PDA

Zobacz pełną wersję : jak szybko przenieść pajączka do innego pojemnika



midboss
01-10-2013, 10:28
witam

jeżeli ktoś miewa czasem z tym takie problemy jak ja to polecam ten pomysł.

miałem do przełożenia irminie L6. już raz mi nawiała, więc teraz nie otwieram tak poprostu jej pojemnika. nakryłem ten jej pojemniczek od góry nowym z przygotowanym podłożem (solidnie ubitym). i czekam. i nic. :] próby nastraszenia: wbiega do nowego na chwilę a jak chcę przedzielić pojemniki kartką to od razu zbiega z powrotem..

w końcu wpadłem na pomysł. zacząłem strzykawką zalewać dolny pojemniczek. instynkt pająka był silniejszy :) od razu ewakułował się wyżej! bez chęci powrotu!

polecam
midboss

bachus
01-10-2013, 10:33
Pomysł ciekawy, ale co zrobisz jak ci dorośnie ?? Przy każdej próbie przenosin będziesz do terrarium wlewał wiadro wody ??

wino
01-10-2013, 13:03
dokładnie tak jak napisał bachus co bedziesz robił jak urosnie ???

tym twoim sposobem raczej to sie nie uda ale było tu na forum dózo sposobów na przenoszenie dorosłych pajaków

Baku
01-10-2013, 14:01
i to był szybki sposub ?? :P biezesz pająka w ręke i przekładasz :P

morda
01-10-2013, 14:26
To dam Ci moją lividum do przełożenia :) Zanim wsadzisz do niej rękę albo będziesz miał jej zęby w palcu albo nawet nie zauważysz jak bestia wyskoczy i ucieknie...

GALN
01-10-2013, 14:49
niewypał z takiego samego pojemnika do takiego samego jeszcze zadziała ale jeśli pojemniki mają inną średnice otworu to co wtedy.Będziesz musiał gazetami uszczelniać wolną przestrzeń :)

Uciekinier
02-10-2013, 11:15
Wszystko ladnie pieknie dopoki ziemia z gornego pojemnika nie zwali sie pajakowi na glowe. Jak juz masz tak robic to najpierw przegon go do pustego pojemnika a potem z pustego do nowego mieszkania. Zamiast wody lepiej uzyj cienkiego drucika. Wsun go miedzy sloiki i przegon pajaka. Ja tak robie z regalis. Ale to jest metoda na krotka mete bo pajak urosnie a chyba nie bedziesz zestawial ze soba dwoch terrariow :) Pozatym warunek to identyczne otwory w sloikach. Pomysl za wczasu o czyms lepszym.

maze
02-10-2013, 11:39
hyhy troche glupi pomysl........ :/

bunio
03-10-2013, 14:14
jeśli przenośisz pająka z podełka po moczu do innego pudełeczka, o większej średnicy, to wytnij w kartoniku dziurke o średnicy jaką ma pudołko po moczu i nałóż nań ;) Potem przyłóż karton ze starym domem pająka do otworu nowego domu - karton uniemożliwi ucieczkę pająkowi. dzieki takiemu zestawowi, można przekładać pająki bez problemu. Mam nadzieje że skumacie o co mi chodzi...

Otis
05-10-2013, 01:48
A ja poprostu otwieram pudełeczko pająk wychodzi na ręke i jak trzeba go zchować to spowrotem wchodzi do pudełeczka :) i nie gryzie ale to dopiero L6 jest :)
Zobaczymy co będzie dalej

42d3e78f26a4b20d412==