PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie sercami kurzymi



ell_motta
01-10-2013, 14:14
Witam

mam takie małe pytanie: czy zdarzyły się wam przypadki zachorowań pajaczka po zjedzeniu serduszka kurzego ( wiem, że nie powinno krmic się takim pokarmem, ale ze wzgledów ekonomiczny jestem zmuszony podać). Za odpowiedż z góry dzięki.

Proszę o odpowiedż osób, które się spotkały z tym tematem.

Hamlett
01-10-2013, 14:16
Witam.. Bardzo dobry watek tematyczny... Ja takze prosze o odpowiedzi:) Z gory dzieki!

morda
01-10-2013, 14:24
Nie karmiłem sercami tylko piersią z kurczaka. Wszystko było wporządku, jednek nie lepiej kupić kilka świerszczy?

ell_motta
01-10-2013, 14:33
Swierszczami i tak karmie moje mniejsze pająki, ale nie mam tyle kasy aby wydawać 15 zeta tygodniowo:(. Serca dawałbym tylko tym dorosłym, reszta żywiła by się nadal świerszczami.

ell_motta
01-10-2013, 14:43
dzieki juz sobie odpowiedzilem bo zachwile beda na mnie klnac ze nie czytam archiwum.

maze
01-10-2013, 14:43
a zalorzenie hodowli swierszczy??

ell_motta
01-10-2013, 14:47
tak ale śmierdzą niemiłosiernie, zwłaszcza jak jakiś zdechnie i inne się nim częstują, a w pywnicy nie mam miejsca i warunków...... pozostaje tylko liczyć na kupne i okazje. Dzięki za odpowiedzi na ten temat.

morda
01-10-2013, 15:00
Ja się już do ich zapachu przyzwyczaiłem. Jak się o nie dba to nie ma problemu ze smrodem, trzeba tylko codziennie im sprzątać.

CRIMSON
01-10-2013, 15:56
sprzątam świerszczom raz na 2 tyg i nie śmierdzą, warunek niska wilgotność i dobra wentylacja [stoją na kaloryferze].Możesz też dać pająkom wołowinę.

garo
01-10-2013, 16:00
I tu masz rację !!!

Ja tez od niedawna hoduje swierszcze jako pokarm dla swoich pajakow i wcale nie smierdza jak sie o nie dba, a co do aktow kanibalizmu to jezeli maja codziennie swierzy pokarm i pod dostatkiem to wcale sie nie zjadaja na wzajem.

pozdrawiam garo

garo
01-10-2013, 16:02
A co do karmienia pajakow sercami to tez kiedys swego czasu karmilem swoje pajaki sercami i pluckami z kurczakow i calkiem szybko rosly i zdrowo.
Teraz tego nie robie poniewasz mam hodowle swierszczy i zofobasow a hoduje je tylko na pokarm wiec glownie jedza to od czasu do czasu jakiegos oseska badz myszke czy szczora.

pozdrawiam garo

angelo
03-10-2013, 19:09
ja hoduje swierszcze i nic mi nie smierdzi!
nie maja zadnego podloza (tylko nasypane platki dafnie i jakies miesiste zarcie ktore wyciagam gdy zaczyna plesniec) jaja skladaja do pojemnikow z ziemia i wszystko jest ok
najgorzej jest gdy maja podloze wilgotne swierszcze sraja na potege i to pozniej smierdzi
a bez podloza kupki szybko schna i gdy sie ich nazbiera wysypuje je z pojemnika

42d3e78f26a4b20d412==