PDA

Zobacz pełną wersję : Murinus



Markoś
05-10-2013, 02:34
czesc wszystkim mam maly problem z murinusem chce go przesadzic z faunaboxa to terra tylko ze on siedzi u gory falna na tych kratkach i nie wiem jak go mam przesadzic fauna nie wejdzie to terra i nie wiem co zrobic prosze was o rade z gory dzieki :)

ketnip
05-10-2013, 02:56
zrób co żeby zszedł na ziemie z tych kratek a później otwórz fauna box i przykryj go jakimś pojemnikiem np. takim co świersze w nich sprzedają i po kłopocie, nie taki murinus straszny jak go malują, ja właśnie niedawno przesadzałem murinusa z fauna do terra bez problemów, tylko że ja to zrobiłem tak żeby on wyszedł wogóle z fauna i przykryłem go na podłodze przedpokoju - ale nie radze robić takich rzeczy jest to zbyt ryzykowne......

morda
05-10-2013, 03:11
Albo wsadź wszystko do terrarium i otwórz.

krzdab2150
05-10-2013, 03:13
przenoś w wannie - tam łatwiej nad nim zapanujesz, nawet poza terra.
A z grilla faunaboksu to go ostrożnie zdmuchnij

Markoś
05-10-2013, 03:16
no tak ale nie wsadze fauna do terra bo jest za duze ;/ i co go rusze to zapier**** po calym fauna moze wyprubuje trik z workiem foliowym moze wyjdzie :D

morda
05-10-2013, 03:18
To zrób to w wannie. Albo zdmuchnij go, delikatnie otwórz i nakryj jakimś podełkiem... Tak to jest jak się zabiera za pająki przeznacznoe dla doświadczonych hodowców.

Markoś
05-10-2013, 03:38
ok juz zrobilem trika z workiem foliowym :D przeprowadzka z workiem bez problemu :) myslalem ze bedzie ciezko ale nie mialem zadnych problemow :) dzieki chlopaki za rady 3majcie sie cieplutko bo zima juz nadchodzi narka

Markoś
05-10-2013, 03:50
aha ketnip miales jednak racje nie taki murinus straszny jak go malują i tu sie z toba zgadzam :)

Grażynka
05-10-2013, 06:13
masz racje morda

Markoś
05-10-2013, 09:38
no tak zapomnialem wy jestescie tak doswiadczonymi terrarystami ze wszystko wiecie i teraz dzielicie ludzi na doswiadczonych i poczatkujacych :/ te forum powoli zaczyna sie robic dziwne ale trudno ludzi sie nie da zmienic

madOx
05-10-2013, 09:56
Markos morda bardzo dobrze powiedzial, bo jakbys mial jakies doswiadczenie z ptasznikami to by nie bylo takiego tematu.
Ale chyba nie mozesz tego zrozumiec.

GALN
05-10-2013, 14:25
Markoś mam pytanie ile cm ma ten murinus

Markoś
05-10-2013, 15:38
madox ja nic nie mowie wiem ze nie mam za duzo doswiadczenia ale forum jest przeciez po to zeby podpowiedziec w miare mozliwosci a nie dzielic osoby na doswiadczone i niedoswiadczone wy tez kiedys byliscie poczatkujacymi a ze nigdy murinusa nie przekladalem to sie chyba warto zapytac innych no ale nie chce sie spierac z wami po to jestesmy zeby sobie pomagac :) .
GALN murinus ma 8cm z nozkami.

madOx
05-10-2013, 16:02
Jak bylem poczatkujacy to kupilem sobie B. smithi, pozniej kupowalem same Brachypelmy. Uczylem sie ich zachowania i miedzy innymi jak je przenosic. Pozniej kupilem P. murinusa i nie mialem problemu jak go przenies.
Dlatego w opisie pajaka jest napisane, ze nadaje się tylko i wyłącznie dla doświadczonych hodowców.
Po trzecim m-cu przygody z pajakami kupujesz murinusa i nie masz pojecia co zrobic.
Zastanow sie.

Uciekinier
05-10-2013, 17:11
Dajcie spokoj chlopakowi. Zna na moje oko sposoby przenoszenia i jak sie domyslam chodzilo mu o ich zweryfikowanie. Poza tym to nie wasza sprawa jakie on kupuje pajaczki. To tylko i wylacznie jego problem. Najwyzej trafi do szpitala. A jak wam sie nie podobaja jego pytania to nie odpowiadajcie bo takimi uwagami zasmiecacie tylko posta i sie robi nieczytelnie.

Hajdi
06-10-2013, 06:15
Znam Markosa i wiem ze nie kupilby murinusa jakby nie mogl sobie z nim poradzic.
a walnal posta bo nie czul sie pewny i chcial od bardziej doswiadczonych hodowcow dowiedziec sie o jakis skutecznych sposobach.
zgadzam sie z Markosem. coraz czesciej widze linie pomiedzy tymi lepszymi i gorszymi;/

zurekkrk
06-10-2013, 08:17
ja tez zakupiłem murinusy w 3 miesiącu przygody z ptasznikami i mam w dupie wszystkich wyjadaczy (jak chcecie sobie pokozaczyć jacy to zawodowcy jesteście prosze bardzo)

GALN
06-10-2013, 09:44
do faunaboksa wciśnij mniejsze pudełko tak aby leżało na boku i przez te otworki ciękim patyczkiem zagoń go do pudełka jak wejdzie to będzie tam siedział.wystarczy potem tylko delkatnie zamknąć te pudełko i po sprawie działa na100%.

madOx
06-10-2013, 11:51
zurekkrk ty najpierw poczytaj wszystkie posty dokladnie. Pozniej pomysl i napisz cos madrego!!!

Markoś
07-10-2013, 08:08
Dzieki Hajdi i Uciekinier wyjeliscie mi to z ust spoko z was chlopaki no i koledzy terrarysci :)

42d3e78f26a4b20d412==