witam wszystkich.
Raz chociaż mogę doradzić jako fachowiec.
Kup zwykłą 6, czyli nożyk z 6 kółeczkami. Oczywiście różne są nożyki nie warto kupować nic innego jak Silberschnitt firmy Bohle(w Castoramie około 20zł). To profesjonalna firma i twój szklarz na pewno takiego używa, no może hartmetal czyli taki sam nożyk tylko z jednym kółeczkiem. Pamiętaj żeby zawsze przed cięciem dobrze oczyścić szkło (jak jest nowe to wystarczy po przecierać palcem). Nożyk zawsze musi być tłusty, właśnie dla tego widziałeś że moczył nożyk i pewnie w nafcie lub w specjalnym oleju silikonowym. Możesz nawet spryskać kółeczko WD40, zawsze przed każdym cięciem. Nie naciskaj zbyt mocno, masz po prostu usłyszeć cięcie a nie zostawiać na szkle białe pręgi (spalone cięcie), musi zostać tylko delikatny ślad. Podkładasz wtedy nożyk pod cięcie i naciskasz z dwóch stron.
Pewnie na początku zepsujesz parę kółeczek, bijąc kółkiem w kant szyby przy końcu cięcia ale bez tych wskazówek zrobiłbyś 12 terrari 2 kółkami (ja dwoma robie 100).
Miłej zabawy i przelewania krwi za ojczyzne.
Pozdrawiam.

reed
06-06-2014, 03:02
Są jeszcze "nożyki" z diamentem. Też tniesz miodnie, ale koszt jest dość wysoki. Czasem w OBI je widzę.

Stein
06-06-2014, 19:25
Mostek thx za takie rady " miłego przelewania krwi za ojczyzne " ; ) Raz prubowałem ciąć szkło ( kompletny lajk w tej dziedzinie ze mnie ) i wyladowalem z ręką do zszywania i przeciętym ścięgnem :)

Mostek1
07-06-2014, 14:03
Stein nie martw się mój kolega szklarz biegał z komórką w zębach i palcami przyłożonymi do dłoni, a ostatni wiozłem go na szycie (i tylko nieśliśmy razem szybę). Natomias drugi kumpel o mało by się wykrwawił na śmierć dobrze że koleś się po coś wrucił na warsztat bo tamten już był nie przytomny. Ścięgna też już widziałem i inne sprawy. Terrarium szklane jest piękne ale wszyscy łapią je do rąk oszlifowane. To były dobre rady a to jest lekkie oszczerzenie. Chwila nie uwagi i "bliskie spotkania z igłą i nitką" Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==